Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 3 < >

ZMIANA DOTYCZĄCA TEMATÓW O SIMLOCKU

Biorąc pod uwagę to co się dzieje na forum doszliśmy do wniosku, że garstka osób, która "zaoszczędziła" kilka zł nie może dezorganizować całego działu dziesiątkami tematów o simlocku tygodniowo.

Od tego momentu, temat simlocka na softach >4.1 poruszamy WYŁĄCZNIE w TYM TEMACIE, a na softach 3.x w TYM.

Dodatkowo utworzony został temat-poradnik Kompendium wiedzy na temat simlocków i sposobu ich ominięcia. Opisane są w nim wszystkie znane metody ominięcia simlocka dla wszystkich wersji iPhona i wszystkich wersji oprogramowania.

Wszystkie inne tematy dotyczące tej kwestii będą z forum usuwane, a ich autorzy będą otrzymywać ostrzeżenia, a w skrajnych przypadkach bany.
2 z 3 < >

ZASADY TWORZENIA TEMATÓW - REGULAMIN

Oto jak to wszystko ma wyglądać...

Tytuł tematu powinien składać się z:
  • prefiksu (który wybieramy przy tworzeniu nowego tematu np. [2G - 3.1.3])
  • krótki opis problemu, czyli nasz tytuł

Przykład:
[PREFIKS] Nazwa tematu
[2G - 3.1.3] Nie działa poczta

Pamiętaj o ortografii i interpunkcji - wpływa to na przejrzystość forum, ALE I NA TWÓJ WIZERUNEK!
SŁOWNIK JĘZYKA POLSKIEGO
Nie zapominaj, że zdanie rozpoczynamy wielką literą!

Jednocześnie przypominamy:
  1. W pierwszej kolejności przeczytaj Regulamin MyApple.pl.
  2. Użyj opcji Zaawansowane szukanie, sprawdź czy nikt przed Tobą nie pisał o tym samym.
  3. Zajrzyj do FAQ, najprawdopodobniej jest tam odpowiedź na Twoje pytanie.
  4. Swoje pytania formułuj zrozumiale, używaj przecinków, tak aby nikt nie miał problemów ze zrozumieniem Twojej wypowiedzi.

Proszę o stosowanie się do powyższych reguł - ma to ułatwić korzystanie z forum WSZYSTKIM użytkownikom.
3 z 3 < >

SZUKASZ GRY LUB APLIKACJI? PRZECZYTAJ

Pytania związane z poszukiwaniem APLIKACJI i GIER zadajemy w tych tematach:

Poszukiwania aplikacji...
http://myapple.pl/cydia-aplikacje-i-...rzenia___.html

Poszukiwania gier...

Dziękuję z góry za przestrzeganie regulaminu.
Zobacz więcej
See less

SSH z czym to się je?

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• SSH z czym to się je?

Do czego o służy i jak się połączyć z maca do iPhone? Proszę czystą łopatologią.

Do czego sluzy? Najprosciej to do polaczen

Jak najprosciej uzyc. Jak masz jailbreak, czy co tam jest na iphonie,/ sam mam toucha, wiec nie wiem czy procedury/nazwy wygladaja tak samo. Anyway, jak juz masz rozszerzonego ipohne'a, z wlączonym ssh. To najlatwiej chyba przez jakiegos klienta ftp. Na macu uzywam cyberduck. UStawiasz nowe polaczenie [na SFTP] o ile mnie pamiec nie myli haslo: alpine login: root / . No i jestes polaczony. Mozesz przegladac zawartosc dysku iphone/toucha. Pobierac wysylac
    Ostatnio edytowany przez racuchy; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

A jaki jest adres ip czy coś by się z nim połączyć?

Komentarz

Sprawdzasz w ustawieniach. Wifi/ strzaleczka obok nazwy sieci/ tam masz ip

Komentarz

kurcze a jak nie mam żadnej sieci?

Komentarz

Hmm. Stworz siec adhoc, powinno zadzialac. nie probowalem, ale wlasciwie czemu nie? :>
            Klikasz ikonke airporta/ create network. Potem laczysz sie iphonem. Powinno smignac

Komentarz

ok zrobiłem sieć ale i tak nie mogę się połączyć jaki port w połączeniu ustawić 22? na razie wywala mi, ze przekroczono czas połaczenia i dupka blada

Komentarz

Tu SSH - Wikipedia, wolna encyklopedia masz opis co to jest.
                Zeby skorzystac z SSH na iPhonie musisz zainstalowac na nim serwer ktory jest dostepny z installera: OpenSSH. Wczesniej musisz miec 'Community Sources' i 'BSD Subsystem'.
                Po podlaczeniu iPhone'a do wifi mozesz sie do niego zalogowac (np z Mac'a) przez
                ssh -l <user> <IP>
                lub
                ssh <user>@<IP>

IP telefonu znajdziesz we wlasciwosciach polaczenia WiFi. W systemie iPhon'e masz 2 userow: root i mobile. Dostepne komendy sa w zasadzie takie same jak w MacOS - oczywiscie w shellu.
                Przed instalacja SSH radze zainstalowac terminal (term-vt100) i zmienic hasla dla obu userow.

pzdrw
                //T

Komentarz

To ja dorzuce pytanie, bo mialem zaczac podobny watek, ale ni ebede niepotrzebnie mnozyc. Czy jak mam openSSH to musze jeszcze raz instalowac przez independence, aby dzialalo?
                  ________________________________________________________________________________________
                  "Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Komentarz

Zamieszczone przez Remik Zobacz posta
                    To ja dorzuce pytanie, bo mialem zaczac podobny watek, ale ni ebede niepotrzebnie mnozyc. Czy jak mam openSSH to musze jeszcze raz instalowac przez independence, aby dzialalo?
                    Nie bardzo rozumiem o co pytasz? Jak masz - to nie musisz drugi raz instalowac...

pzdrw
                    //T

Komentarz

No wlasnie pytam, bo mam obydwa. Jak mialem tylko OpenSSH to mi customize nie dzialalo. Chodzi mi generalnie o to czy jest jakas roznica pomiedzy openSSH a tym instalowanym przez independence?
                      ________________________________________________________________________________________
                      "Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Komentarz

a ja mam problem z putty. mianowicie wpisuje ip, zaznaczam ssh, port 22, i wyswietla mi error:

PuTTy fatal error:
                        Network Error: INvalid Argument

mam zainstalowane ssh i bsd subsystem, siec jest sprawna, wszystko chodzi, ale nie chce sie polaczyc przez putty (przez winscp laczy)

Komentarz

Zamieszczone przez c64a Zobacz posta
                          a ja mam problem z putty. mianowicie wpisuje ip, zaznaczam ssh, port 22, i wyswietla mi error:

PuTTy fatal error:
                          Network Error: INvalid Argument

mam zainstalowane ssh i bsd subsystem, siec jest sprawna, wszystko chodzi, ale nie chce sie polaczyc przez putty (przez winscp laczy)
                          Jesli laczysz sie przez WinSCP a nie mozesz przez putty to oznacza raczej problem z putty a nie z iPhone'm. Zainstaluj jeszcze raz putty, sprobuj polaczyc sie do innego hosta itp..

pzdrw
                          //T

Komentarz

Pracuję...
                          X