Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 3 < >

ZMIANA DOTYCZĄCA TEMATÓW O SIMLOCKU

Biorąc pod uwagę to co się dzieje na forum doszliśmy do wniosku, że garstka osób, która "zaoszczędziła" kilka zł nie może dezorganizować całego działu dziesiątkami tematów o simlocku tygodniowo.

Od tego momentu, temat simlocka na softach >4.1 poruszamy WYŁĄCZNIE w TYM TEMACIE, a na softach 3.x w TYM.


Dodatkowo utworzony został temat-poradnik Kompendium wiedzy na temat simlocków i sposobu ich ominięcia. Opisane są w nim wszystkie znane metody ominięcia simlocka dla wszystkich wersji iPhona i wszystkich wersji oprogramowania.

Wszystkie inne tematy dotyczące tej kwestii będą z forum usuwane, a ich autorzy będą otrzymywać ostrzeżenia, a w skrajnych przypadkach bany.
2 z 3 < >

ZASADY TWORZENIA TEMATÓW - REGULAMIN

Oto jak to wszystko ma wyglądać...

Tytuł tematu powinien składać się z:
 • prefiksu (który wybieramy przy tworzeniu nowego tematu np. [2G - 3.1.3])
 • krótki opis problemu, czyli nasz tytuł

Przykład:
[PREFIKS] Nazwa tematu
[2G - 3.1.3] Nie działa poczta

Pamiętaj o ortografii i interpunkcji - wpływa to na przejrzystość forum, ALE I NA TWÓJ WIZERUNEK!
SŁOWNIK JĘZYKA POLSKIEGO
Nie zapominaj, że zdanie rozpoczynamy wielką literą!

Jednocześnie przypominamy:
 1. W pierwszej kolejności przeczytaj Regulamin MyApple.pl.
 2. Użyj opcji Zaawansowane szukanie, sprawdź czy nikt przed Tobą nie pisał o tym samym.
 3. Zajrzyj do FAQ, najprawdopodobniej jest tam odpowiedź na Twoje pytanie.
 4. Swoje pytania formułuj zrozumiale, używaj przecinków, tak aby nikt nie miał problemów ze zrozumieniem Twojej wypowiedzi.

Proszę o stosowanie się do powyższych reguł - ma to ułatwić korzystanie z forum WSZYSTKIM użytkownikom.
3 z 3 < >

SZUKASZ GRY LUB APLIKACJI? PRZECZYTAJPytania związane z poszukiwaniem APLIKACJI i GIER zadajemy w tych tematach:

Poszukiwania aplikacji...
http://myapple.pl/cydia-aplikacje-i-...rzenia___.html

Poszukiwania gier...


Dziękuję z góry za przestrzeganie regulaminu.
Zobacz więcej
See less

Simlock Iphone 4 koszty

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • [4 - 4.3.3] Simlock Iphone 4 koszty

  Witam. Na początku przepraszam jeśli nie w tym dziale. Mam takie pytanko. Patrząc na ceny usunięcia simlocka z iphona 4 w serwisie simlock.pl stwierdziłem że jednak bardziej warto nabyć kartę gevey, jednak że karta ta działała jakieś 2 tyg to i też zaczołem znów rozglądać się za kimś kto usunie w miarę tanio simlocka z mojego iphona. Trafiłem na tego typu aukcję SIMLOCK IPHONE 4G i inne WSZYSTKIE SIECI OKAZJA!!! (1716192589) - Aukcje internetowe Allegro. Na tej aukcji sprzedający twierdzi że usunie locka na stałe za jedyne 70 pln. Moje pytanie brzmi, czy to przypadkiem nie jakiś przekręt? Lepiej mi było by skorzystać z tego i mieć święty spokój niż bawić się znów w karty gevey.

 • #2
  Nie istnieje coś takiego jak zdejmowanie simlocka kodem z iPhone, dla mnie oszustwo jakieś.
   MBP Retina 2,7 15,4" 16GB 512GB
   MBA (4,2) 1.7 13" 4GB 128GB
   iPhone 2G i najnowszy ;-)

  Komentarz


  • #3
   Tak, ale jak jest tam napisane. Kod jest uzyskany bezpośrednio od operatora sieci na który jest założony simlock. Więc coś w tym jest. Czekam na dalsze opinie.

