Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 3 < >

ZMIANA DOTYCZĄCA TEMATÓW O SIMLOCKU

Biorąc pod uwagę to co się dzieje na forum doszliśmy do wniosku, że garstka osób, która "zaoszczędziła" kilka zł nie może dezorganizować całego działu dziesiątkami tematów o simlocku tygodniowo.

Od tego momentu, temat simlocka na softach >4.1 poruszamy WYŁĄCZNIE w TYM TEMACIE, a na softach 3.x w TYM.

Dodatkowo utworzony został temat-poradnik Kompendium wiedzy na temat simlocków i sposobu ich ominięcia. Opisane są w nim wszystkie znane metody ominięcia simlocka dla wszystkich wersji iPhona i wszystkich wersji oprogramowania.

Wszystkie inne tematy dotyczące tej kwestii będą z forum usuwane, a ich autorzy będą otrzymywać ostrzeżenia, a w skrajnych przypadkach bany.
2 z 3 < >

ZASADY TWORZENIA TEMATÓW - REGULAMIN

Oto jak to wszystko ma wyglądać...

Tytuł tematu powinien składać się z:
  • prefiksu (który wybieramy przy tworzeniu nowego tematu np. [2G - 3.1.3])
  • krótki opis problemu, czyli nasz tytuł

Przykład:
[PREFIKS] Nazwa tematu
[2G - 3.1.3] Nie działa poczta

Pamiętaj o ortografii i interpunkcji - wpływa to na przejrzystość forum, ALE I NA TWÓJ WIZERUNEK!
SŁOWNIK JĘZYKA POLSKIEGO
Nie zapominaj, że zdanie rozpoczynamy wielką literą!

Jednocześnie przypominamy:
  1. W pierwszej kolejności przeczytaj Regulamin MyApple.pl.
  2. Użyj opcji Zaawansowane szukanie, sprawdź czy nikt przed Tobą nie pisał o tym samym.
  3. Zajrzyj do FAQ, najprawdopodobniej jest tam odpowiedź na Twoje pytanie.
  4. Swoje pytania formułuj zrozumiale, używaj przecinków, tak aby nikt nie miał problemów ze zrozumieniem Twojej wypowiedzi.

Proszę o stosowanie się do powyższych reguł - ma to ułatwić korzystanie z forum WSZYSTKIM użytkownikom.
3 z 3 < >

SZUKASZ GRY LUB APLIKACJI? PRZECZYTAJ

Pytania związane z poszukiwaniem APLIKACJI i GIER zadajemy w tych tematach:

Poszukiwania aplikacji...
http://myapple.pl/cydia-aplikacje-i-...rzenia___.html

Poszukiwania gier...

Dziękuję z góry za przestrzeganie regulaminu.
Zobacz więcej
See less

Simlock na softach 4.1 - 8.0.2 wszystkie modele iPhone - PRZECZYTAJ!

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Simlock na softach 4.1 - 8.0.2 wszystkie modele iPhone - PRZECZYTAJ!

.

Aktualizacja! -Ominięcie simlocka na 3G/3GS jest już możliwe!

Zanim zaczniesz robisz cokolwiek przeczytaj!

WARNING — YOU DO THIS AT YOUR OWN RISK! PLEASE UNDERSTAND THE CONSEQUENCES OF UPDATING TO 06.15.

1.There is no way to come back down from 06.15, and there’s no hiding the baseband version from Apple. You’ll be voiding your warranty in a very obvious way.
    2. If some future baseband comes out with a critical fix, you won’t be able to update to it if it remains down in the 05.xx sequence (then again, you wouldn’t update to it if you wanted to keep your unlock anyway).
    3.Starting with FW 4.2.1 if you have 06.15 on your iPhone you won’t ever be able to restore to stock firmware (it will fail). You’ll need to only restore to custom IPSWs (then again, if you’re unlocker you should already be doing that).
    Co w wolnym tłumaczeniu oznacza, że:
    1. Stracisz gwarancję wgrywając BB 6.15 i NIE da się tego uniknąć!
    2.Jeżeli Apple wyda w przyszłości poprawki dotyczące Waszego BB NIE będzie możliwa ich instalacja tak długo jak numer BB będzie niższy od 6.15
    3. NIE będzie możliwe juz NIGDY wgranie oryginalnego softu!

