Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 3 < >

ZMIANA DOTYCZĄCA TEMATÓW O SIMLOCKU

Biorąc pod uwagę to co się dzieje na forum doszliśmy do wniosku, że garstka osób, która "zaoszczędziła" kilka zł nie może dezorganizować całego działu dziesiątkami tematów o simlocku tygodniowo.

Od tego momentu, temat simlocka na softach >4.1 poruszamy WYŁĄCZNIE w TYM TEMACIE, a na softach 3.x w TYM.

Dodatkowo utworzony został temat-poradnik Kompendium wiedzy na temat simlocków i sposobu ich ominięcia. Opisane są w nim wszystkie znane metody ominięcia simlocka dla wszystkich wersji iPhona i wszystkich wersji oprogramowania.

Wszystkie inne tematy dotyczące tej kwestii będą z forum usuwane, a ich autorzy będą otrzymywać ostrzeżenia, a w skrajnych przypadkach bany.
2 z 3 < >

ZASADY TWORZENIA TEMATÓW - REGULAMIN

Oto jak to wszystko ma wyglądać...

Tytuł tematu powinien składać się z:
  • prefiksu (który wybieramy przy tworzeniu nowego tematu np. [2G - 3.1.3])
  • krótki opis problemu, czyli nasz tytuł

Przykład:
[PREFIKS] Nazwa tematu
[2G - 3.1.3] Nie działa poczta

Pamiętaj o ortografii i interpunkcji - wpływa to na przejrzystość forum, ALE I NA TWÓJ WIZERUNEK!
SŁOWNIK JĘZYKA POLSKIEGO
Nie zapominaj, że zdanie rozpoczynamy wielką literą!

Jednocześnie przypominamy:
  1. W pierwszej kolejności przeczytaj Regulamin MyApple.pl.
  2. Użyj opcji Zaawansowane szukanie, sprawdź czy nikt przed Tobą nie pisał o tym samym.
  3. Zajrzyj do FAQ, najprawdopodobniej jest tam odpowiedź na Twoje pytanie.
  4. Swoje pytania formułuj zrozumiale, używaj przecinków, tak aby nikt nie miał problemów ze zrozumieniem Twojej wypowiedzi.

Proszę o stosowanie się do powyższych reguł - ma to ułatwić korzystanie z forum WSZYSTKIM użytkownikom.
3 z 3 < >

SZUKASZ GRY LUB APLIKACJI? PRZECZYTAJ

Pytania związane z poszukiwaniem APLIKACJI i GIER zadajemy w tych tematach:

Poszukiwania aplikacji...
http://myapple.pl/cydia-aplikacje-i-...rzenia___.html

Poszukiwania gier...

Dziękuję z góry za przestrzeganie regulaminu.
Zobacz więcej
See less

[1.1.2] JAILBREAK / SIM-LOCK

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• [1.1.2] JAILBREAK / SIM-LOCK

Witam!

Z racji, iż w ostatnich dniach udało mi się w 100&#37; odblokować iPhona z softem 1.1.2 postanowiłem się skromną wiedzą i pom&#243;c Wam, Drodzy Przyjaciele jabłkowego świata (i telefonu) w w/w sprawie

Zacznę tak, jak zazwyczaj tw&#243;rca tutorialu zaczyna, tak więc..

WSZYSTKIE TO, CO ZAMIESZCZONE W TUTORIALU, ROBISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!!!

(Proszę więc p&#243;źniej nie zawalać forum topicami typu: "M&#211;J IFON UMARŁ, CO ROBIĆ?" Nie wiesz co robić? Zadzwoń do Stefana, on Ci pomoże )

Koniec tej pięknej ekspozycji, czas na konkrety..

Lista link&#243;w do stron i program&#243;w, z kt&#243;rych korzystałem podczas rozbrajania iTelefonu:

1. Jako pierwsze, co wykonałem (właściwie nie wiem czy to było potrzebne, ale już tak się stało) to revirginizacja iPhona, co za tym idzie:

- powr&#243;t do softu 1.0.2:

Tryb awaryjny w iPhonie; iTunes: SHIFT+RESTORE <- Dla Win, dla MAC OS jeśli się nie myle kombinacja ta to zamiast SHIFT - ALT; Temat ten poruszany był nie raz, więc proszę przejrzeć forum