   Komentarz


   • #4
    Zamieszczone przez prozak102 Zobacz posta
    Tak, ale jak jest tam napisane. Kod jest uzyskany bezpośrednio od operatora sieci na który jest założony simlock. Więc coś w tym jest. Czekam na dalsze opinie.
    to w dalszym ciągu jest bzdura. Operator nie udostępnia żadnych kodów do odblokowania iPhone'a a simlock jest zdejmowany przez Apple'a nie operatora.

    Komentarz


    • #5
     Cytat z innej aukcji za 100 PLN "Usługa polega na stałym zdjęciu simlocka z telefonów takich jak Iphone 4 3GS 3G przez sieć macierzystą VODAFONE UK za pośrednictwem serwera Apple, niezależnie od wersji softu jaki mają zainstalowane." Jest dość sporo takich aukcji. A ja osobiście również pytałem w sieci orange czy jest taka opcja. Powiedzieli że tak. Z tym że teraz mam iphona z Vodafone UK. I wydaje mi się że i vodafone jak i inne sieci udostępniają tego typu usługi w porozumieniu z apple oczywiście. Chyba zaryzykuję te 70 pln.

     P.S
     Troszkę naciskam, bo nie ukrywam że się troszkę podpaliłem.
     Ostatnio edytowany przez prozak102; [ARG:4 UNDEFINED].

     Komentarz


     • #6
      Sieci w UK zdejmują oficjalnie simlocka, w tym również z iPhone. Są to różne ceny - ale jeżeli dobrze pamiętam, cena zaczyna się od 15 funtów. Mam wrażenie (nie pewność), że O2-UK zdejmuje simlocka z iPhone najtaniej.

      Can I 'unlock' my iPhone and use it on another network?

      Pay Monthly customers
      Yes. If you're a Pay Monthly customer, then you can unlock your iPhone at anytime for free. This doesn’t affect your contract though – you’ll still need to see out the rest of it.

      To unlock your phone, just fill out this unlocking form and we’ll do the rest.

      Once we’ve got your form, it’ll then take up to 14 days for us to get it unlocked for you. Once it’s unlocked, we’ll text you to let you know. You can then put a non-O2 Sim into the iPhone and connect it to iTunes. iTunes will then tell you the phone is unlocked.

      Pay & Go customers
      Yes, you can unlock your iPhone. You’ll need to pay a £15 one off fee and we’ll take this from the credit on your phone.

      If you’re unlocking your phone less than 12 months after you bought it, we’ll take off the free Web & Wi-Fi Bolt On (that we added for the first 12 months). If you want to keep the Bolt On (it costs £10 a month), just choose the option when you’re filling out the unlocking form. Find out more about the Web & Wi-Fi Bolt on here

      Once we’ve got your form, it’ll then take up to 14 days for us to get it unlocked for you. Once it’s unlocked, we’ll text you to let you know. You can then put a non-O2 Sim into the iPhone and connect it to iTunes. iTunes will then tell you the phone is unlocked.

      Business customers
      Yes. If you're the main account holder, you can ask your individual users to complete the unlocking form and we'll unlock the iPhone free of charge. This doesn’t affect your contract though – you’ll still need to see out the rest of it.

      Once we’ve got your form, it’ll then take up to 14 days for us to get it unlocked for you. Once it’s unlocked, we’ll text you to let you know. You can then put a non-O2 Sim into the iPhone and connect it to iTunes. iTunes will then tell you the phone is unlocked.
      Pogrzebałem nieco na temat zdejmowania simlocka z iPhone w Vodafone:
      All of our pay as you go phones are locked to our network, including those by Apple (iPhone). If you want to unlock a pay as you go phone so you can use it with a SIM from another mobile operator, you’ll need an NUC code. We’ll supply you with this for a one-off cost of £19.99. You’ll need to top up your phone with at least £19.99 before you ask for the code so we can deduct it from your credit to pay for your NUC. If your phone is over 12 months old, we’ll give you an NUC for free.