AKTUALIZACJA: Obniżenie BB 06.15 jest już możliwe.
    Dyskusja w http://myapple.pl/iphone/161172-ipho...ml#post1902852

Biorąc pod uwagę to co się dzieje na forum doszliśmy do wniosku, że garstka osób, która "zaoszczędziła" kilka zł nie może dezorganizować całego działu dziesiątkami tematów o simlocku tygodniowo. Znając życie nikt tego nie przeczyta, więc zaznaczę na czerwono najważniejsze kwestie żeby nie było "bo ja nie zauważyłem". Oto co następuje:

Wszystkie kwestie dotyczące simlocka od tego momentu poruszamy tylko i wyłącznie w TYM temacie. Zabronione jest zakładanie tematów z pytaniami jak simlocka zdjąć/ominąć, a w szczególności kiedy to będzie możliwe. Wszystko będzie w tym temacie.

Baseband można sprawdzić bezpośrednio w iPhonie. Należy wejść w Ustawienia>Ogólne>To urządzenie... i tam sprawdzić numer znajdujący się przy "Firmware modemu".
    Jeżeli z jakiegoś powodu nie możecie włączyć telefonu, BB można sprawdzić programem f0recast - więcej informacji tutaj: http://myapple.pl/iphone-ipod-touch/...dzenia___.html

A więc co się tyczy:

iPhone 2G

Wiem, że nie ma dla niego iOS 4.1, ale rękę sobie dam uciąć, że takie pytania by się pojawiły. Wszystko jest opisane w tym temacie http://myapple.pl/iphone-ipod-touch/...a-redsn0w.html i w tym temacie kwestii nie poruszamy.

iPhone 4 z basebandem 02.10.04 i wyższymi

Na chwilę obecną NIE MA możliwości ominięcia simlocka z tym BB. Nie należy również robić aktualizacji do 4.2.1, 4.3, ani 4.3.1 ponieważ prawdopodobnie nadchodzący unlock nam nie pomoże!

Aktualizacja!
    jak informują użytkownicy forum pojawiły się karty gevey, które pozwalają już poradzić sobie z simlockiem na iPhone 4. Więcej informacji w tym wątku od postu #1761

Podsumowując:
    • Od tej pory temat simlocka poruszamy WYŁĄCZNIE w tym temacie.
    • Czekamy cierpliwie na informacje o unlocku w tym temacie i nie pytamy co pół godziny.
    • Staramy się pisać konkretnie i wyłącznie na temat.

To Wam - czekającym na unlock - powinno zależeć na łatwym znalezieniu istotnych dla Was informacji, a my chcemy uniknąć setki tematów z tym samym pytaniem.

Jeżeli pominę jakieś ważne wieści proszę o PW, będę aktualizował.
    Ostatnio edytowany przez renqien; [ARG:4 UNDEFINED].

Od tej pory nie ma tu pytań, na które jest odpowiedź w poradniku:

- masz telefon z sim-lockiem na zagraniczną sieć i nie wiesz, czy da się z niego odpłatnie zdjąć blokadę przez serwisy simlock.cośtam?

- masz sim-locka i nie wiesz czy da się w nim ominąć blokadę metodą softwarową?

- nie wiesz na jaką sieć masz sim-locka?

tamten poradnik jest dla Ciebie.
    Ostatnio edytowany przez renqien; [ARG:4 UNDEFINED].
    Parafrazując regulamin: Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

Komentarz

Czy ktoś wie czy jest możliwość trwałego, odpłatnego ściągnięcia simlocka z iPhone 4 O2 UK?

Komentarz

Tak kup na ebayu unlock O2 UK i po sprawie, chyba ze masz dojścia lub kontakty w UK

Komentarz

Jedyna firma sciagajaca simlocki to simlock.pl, a oni niestety nie maja mozliwosci

Komentarz

Zamieszczone przez slawrumia Zobacz posta
            Jedyna firma sciagajaca simlocki to simlock.pl, a oni niestety nie maja mozliwosci
            A z zagrancznych serwisów?

Komentarz

Tak więc jeżeli chodzi o O2-UK:

Unlocking iPhone 4

To make sure our iPhone 4 stock is reserved exclusively for genuine O2 customers during launch, we won't unlock iPhone 4 until after the launch period. Please check back here for the latest information on unlocking iPhone 4.