- revirginizacja

Wszystko na ten temat znajdziecie tu: http://myapple.pl/showthread.php?t=46616. Osobiście polecam metodę macdeck'a z racji, iż chyba najłatwiejsza i najszybsza do wykonania:

Zamieszczone przez macdesk Zobacz posta
    Zamiast klepania po kolei wszystkich komend można też użyć skryptu Virginator kt&#243;ry zautomatyzuje cały proces:

http://iphone-elite.googlecode.com/f...ginator_10.zip

po rozpakowaniu dorzucamy plik virginator.sh do teczki /usr/bin/virginizer_pack w iPhone (link do tego podał lutecki). Z poziomu Terminala nadajemy plikowi atrybuty do uruchamiania (w teczce /usr/bin/virginizer_pack)

Kod:
    chmod +x virginator.sh
    i uruchamiamy skrypt poleceniem:

Kod:
    ./virginator.sh
    Skrypt sprawdza obecność wszystkich niezbędnych plik&#243;w i wymaga od użytkownika jedynie wybierania konkretnych opcji oraz potwierdzania.
    Nie powiedzie się? Pr&#243;buj jeszcze raz, do skutku.. (tak ja przynajmniej robiło, gdyż nie od razu otrzymałem właściwy efekt)

2. Teraz musicie zrobić dość czasochłonne 2 kombinacje - troche to na pewno potrwa:

- 1.0.2 -> 1.1.1 - > 1.1.2

Co oznacza ten ciąg? No więc musicie tak jak napisałem aktualizować sw&#243;j soft na iPhonie. O tym też nie mam zamiaru się za dużo rozpisywać, bo i to na forum łatwo możemy znaleźć O to w tym chodzi, iż musimy sprawić, by na naszym iTelefonie modem firmware przybrał magiczną nazwę: 04.02.13_G (tą właśnie wersją charakteryzuje się soft. 1.1.2)

- 1.1.2 -> 1.1.1 -> 1.0.2*- i wracamy

Podczas naszego powrotu cały czas nas modem firmware będzie wykazywał: 04.02.13_G i o to właśnie chodzi, przy zdejmowaniu simlocka anySIMEM. I jak wyczytałem: NIE JEST ZALECANE ŚCIĄGANIE SIM-LOCKA Z WERSJI 1.1.2 BĘDĄC AKTUALNIE NA SOFCIE 1.1.2 (czemu tak? właściwie nie do końca do wiem, jednak coś w tym musi być skoro mi zadziałało)

* Twierdzi się, że nie jest to potrzebne i powr&#243;t do 1.1.1 w zupełności wystarczy. Zdjęcie simlocka, kt&#243;re powinno odbywać się przy sofcie 1.1.1 bądź starszym, przy jednoczesnym modem firmware: 04.02.13_G. Wiec, jeśli uda wam się odblokowa anySIM blokadę SIM już na 1.1.1 to ekstra! (O tym więcej w nast. pkt.)

3. Zdjęcie SIM-LOCKA anySIMEM i go to: 1.1.2:

Sprawa tu wygląda następująco; zacytuje słowa z znanego wszystkim forum Hackint0sh:

Kod:
    Step 6: Unlocking 1.1.2

Note: 

# This version of anySIM works only with 4.02.13_G baseband version and can be run on 1.0.2, or 1.1.1 jailbroken systems

* The only way your baseband will be 4.02.13_G while you're running 1.0.2 or 1.1.1 is if you updated then downgraded firmware.

1) Start at 1.0.2 or 1.1.1 or 1.1.2, do a fresh 1.1.2 RESTORE
    This will load the new baseband firmware.

2) Now, RESTORE (downgrade) first to 1.1.1 and then to 1.0.2.
    This will not alter the baseband firmware, so it will still be the 1.1.2 version

3) Now on 1.0.2, jailbreak and install anySIM 1.2.1u

4) Run anySIM 1.2.1u to unlock the phone. Although you are running fw 1.0.2 with a 1.1.2 baseband, the phone will work.

5) Now RESTORE to 1.1.1 again

6) Do a jailbreakme.com and use installer to fetch and run OktoPrep

7) Now do an UPDATE (not restore) to 1.1.2. 

If you restore instead of updating then oktoprep is wiped out and you need to redo the steps.

8) Run the UPDATED jailbreak software.

