Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 3 < >

ZMIANA DOTYCZĄCA TEMATÓW O SIMLOCKU

Biorąc pod uwagę to co się dzieje na forum doszliśmy do wniosku, że garstka osób, która "zaoszczędziła" kilka zł nie może dezorganizować całego działu dziesiątkami tematów o simlocku tygodniowo.

Od tego momentu, temat simlocka na softach >4.1 poruszamy WYŁĄCZNIE w TYM TEMACIE, a na softach 3.x w TYM.

Dodatkowo utworzony został temat-poradnik Kompendium wiedzy na temat simlocków i sposobu ich ominięcia. Opisane są w nim wszystkie znane metody ominięcia simlocka dla wszystkich wersji iPhona i wszystkich wersji oprogramowania.

Wszystkie inne tematy dotyczące tej kwestii będą z forum usuwane, a ich autorzy będą otrzymywać ostrzeżenia, a w skrajnych przypadkach bany.
2 z 3 < >

ZASADY TWORZENIA TEMATÓW - REGULAMIN

Oto jak to wszystko ma wyglądać...

Tytuł tematu powinien składać się z:
  • prefiksu (który wybieramy przy tworzeniu nowego tematu np. [2G - 3.1.3])
  • krótki opis problemu, czyli nasz tytuł

Przykład:
[PREFIKS] Nazwa tematu
[2G - 3.1.3] Nie działa poczta

Pamiętaj o ortografii i interpunkcji - wpływa to na przejrzystość forum, ALE I NA TWÓJ WIZERUNEK!
SŁOWNIK JĘZYKA POLSKIEGO
Nie zapominaj, że zdanie rozpoczynamy wielką literą!

Jednocześnie przypominamy:
  1. W pierwszej kolejności przeczytaj Regulamin MyApple.pl.
  2. Użyj opcji Zaawansowane szukanie, sprawdź czy nikt przed Tobą nie pisał o tym samym.
  3. Zajrzyj do FAQ, najprawdopodobniej jest tam odpowiedź na Twoje pytanie.
  4. Swoje pytania formułuj zrozumiale, używaj przecinków, tak aby nikt nie miał problemów ze zrozumieniem Twojej wypowiedzi.

Proszę o stosowanie się do powyższych reguł - ma to ułatwić korzystanie z forum WSZYSTKIM użytkownikom.
3 z 3 < >

SZUKASZ GRY LUB APLIKACJI? PRZECZYTAJ

Pytania związane z poszukiwaniem APLIKACJI i GIER zadajemy w tych tematach:

Poszukiwania aplikacji...
http://myapple.pl/cydia-aplikacje-i-...rzenia___.html

Poszukiwania gier...

Dziękuję z góry za przestrzeganie regulaminu.
Zobacz więcej
See less

Po aktualizacji do iOS 5.0 nie dziala wysylanie i odbieranie MMS na iPhone 4 w sieci Plus

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• [4 - 5.0] Po aktualizacji do iOS 5.0 nie dziala wysylanie i odbieranie MMS na iPhone 4 w sieci Plus

Witam

jak w temacie, BOK Plusa sprawdzony, transmisja danych aktywna, dziala net po 3G, ustawienia MMS prawidlowo sie odtworzyly, zostaly tez przepisane a tel zrestartowany. Przy odbieraniu nie ma nawet SMS ze MMS do odbioru czeka, a przy wysylaniu wskaznik postepu zatrzymuje sie przy koncu i '!".

czy ktos jeszcze napotkal taki problem ? jakies sugestie co sprawdzic / gdzie szukac przyczyny ?

po przelozeniu do nie-iphone'a MMSy dzialaja.

telefon bez jailbrake'a, kupiony jako odblokowany z Ery.

update:
    Wyzerowanie ustawień sieciowych (Ustawienia > Ogólne > Wyzeruj > Wyzeruj ustawienia sieciowe) nie pomoglo na MMS.
    Ale Hotspot osobisty wrócił. pojawily sie tez SMSy o tym ze MMS jest do odbioru, ale dalej nie mozna wysylac ani odbierac MMS. SMS dziala poprawnie.

czy w ustawieniach sieci powinny byc wypelnione tylko ustawienia MMS czy jeszcze jakis inny APN powinien byc podany ? BOK twierdzi ze tylko MMS ale wole sie dopytac. poratujcie swoimi ustawieniami albo linkiem.

pozdr
    atm
    Ostatnio edytowany przez atm; [ARG:4 UNDEFINED].

Mam telefon w Plusie na sofcie 5.0 po odtworzeniu oprogramowania działają zarówno sms'y jak i mms'y.

Komentarz

Reset ustawień sieciowych, ponowne wpisanie ustawień ze strony Plusa, restart i musi działać.
      Parafrazując regulamin: Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Komentarz

iP4 w Plusie- Wszystko działało pod starym OSem. Po aktualizacji w moim ipku zniknął hotspot Nie pomogło resetowane). A te dane ze strony Plusa to gdzie się wpisuje i gdzie ich szukać ? Poprzednio nic nie wpisywałem . Tylko w ustawieniach sieciowych udostepniłem HotSpot i grało. Teraz tam tego guziola zwyczajnie nie ma

Komentarz

Jedyne co zostało w takim razie to czekać na poprawki które mają się podobno ukazać gdzieś przelotem to zobaczyłem.Do końca tego albo kolejnego miesiąca iOS 5.0.1 o takiej nazwie chyba nie pamiętam już rano to gdzieś przeczytałem ale czy to prawda nie wiem.

