Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 3 < >

ZMIANA DOTYCZĄCA TEMATÓW O SIMLOCKU

Biorąc pod uwagę to co się dzieje na forum doszliśmy do wniosku, że garstka osób, która "zaoszczędziła" kilka zł nie może dezorganizować całego działu dziesiątkami tematów o simlocku tygodniowo.

Od tego momentu, temat simlocka na softach >4.1 poruszamy WYŁĄCZNIE w TYM TEMACIE, a na softach 3.x w TYM.

Dodatkowo utworzony został temat-poradnik Kompendium wiedzy na temat simlocków i sposobu ich ominięcia. Opisane są w nim wszystkie znane metody ominięcia simlocka dla wszystkich wersji iPhona i wszystkich wersji oprogramowania.

Wszystkie inne tematy dotyczące tej kwestii będą z forum usuwane, a ich autorzy będą otrzymywać ostrzeżenia, a w skrajnych przypadkach bany.
2 z 3 < >

ZASADY TWORZENIA TEMATÓW - REGULAMIN

Oto jak to wszystko ma wyglądać...

Tytuł tematu powinien składać się z:
  • prefiksu (który wybieramy przy tworzeniu nowego tematu np. [2G - 3.1.3])
  • krótki opis problemu, czyli nasz tytuł

Przykład:
[PREFIKS] Nazwa tematu
[2G - 3.1.3] Nie działa poczta

Pamiętaj o ortografii i interpunkcji - wpływa to na przejrzystość forum, ALE I NA TWÓJ WIZERUNEK!
SŁOWNIK JĘZYKA POLSKIEGO
Nie zapominaj, że zdanie rozpoczynamy wielką literą!

Jednocześnie przypominamy:
  1. W pierwszej kolejności przeczytaj Regulamin MyApple.pl.
  2. Użyj opcji Zaawansowane szukanie, sprawdź czy nikt przed Tobą nie pisał o tym samym.
  3. Zajrzyj do FAQ, najprawdopodobniej jest tam odpowiedź na Twoje pytanie.
  4. Swoje pytania formułuj zrozumiale, używaj przecinków, tak aby nikt nie miał problemów ze zrozumieniem Twojej wypowiedzi.

Proszę o stosowanie się do powyższych reguł - ma to ułatwić korzystanie z forum WSZYSTKIM użytkownikom.
3 z 3 < >

SZUKASZ GRY LUB APLIKACJI? PRZECZYTAJ

Pytania związane z poszukiwaniem APLIKACJI i GIER zadajemy w tych tematach:

Poszukiwania aplikacji...
http://myapple.pl/cydia-aplikacje-i-...rzenia___.html

Poszukiwania gier...

Dziękuję z góry za przestrzeganie regulaminu.
Zobacz więcej
See less

Zablokowany iphone 4. Od czego zaczac?

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• [4] Zablokowany iphone 4. Od czego zaczac?

Witam,
    2 dni temu kupilem uzywanego iphona 4. Problem polega na tym ze telefon ma blokade pin i nie potrafie jej zdjac. Na forum wyczytalem zeby wprowadzic telefon w tryb DFU. Tak tez zrobilem ale nie wiem co dalej. Nie wiem czy moge wgrac soft ktory proponuje itunes. Domyslam sie ze jest to najnowszy soft na ktorym nie zrobie jailbreak'a. Telefon dzialal wczesniej w sieci PLAY ( nie wiem czy telefon ma simlock ), chcialbym go uzywac za granica. Niedlugo wyjazdzam do IRL.

Prosze o podpowiedz co zrobic dalej, jak i jaki wgrac soft.

Przegladalem forum i szukalem podobnego problemu do mojego ale jestem totalnym nowicjuszem jezeli chodzi o iphony i ilosc nowych pojec na tym forum mnie chwilowo przerasta.

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Chodzi Ci o kod pin na karcie czy na LS?

Komentarz

wgrywasz to co proponuje iTunes a potem się zobaczy co dalej dziwie się że kupiłeś telefon nie sprawdzając działania

Komentarz

Skontaktuj się z poprzednim właścicielem.

Komentarz

Chodzi mi o kod pin ktory musze wpisac jak tylko przesune pasek odblokuj. Nie chodzi mi o zablokowana karte sim tylko telefon.

Komentarz

Kod blokady. To tylko poprzedni właściciel.

Komentarz

A nie prościej poprosić sprzedawcę o podanie tego kodu (oczywiście zakładam, że telefon był jego własnością i nie został "znaleziony", np. w czyjejś kieszeni).

Kodeks karny

Art. 267. § 1. Kto bez uprawnienia uzyskuje informację dla niego nie przeznaczoną (...) przełamując elektroniczne (...) jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Art. 18. § 3. Odpowiada za pomocnictwo, kto w zamiarze, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, swoim zachowaniem ułatwia jego popełnienie, w szczególności dostarczając narzędzie, środek przewozu, udzielając rady lub informacji; odpowiada za pomocnictwo także ten, kto wbrew prawnemu, szczególnemu obowiązkowi niedopuszczenia do popełnienia czynu zabronionego swoim zaniechaniem ułatwia innej osobie jego popełnienie.

Art. 19. § 1. Sąd wymierza karę za (...) pomocnictwo w granicach zagrożenia przewidzianego za sprawstwo.

Art. 291. § 1. Kto rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego nabywa (...) podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
              § 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Art. 292. § 1. Kto rzecz, o której na podstawie towarzyszących okoliczności powinien i może przypuszczać, że została uzyskana za pomocą czynu zabronionego, nabywa (...) podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
              § 2. W wypadku znacznej wartości rzeczy, o której mowa w § 1, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
              Ostatnio edytowany przez tryt; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

W tym wypadku niestety nie to takie proste. Nie mam kontaktu z poprzednim wlascicielem i mam coraz wieksze obawy ze telefon zostal "znaleziony" zanim trafil do mnie. Dostalem go jednak w pudelku, ze wszystkimi dodatkami wiec sam nie wiem.

Komentarz

No to sprawdź kod seryjny? Zgadza się z tyłu telefonu a z pudełkiem?
                  twitter: @dusjakub

Komentarz

Wszystko sie zgadza. Najgorsze jest to ze nie mam kontaktu z bylym wlascicielem i nie zapowiada sie zeby udalo mi sie go zdobyc.

Komentarz

W takim przypadku to serwis. Ale chyba trzeba mieć dowód własności.

Komentarz

Nie mam dowodu wlasnosci i domyslam sie ze ktos pomoze mi w serwisie ale nie chce placic kolejnych kilkuset zlotych. Szukam najtanszego sposobu, nie chce kolejnych wydatkow, juz i tak wydalem sporo za cos co nie dziala.

Komentarz

powiem tak jeśli masz pudełko itd to spoko ale mi się wydaję że został jak to kolega wyżej napisał "znaleziony w czyjejś kieszeni"
                          nie mnie to osądzać tylko Ten wyżej wie 100 % prawdę
                          a tak pozatym to tryb dfu + soft pobrać i tyle

Komentarz

W tym momencie strzelam ale czy po restore i wgraniu systemu bez przywracania kopii zapasowej nadal będzie kod blokady?
                            twitter: @dusjakub

Komentarz

Wydaje mi sie ze nie. Wystarczy DFU + odtworzenie bez kopii zapasowej i po sprawie.

Komentarz

Pracuję...
                              X