DO NOT RUN anySIM 1.2 under 1.1.2. It will not work properly and you risk corrupting your baseband.
    Po prostu wykonajcie to i po przejście do 1.1.2 będziecie mieli sim-lock zdjęty (po &#243;wczesnym jailbreaku - o tym wszystko pisze)
    Jako moja podpowiedź: do JailBreak użyłem iDemocracy2 - łatwo i przyjemnie (zakładka 1.1.2 -> JAILBRAK)

Nie ukrywam, że jest to żmudna, wręcz syzyfowa praca ;] Po 1. Nowy soft nie oferuje nam zbyt wielu fajerwerk&#243;w: możliwość wgrywania własnych, nie iTunesowo-Storowych - i chyba w tym widze największą zaletę. Można także wyliczyć w tym szybszą i stabilciejszą bracę iPhona (takie jest moje odczucie i także ludzi, z innych for&#243;w). No i chyba to wszystko: można napotkać drobne poprawki, opcje w ustawieniach, ale nic, co by biło na kolana ;]

Jeszcze jedną sprawnę pragnę nadmienić; zdaję sobię sprawę, że m&#243;j tutorial jest wręcz w skr&#243;tach napisany (tzn. brak objaśnieć jak dokładnie zrobić do czy siamto, krok po kroku..). Podaje jedyni linki do program&#243;w i stron, z kt&#243;rych korzystałem i myśle, że nie powinien to być problem, by odnaleźć pożądaną treść Z resztą - na forum MyApple także możemy znaleźc mn&#243;stwo informacji...

To tyle z mojej strony ;- )
    Dziękuje za uwagę.

Moją pracę możecie docienić poprzez klik w autorytet Dzięki!

---- Dodano 20-11-2007 o godzinie 19:02 ----
    .
    Może jeszcze screenshot

Ktoś może powiedzieć, że nie problem fotomontaż zrobić.. Musicie mi po prostu zaufać
    Ostatnio edytowany przez wakoman; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: Wpisy zostały automatycznie połączone
    SERWIS SOFTWARE'OWY DLA IPHONE/IPOD TOUCH - 3MIASTO!!!

imack.pl/iservice

Czyli...

Mając dziewiczego 1.1.2 z UK, wystarczy zacząć od pkt. 2, podpunkt b.

1.1.2 -> 1.1.1 ? I simlock AnySimem?
    Ostatnio edytowany przez owoc666; [ARG:4 UNDEFINED].
    bartek[at]3gen.pl

Komentarz

Tak. Niby tak.
      maclife.pl - serwis Apple

Komentarz

Czy ktoś się orientuje, czy iPhony ze Stanów mają nowy bootloader i firmware 1.1.2 czy może tylko nowy firmware? Niedługo trafi do mnie nowy iPhone, ale najprawdopodobniej z 1.1.2 (z 47 tygodnia) i zastanawiam się, jak toto odblokować...

Komentarz

@owoc666

Nie ma narazie metody na usunięcie simlock'a z iPhone'a UK. Ma inny, m&#243;wiąc po komputerowemu BIOS, kt&#243;ry nie jest narazie złamany. Pozostaje cierpliwie czekać.

@Mosqit

Nie dasz rady. Na kliku forach czytałem, że nowe iPhone'y też mają nowy Bootloader. Możesz jak narazie zrobić z niego tylko iPod'a.
          Ostatnio edytowany przez ser91e; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

niewiem czy dobrze rozumiem:

1.0.2 virgin -> 1.1.2 -> 1.0.2 simlock anysimem 1.2u -> 1.1.1 OktoPrep -> 1.1.2

i potym niema simlocka 1.1.2 cos mi si eniewydaje

Komentarz

@ser91e

Dzięki za odpowiedź, ja swojego iPhone'a mam z 1.1.1 i na razie nie mam zamiaru upgradować, a ten nowy to dla znajomego Pewnie do czasu jak przyjdzie to będzie już nowy AnySim.

Komentarz

@Mosqit

No wiesz ja jestem zainteresowny jak widać w sygnaturce. Na święta przyjeżdżam do Polski i chciałbym m&#243;c włożyć swoją kartę TakTak. Nie widzi mi się roaming PL->UK->PL .

Jak tylko się pojawi to absolutnie dam znać .

Komentarz

takie pytanko czy telefon normalnie dzial po scagnieciu sima w 1.0.2 w modemem z 1.1.2 zczy czy da sie wtedy dzwonic czy wyskakuje invalid sim bo umnie tak wlasnie jest. i zastanwaim sie czy robic dalej updaty czy sie nieoplaca

Komentarz

helluk:

#1: tak jak mowisz, tylko jeszcze jailbreak na 1.1.2 U mnie tak zadziałało.