      How to request a Network Unlock Code

      To get a NUC code, please contact your customer services team. We’ll need you to give us this information:

      Your Vodafone number (if you don't have one, you can order a free pay as you go SIM online - you can get your NUC as soon as this is registered
      Your phone's serial number/ IMEI (enter *#06# into the phone to get this, or look underneath the battery - the IMEI is a 15-20 digit code starting 35)
      The make and model of your phone or device
      An alternative contact number for you
      An email address for you

      Contact Customer Service

      If the unlock code is held in our systems, you’ll receive it with instructions by email within 24 hours. If the unlock code isn’t held by us, the turnaround time is 72 hours for all makes of phone except Samsung, which is 7–10 working days.

      We’ll send you an email to confirm that we’ve received your request – and when you can expect your code.

      You can only get unlock codes for the numbers on your account – if you have two mobile numbers on your account, you can get two free unlock codes.
      Co ja uważam na ten temat? O ile zdjęcie simlocka w sieci O2 za 70 złotych mogłoby mieć sens (wątpliwy) - ponieważ licząc po dzisiejszym kursie funta, 15 funtów to ponad 68 złotych. Jeżeli przyjmiemy za wiarygodne informacje ze strony Vodafone, a nie jakiegoś cFaniczka z AlleDrogo - to koszt oficjalnego zdjęcia simlocka, to ponad 90 złotych - więc jak taką usługę sprzedawać za 70 złotych? Czysta matematyka... jednak, co się dziwić:

      Komentarz


      • #7
       Wszystkie takie aukcje to oszustwo i radziłbym nie kupować na nich. Simlock z iphone może zdjąć tylko i wyłącznie Apple na wniosek operatora od którego pochodzi dany egzemplarz iPhone. Oczywiście może być tak że ten gość pracuje u takiego operatora i ma możliwość wysłania email do Apple z prośbą o usunięcie simlocka z danego iPhone, ale szczerze w to wątpie że jest to prawdziwa oferta.

       Co do zdejmowania simlock z iPhone na wyspach to na 100% Vodafone ściąga gratis jeżeli masz z nimi kontrakt ( robiłem to niedawno na moich 2 iPhonach), na kartę to tak jak pisał kolega wyżej 19,90 funtów- musisz taką kwotą doładować konto a potem wysłać prośbę do operatora. Z tego co pamiętam z czasów jak byłem klientem O2 ( było to około 2 lata temu) to ściągali simlock za darmo, no ale mogło się to teraz zmienić.
       Pozdrawiam.
       W posiadaniu:2x Biały IPhone 4S 64GB,  Czarny IPhone 4 32GB,  iPad2, 3G - 64GB
        iMac :21.5"LED Monitor,2.5GHz Quad-Core Intel Core i5,Ram: 8GB, 1333Hz DDR3, 1TB HD, AMD Radeon HD 6750M 512 MB - Design 2011
        MacBook Pro 15" 500GB, i7 quad, 4GB Ram - Design 2011

       Komentarz


       • #8
        Pominąłem celowo sprawę kontraktu, gdyż nie sądzę by nagle znalazł się jakiś "przedsiębiorca", który to robi mega-interes na zdejmowaniu simlocka z tysiąca iPhoneów na jednym swoim "abonamencie".
        Typowe zdjemowanie simlocka za pomocą doładowanej karty sim zagranicznego operatora, jest sprawą najprostszą, najbardziej oczywistą jak i legalną. Chyba, że okaże się, że iPhone został "zgubiony" na wyspach, co jest dość częstą praktyką... a wtórny rynek krajów czwartego i piątego świata łykną takowe telefony jak młode pelikany.

        Komentarz


        • #9
         Jak na razie nie odpowiada na moje zapytania. Gdy tylko się czegoś dowiem, na pewno napiszę w tym wątku. Pozdrawiam.

         Komentarz


         • #10
          Nie widzę opcji edytuj. Najwyraźniej jest to kant. Zero odpowiedzi. Więc i ja nie polecam.

          Komentarz


          • #11
           Proponuję zrobić to porządnie - tak jak należy. W jakiś sposób nabyć kartę SIM - doładować odpowiednią kwotą, skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta i zdjąć simlocka - bez zbędnych komplikacji i kombinacji.

           Komentarz

           Pracuję...
           X