Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 2 < >

Zatytułuj porządnie wątek

Wątki zatytułowane nic nie mówiącymi lub szczątkowymi informacjami (zwłaszcza samo 'mam problem'; 'nie działa komputer' i tak dalej) nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda.

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których
  1. może pomóc;
  2. jest coś interesującego;
  3. wątek może pomóc w rozwiązaniu problemu
Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą usuwane do kosza a ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
2 z 2 < >

ZASADY DZIAŁU "JAKI SPRZĘT WYBRAĆ"- PRZECZYTAJ ZANIM ZAŁOŻYSZ WĄTEK!

Chcesz kupić Mac'a, monitor, myszkę, inne akcesorium Apple?
Nie wiesz na jaki model się zdecydować?
Zadaj pytanie w tym dziale.

Postaraj się określić swoje wymagania i przeznaczenie sprzętu, kwotę jaką możesz przeznaczyć oraz czy preferujesz sprzęt nowy czy używany.

Pamiętaj! W tym dziale pytamy o konkretne modele, a nie poszczególne egzemplarze. Nie pytaj, czy warto kupić komputer z aukcji X. Tę decyzję musisz podjąć sam.

Pytania o odtwarzacze, tablety i telefony oraz akcesoria do nich zadajemy w http://myapple.pl/jaki-sprzet-wybrac-z-ios-227/

Dziękujemy za uszanowanie zasad działu.
Zobacz więcej
See less

ebook - jaki CZYTNIK (urządzenie)?

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• ebook - jaki CZYTNIK (urządzenie)?

Mam potężna kolekcję ebooków - rzędu 30.000 a jak widać nastała moda na książki niedrukowane. Czas zatem nabyć jakieś urządzenie do czytanie tego ustrojstwa.

Moje wymagania:
    - lekki
    - format: jesli bardzo lekki i cienki to moze byc nawet A4, jak nie to mniejsze
    - długa żywotność
    - współpraca z Mac
    - KONIECZNIE otwiera własne pliki z mojej kolekcji tj. pdf, txt, doc, djvu itp. (choć zawsze mogę przekonwertować do pdf więc głównie to)
    - robienie notatek czy wręcz opcja pisania (i zapisywania) np. komentarzy czy zwykłego tekstu (nie musi rozpoznawać pisma)
    - jakość wyświetlacza - jak zwykły papier - ma nie męczyć nawet kilkugodzinne czytanie

- mp3 mile widziane, acz niekonieczne

Co polecacie i dlaczego?
    Ostatnio edytowany przez arsaghar; [ARG:4 UNDEFINED].
    >>>  One man to teach them all  <<<

ja poleciłbym to:
    Amazon.com: Kindle DX Wireless Reading Device (9.7" Display, U.S. Wireless, Latest Generation): Kindle Store

nie używalem ale słyszałem wiele dobrego o tym urządzeniu,

---- Dodano 28-12-2009 o godzinie 11:52 ----
    sam bym sobie taki sprawił gdyby był tańszy
    Ostatnio edytowany przez soyerski; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: Wpisy zostały automatycznie połączone
    Pozdrawiam

Komentarz

W ostatnim numerze mojejabłuszko jest taki mały teścik jednego urządzenia do ebooków, więc polecam lekturę. Od strony 55
      http://mojejabluszko.pl/

Komentarz

Kindle naprawdę kusi, ale chciałbym zanim kupię usłyszeć opinię kogoś kto ma i korzysta.
        A może jest coś lepszego?

Komentarz

tu masz namiar na recke iRiver Story, dwóch znajomych kupiło sobie po takim na studia i chwalą sobie. Nie wiem jak z współpracą*pod OS X ale myślę, że jak odtwarzacze tej firmy są*kompatybilne to czytnik też sobie poradzi. z tego co znajomi wspominali współczynnik cena/jakość jest bardziej niż*zadowalający.

//opinia nie moja - co by później nie było
          Ostatnio edytowany przez Smowling; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Zamieszczone przez wegorzyk Zobacz posta
            W ostatnim numerze mojejabłuszko jest taki mały teścik jednego urządzenia do ebooków, więc polecam lekturę. Od strony 55
            http://mojejabluszko.pl/
            Dziękuję, zapoznałem się. Cóż .. trochę stronniczy wydaje się ten artykuł (sponsorowany?).
            Już zatem mamy modele do porównania:

- Kindle - podoba mi się funkcja angielskiego słownika. Nie obsługuje własnych pdf?
            - BeBook - mało odcieni szarości .. brzydki?
            - eClicto - Tylko książki kupione u Kolportera??
            - iRiver Story - strasznie ciemny ekran.

Jak wygląda opcja "ładowania" własnych pdf np. gazet. (kupuje kilka online) czy innych własnych plików?

Aha, nie ma dla mnie znaczenia język (menu itp) urządzenia. Angielski nie jest mi obcy.
            Cena do granicy rozsądku tj. 1500 pln nie ma znaczenia.