Komentarz

Ja mam jeszcze inny problem, po aktualizacji do 5, zalogowało mnie do sieci Plus, pomimo, że mam w Play, parę tygodni temu przeniosłem numer.
            iPhone 4s 16gb (WHITE) soft 5.0.1 jailbreak
            iPad (3g) 16gb 4g (BLACK) soft 5.1

Komentarz

Witam, po uaktualnieniu ip4 do os5 zniknęły Hotspoty Osobiste (sieć Play), zadzwoniłem do Bok Play,ale nie wiedzieli co i jak itd. Postanowiłem spróbować ustawić jeszcze raz....i działa. Zacząłem od ustawienia włączyłem wifi, dalej ogólne, sieć.. dalej włączyłem 3G i dane sieci kom.,dalej ...Sieć komórkowa danych, dane sieci w pozycji APN wpisujesz "internet" dalej ( Użytkownik i hasło)puste, puste, dalej MMS i tu APN internet dalej puste puste, dalej modem internetowy APN intenet i puste puste ,wszystko u mnie działa Hptspot osobisty, działa. Play pracuje na nadajnikach plusa, tak jak masz w ustawieniach operator , na automatycznie , to może być widać raz plus raz play.Pozdrawiam.

Komentarz

podsumowanie watku

dzieki Wszystkim za uwagi. najcenniejsza byla ta o wpisaniu ustawien ... ze strony plusa. niby oczywiste ale jakze inne od tego co mialem przez wszystkie lata w starym iphone i rok w obecnym z OS < 5, no i jakze inne niz konsultant BOA Plus dyktowal (konsultant mowil o pustym apn, reszta prawie zgodnie z instrukcja na ich www tj bez http).

podsumowujac wątek pozwole sobie je tutaj przytoczyc, moze komus sie przyda:
                1.Menu - Ustawienia - Ogólne - Sieć - Dane sieci kom.
                2.APN: mms, Użytkownik zostawiamy puste, Hasło zostawiamy puste.
                3.MMSC: http://mms.plusgsm.pl:8002, Proxy:212.002.096.016:8080.
                4.Maks. wielkość MMS: 307200, URL UA PROF MMS zostaje puste.

kluczem do dzialania w moim przypadku byl apn "mms", nigdy wczesniej apn nie byl podany i dzialalo...
                przez te kilka dni restartow moj ip4 zaliczyl wiecej niz do tej pory ogolnie. ale milo ze dziala.

co do hotspota to wpisanie apn 'internet' w sekcji 'modem internetowy' wlacza hotspot, tutaj sprawa byla prosta.

atm

Komentarz

podobny problem:

iPhone 4 w Plusie - jak miałem iOS 4.3.5 wszystko działało (internet, mms) po aktualizacji do iOS 5 nie ma internetu ani mms. Wpisywałem dane ze strony Plus, te z forum powyżej, nowe, stare, w różnych wersjach. ściągnąłem profil konfiguracyjny pod plusa. i NIC. Zgłosiłem sprawę w Plusie. Od czwartku cisza. Pomysły?

Komentarz

Nie wiem, dlaczego Ci nie działa, proponuje wyzerować ustawienia sieciowe i może restore. Po tym wpisać wszystko dokładnie jak podaje atm, a jak już to nie pomoże to chyba tylko wymiana micro sim w Plusie. Mnie działało wszystko od razu po aktualizacji.
                    Nie wiem czy ten profil aktualizacyjny w Plusie nie narobił Ci więcej złego niż dobrego, bowiem dla iPhone w Plusie dane zawsze wpisywałam ręcznie i nigdy nie miałam kłopotów.
                    Ostatnio edytowany przez Lokria; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Serdeczne dzieki za pomoc - swietnie opisane. Dodalbym tylko ze APN: mms - to w sekcji MMS, a nie w sekcji internet data, bo tak oryginalnie zrozumialem i wpisalem.
                      respect
                      rzepka

Zamieszczone przez atm Zobacz posta
                      dzieki Wszystkim za uwagi. najcenniejsza byla ta o wpisaniu ustawien ... ze strony plusa. niby oczywiste ale jakze inne od tego co mialem przez wszystkie lata w starym iphone i rok w obecnym z OS < 5, no i jakze inne niz konsultant BOA Plus dyktowal (konsultant mowil o pustym apn, reszta prawie zgodnie z instrukcja na ich www tj bez http).

kluczem do dzialania w moim przypadku byl apn "mms", nigdy wczesniej apn nie byl podany i dzialalo...
                      przez te kilka dni restartow moj ip4 zaliczyl wiecej niz do tej pory ogolnie. ale milo ze dziala.

co do hotspota to wpisanie apn 'internet' w sekcji 'modem internetowy' wlacza hotspot, tutaj sprawa byla prosta.

atm
                      Life is a shit that happens while you're waiting for moments that never come

Komentarz

Zamieszczone przez atm Zobacz posta

atm

Sprawa wyjaśniona. Zamykam.

Komentarz

Pracuję...
                        X