#2: (nie wiem, czy dobrze rozumiem) mi w 1.0.2 dobrze działało, w 1.1.1 poznej nie chcialo dzialac a w 1.1.2 po jailbreak blokada sim także zniknela..

imack.pl/iservice

Komentarz

Zamieszczone przez wakoman Zobacz posta
                      helluk:

#1: tak jak mowisz, tylko jeszcze jailbreak na 1.1.2 U mnie tak zadziałało.

#2: (nie wiem, czy dobrze rozumiem) mi w 1.0.2 dobrze działało, w 1.1.1 poznej nie chcialo dzialac a w 1.1.2 po jailbreak blokada sim także zniknela..
                      nobo sima tak naprawde scagam jak mam 1.0.2 i modem od 1.1.2 i czy wtedy mam wpelni sprawny telefon (czy niema juz tedy sima i czy mozna dzwonic)???

nobo jak tak to jak mam 1.0.2 i modem 1.1.2 i scagnolem sima anysimem i nadal mam simlocka to nieoplacas ie dalej robic bo cos niezadzialalo i w finalnej wersji tez niebedzie dzialac
                      Ostatnio edytowany przez helluk; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

No wiec jak mowie: u mnie przy sofcie 1.0.2, po JB - SIM-locka nie było; update`ujac do wersji wyzej (1.1.1), po jailbreak blokada znow byla, a juz przy wersji 1.1.2 (rowniez po jailbreaku) sim-lock poszedl się gonic W zasadzie to dość dziwne, ale naprawdę tak jest ;- )

imack.pl/iservice

Komentarz

Zamieszczone przez wakoman Zobacz posta
                          I nie ma w tym nic dziwnego, że po update do 1.1.2 jest zdjęty simlock:

7) Now do an UPDATE (not restore) to 1.1.2.

If you restore instead of updating then oktoprep is wiped out and you need to redo the steps.
                          Sim-Locka zdejmujecie na 1.1.1, potem tylko update (czyli wgranie nowego softu bez kasowania danych na iPhone) - a skoro nie tracimy danych nie tracimy też zdjętego wcześniej sim-locka
                          # Problemy z iPhone? Pomogę na terenie Radomia i okolic - Naprawa iPhone Radom

Komentarz

Hmm zaczne od poczatku może!
                            Rzecz pierwsza iPhone jest zarabisty w uzywaniu,ale zmiana czego kolwiek w tym telefonie to czysty koszmar i horror!( w sensie grzebania sie w oprogramowaniu w tym aparacie,normalnie sie czuje jak linuxowiec,bez urazy) To co Apple wyczynia z tym telefonem to sie w głowie nie miesci,no brak mi słow normalniei tyle! Dzis własnie przez zabawe z usunieciem jednej tapety,pozbawiłem sie bibioteki w telefonie( nie pytajcie jak to zrobilem,sam nie wiem).
                            W panice pierwsza rzecz restore ,klik, klik i ma kurna jego mac 1.1.2.
                            Krew mnie zalewa, do tego iTunes 7.5 i za bardzo nie moge isc krok w krok za tym http://www.hackint0sh.org/forum/showthread.php?t=15567
                            Przerastaja mnie juz te Tutoriale pojawiajace sie jeden za drugim bo sam juz nie wiem co robic!
                            Czy ktoś mi może jasno,wyrażnie jak debilowi wyjawic jak mam wrocic do wersji 1.1.1 z omnieciem 1.0.2? Bede bardzo wdzieczny bo obawiam się że za chwile zostane z kupą złomu zamiast iPhona w rece! Aha polączy sie przez wifi przez Cyberducka nie mogę w żaden spos&#243;b,więc nie wiem jak mam skorzystac z revirginizacji. Czekam niecierpliwie na ratunek!!!
                            Pozdrawiam
                            Pit
                            ---------------

Komentarz

Powiem Wam też ciekawostkę, co zauważyłem;

mianowicie, po restore, bądź powrocie do wczesniejszego softu (1.1.1 >) sim-lock, gdy wracamy znow do 1.1.2 cały czas jest zdjęty (po &#243;wczesnym jailbreak, to rzecz jasna)

imack.pl/iservice

Komentarz

Pracuję...
                              X