---- Dodano 28-12-2009 o godzinie 10:47 ----
            Odpowiem trochę sam sobie, przynajmniej teoretycznie. Tutaj i tutaj są różnego rodzaju teksty i rankingi, tymniemniej mnie interesują WASZE opinie i doświadczenia, nie suche liczby.
            Ostatnio edytowany przez arsaghar; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: Wpisy zostały automatycznie połączone

Komentarz

Korzystałem z ebook'ów Sony (kiedy jeszcze nie było możliwości zakupu jakiegokolwiek w Polsce) i był z nimi problem. Po pierwsze długo czekałem, aż ktoś "sflaszuje" soft tak, aby urządzenie poprawnie wyświetlało polskie znaki. Potem było kupę zachodu, żeby przekonwertować pliki, bo pomimo tego, że polskie litery były dobrze rozpoznawane w plikach tekstowych *.doc to za nic nie działały w *.rtf i *.pdf. Znowu zrobiłem sobie przerwę, a po kilku tygodniach sprzedałem przy pierwszej lepszej okazji.

Dlatego najlepiej kupować urządzenia z polskiej (a przynajmniej europejskiej) dystrybucji. Trzeba sprawdzić czy obsługują polskie znaki we wszystkich formatach.

Nie spotkałem się z urządzeniami w rozmiarze A4 (ale dawno nie śledziłem nowinek), ale wszystkie są bardzo lekkie i poręczne. Istotą tych urządzeń jest ekran w technologii imitującej papier, także tu też nie powinno być problemu. Większość reader'ów obsługuje mp3, a nawet zdjęcia.
              X51 || iPad 2 || iPhone 5 || iPod Nano

Komentarz

Ok, czyli eliminujemy Sony i eClicto (z racji obsługi tylko "własnych" plików).
                Pozostaje Kindle, BeBook i iRiver.

Rozmiar ma być mniejszy niż A4, ale też nie za mały.

Aktualnie, jeśli potwierdzi się informacja że na Kindle nie można wgrywać własnych plików pdf, to prowadzi BeBook.

Komentarz

Ja bym na Twoim miejscu poczekał do tej drugiej połowy stycznia jednak. A nuż Apple z czymś fajnym się zaprezentuje.

Komentarz

Jakoś mi w ten tablet wierzyć się nie chce. Poza tym, nie sądze żeby było to urządzenie tak proste jak zwykły monochromatyczny e-book. Myślę, że jak już się pojawi tablet Appla, to będzie czymś pomiędzy iPhonem a MacBookiem, z wadami i zaletami obu urządzeń.

I dwoma największymi dla mnie - błyszczący ekran i kiepska żywotnośc baterii.

Komentarz

Ja też z ciekawości popatrzyłam na beeboka. Widze, że wersja min i by była sensowniejsza..
                      czytio.pl - Bebook mini

Jeszcze trzebaby zastanowić się na Kindlem i gwarancją w PL.

Ale też dla mnie bebook prowadzi.
                      Ostatnio edytowany przez Olivia; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Kindle ma gwarancję międzynarodową (obecnie). Amazon wysyła już do Polski, a cena jest korzystna - 259 USD
                        Dodatkowo Kindle w Polsce nie wymaga opłacania abonamentu 3G (prawdopodobnie tylko legalnie kupione na polski adres).

Wg dokumentacji na stronie Kindle, obsługuje on zarówno PDFy, PRC jak i mobi.

Z funkcji podstawowych w Polsce nie działa przeglądarka WWW wbudowana w Kindle (poza Wikipedią) oraz system subskrypcji gazet i blogów.

Sam się obecnie zastanawiam nad kupnem Kindle 2 (6") - DX jest dla mnie zbyt duży no i zbyt drogi.
                        Moje programy:
                        iOS=>Project Planner | Project Planner HD
                        OSX=>Project Planner OSX | Project Planner Viewer | Sub Edit | Mapper
                        Nie udzielam porad poprzez PW.

Komentarz

Mi tylko by odpowiadał DX. Pytałam na allegro ile by wzięli za kupienie i wysyłkę do polski z opcja jako prezent- 1899 zł z futerałem. Poczekam trochę to może stanieje tak samo jak 6' jeśli im sprzedaż wzrośnie...

Komentarz

Ok, obsługuje niby tyle formatów.
                            Ale jak wygląda kwestia własnych pdf'ów ot z dysku??

Często np. zapisuje sobie jakiś tekst np. strony internetowej jako pdf (na Mac'u to bajecznie proste) i chciałbym móc zabrać takiego "pdf" ze sobą.

Komentarz

Na Kindle DX i Onyx Booxie 60 wszystko przeczytasz. Nawet całki oznaczone są widoczne.
                              Wiem, bo dałam kolesiowi do przetestowania na Onyxie i zrobił zdjęcia. A Kinde DX ma natywna obsługę pdfów.

Komentarz

Pracuję...
                              X