Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 3 < >

ZMIANA DOTYCZĄCA TEMATÓW O SIMLOCKU

Biorąc pod uwagę to co się dzieje na forum doszliśmy do wniosku, że garstka osób, która "zaoszczędziła" kilka zł nie może dezorganizować całego działu dziesiątkami tematów o simlocku tygodniowo.

Od tego momentu, temat simlocka na softach >4.1 poruszamy WYŁĄCZNIE w TYM TEMACIE, a na softach 3.x w TYM.

Dodatkowo utworzony został temat-poradnik Kompendium wiedzy na temat simlocków i sposobu ich ominięcia. Opisane są w nim wszystkie znane metody ominięcia simlocka dla wszystkich wersji iPhona i wszystkich wersji oprogramowania.

Wszystkie inne tematy dotyczące tej kwestii będą z forum usuwane, a ich autorzy będą otrzymywać ostrzeżenia, a w skrajnych przypadkach bany.
2 z 3 < >

ZASADY TWORZENIA TEMATÓW - REGULAMIN

Oto jak to wszystko ma wyglądać...

Tytuł tematu powinien składać się z:
  • prefiksu (który wybieramy przy tworzeniu nowego tematu np. [2G - 3.1.3])
  • krótki opis problemu, czyli nasz tytuł

Przykład:
[PREFIKS] Nazwa tematu
[2G - 3.1.3] Nie działa poczta

Pamiętaj o ortografii i interpunkcji - wpływa to na przejrzystość forum, ALE I NA TWÓJ WIZERUNEK!
SŁOWNIK JĘZYKA POLSKIEGO
Nie zapominaj, że zdanie rozpoczynamy wielką literą!

Jednocześnie przypominamy:
  1. W pierwszej kolejności przeczytaj Regulamin MyApple.pl.
  2. Użyj opcji Zaawansowane szukanie, sprawdź czy nikt przed Tobą nie pisał o tym samym.
  3. Zajrzyj do FAQ, najprawdopodobniej jest tam odpowiedź na Twoje pytanie.
  4. Swoje pytania formułuj zrozumiale, używaj przecinków, tak aby nikt nie miał problemów ze zrozumieniem Twojej wypowiedzi.

Proszę o stosowanie się do powyższych reguł - ma to ułatwić korzystanie z forum WSZYSTKIM użytkownikom.
3 z 3 < >

SZUKASZ GRY LUB APLIKACJI? PRZECZYTAJ

Pytania związane z poszukiwaniem APLIKACJI i GIER zadajemy w tych tematach:

Poszukiwania aplikacji...
http://myapple.pl/cydia-aplikacje-i-...rzenia___.html

Poszukiwania gier...

Dziękuję z góry za przestrzeganie regulaminu.
Zobacz więcej
See less

iPhone 3G paprochy pod dotykiem.

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• [3G - 4.1] iPhone 3G paprochy pod dotykiem.

Witam.
    Kupiłem na allegro iphon'ea 3G 8GB z komplecikiem za 400zł z wysyłką. Fakt faktem, że jego stan cudowny może nie jest, ale za 400zł nawet mi to nie przeszkadza. Przeszkadza mi natomiast inna rzecz. Dotyk był wymieniany i jakiś baran nawet nie umiał go założyć, bo pod dotyk a LCD dostały się jakieś paprochy... Teraz pytanie do was. Da radę coś z tym zrobić? Odkleić dotyk i wyczyścić po czym ponownie przykleić? Czy dać sobie spokój? ;p
    Czekam na porady, z góry dzięki

Paprochy potrafią się dostawać pod "dotyk" czyli digitizer, jest to niezależne od tego czy iPhone był rozbierany, czy nie, chyba, że ktoś go ewidentnie uszkodził i jest bardzo nieszczelny . W moim 3g też się powoli pojawiają, na szczęście na gwarancji to uznają. Już kiedyś toucha 3g odsyłałem na gwarancję ze względu na paprochy i uznali bez gadania, dostałem nowy model.

iPhone 3G Teardown - iFixit
    z tego wynika, że ekran da się oddzielić od digitizera jednak na Twoim miejscu znalazł bym jakąś instrukcję, bo podobno jest łatwo uszkodzić jakieś taśmy...

Komentarz

O tym nie wiedziałem, że pod digitizer może się coś dostać nawet jeśli nie był on wymieniany. Miałem już trzy 3Gsy i nigdy czegoś takiego nie widziałem. Jakiś bardzo nieczytelny to on nie jest, ale mnie to np. wkurza. Na szczęście na gwarancji uznają - niestety gwarancji to ja nie mam . ;( Zastanowię się jeszcze czy brać się za to czy dać sobie spokój. Dzieki za odpowiedź!

Komentarz

Nic nie musisz odklejać. Odkręcasz lcd od ramki z szybą i czyścisz.

Komentarz

Witam ponownie.
          Mam kolejnego 3G którego przydałoby się przeczyścić.
          Czy waszym zdaniem da radę zrobić to w ten sposób, aby odkręcić dotyk razem z lcd i spróbować przeczyścić go sprężonym powietrzem dmuchając przez jakąś szczelinę? Jeśli odkręcę LCD od dotyku to w jaki sposób usunąć kurz aby nie zostawić po sobie śladów? Przedmuchać sprężonym powietrzem? Nawet po ściereczce antystatycznej pozostają smugi, chciałbym aby nie było żadnych śladów, odcisków palców, kurzu, smug.
          Macie jakieś doświadczenie w tej sprawie?

Komentarz

Zamieszczone przez AlienMichal Zobacz posta
            Jeśli odkręcę LCD od dotyku to w jaki sposób usunąć kurz aby nie zostawić po sobie śladów? Przedmuchać sprężonym powietrzem? Nawet po ściereczce antystatycznej pozostają smugi, chciałbym aby nie było żadnych śladów, odcisków palców, kurzu, smug.
            Macie jakieś doświadczenie w tej sprawie?
            Najlepsza metoda to taśma klejąca, zabiera wszystko, kurz, brud, odciski palców.
            Naklejasz taśmę i odrywasz z całym brudem.

Komentarz

Serio?! A nie zostanie klej?

Komentarz

Jak kupisz taśmę z Biedronki to różnie może być.
                Jeszce się nie spotkałem z przypadkiem żeby coś zostało.

Komentarz

Przetestowałem na innym pobitym wyświetlaczu taką taśmę szarą do pakowania paczek i klej nie został.

Komentarz

Pracuję...
                  X