Unlocking 2G, 3G & 3GS

Pay Monthly and Business customers

Your iPhone 2G, 3G and 3GS can be unlocked at anytime free of charge. If you unlock your handset and put a non-O2 sim into it, you will still have to honour the remainder of the minimum term of your contract.

Pay & Go customers

You can unlock your iPhone 2G, 3G or 3GS for a one-off cost of £15. The payment for this will come from the money topped-up on your phone.

But if you unlock your iPhone less than 12 months after you bought it, we'll take off the free Web & Wi-Fi Bolt On that we added for the first 12 months.
              Reszta na stronie O2 O2 | iPhone Unlocking | Find out about unlocking your iPhone
              Poza tym na forum można znaleźć więcej m.in w tych tematach:
              http://myapple.pl/iphone/141733-3gs-...iej-sieci.html
              http://myapple.pl/iphone/132052-o2-sim-lock.html
              http://myapple.pl/iphone-ipod-touch/...ii-2010-a.html

Jeżeli chodzi o polski Orange
              http://myapple.pl/iphone-ipod-touch/...jmowal-20.html

Nic mi nie wiadomo, aby inne sieci poza oczywiście naszą Erą zdejmowały simlocka, więc pozostaje simlock.pl lub czekanie na Ultrasn0w.

Komentarz

to rozwiązanie wygląda całkiem realnie i przede wszystkim najtańsze, muszę kupić kilka kart z uk bo nawet nie wiem z jakiej mam sieci
                Moja historia jest taka:
                1. Kupilem starter O2 na Allegro, przyszla do mnie zafoliowana nowka w kopercie
                2. Wlozylem do innnego telefonu - zglosil sie roaming Ery - czyli karta dzialala
                3. Na Ebay kupilem voucher za 20funtow - podalem sprzedawcy moj numer i mi doladowal - od razu dostalem smsa o moim stanie konta - w tym momencie moglem sie dodzwonic na ten numer z O2 oraz z niego zrobic
                4. wykonalem dwa polaczenia z karty o2 i na karte o2, wyslalem tez ze dwa smsy
                5. wypelnilem przez proxy formularz w O2
                6. po dwoch dniach dostalem smsa ze nie moga zrobic unlocka
                7. znalazlem formularz kontaktowy i napisalem do O2 Uk dlaczego nie moga zrobic - w odpowiedzi otrzymalem informacje - ze nie jest karta z telefonem powiazana i polecaja mi zrobic dwa polaczenia (bedac w Polsce) oraz podlaczyc do iTunes'a a oni powinni zobaczyc ten telefon,
                8. Napisalem w odpowiedzi ze tak zrobilem i ze moj ballance jest powyzej 15 funtow.
                9. W odpowiedzi dostalem ze mam sie nie denerwowac bo mi odblokuja telefon i ze juz pobrali z konta 15L zebym nie byl zaskoczony mniejszym ballancem
                10.Nastepnego dnia rano zmienilem karte z o2 na Ere i podlaczylem IP do iTunes'a - otrzymalem komunikat z gratulacjami o odblokowaniu telefonu.
                11. koszt operacji w sumie 90 zl - pozostala mi karta oraz 3,5 funta na rozmowy

W zolnierskich slowach, dla tych którzy rozumieją trochę inaczej:
                Mozna odblokowac IP z sieci O2 nie bedac w UK, nie aktywujac karty na terenie UK a wszystko załatwić z Polski. Całość zajęła około 5 dni, ogolny koszt okolo 90 zl!

Komentarz

to rozwiązanie wygląda całkiem realnie i przede wszystkim najtańsze, muszę kupić kilka kart z uk bo nawet nie wiem z jakiej mam sieci
                  Dziękuję Ci bardzo za te instrukcje. Ja już w piątek zamówiłem starter O2 i mam nadzieję, że mi się tak samo jak Tobie.

Komentarz

Jailbreak to nie unlock!

Komentarz

pozostaje jeszcze jeden problem:
                      Aktualizacja do iOS 4.2 bez podnoszenia basebandu + ominięcie simlocka

Komentarz

Dokładnie. Tutaj trzeba poczekać na PwnageTool ewentualnie Sn0wbreeze.

Komentarz

pozostaje jeszcze jeden problem:
                          Aktualizacja do iOS 4.2 bez podnoszenia basebandu + ominięcie simlocka
                          To sie niestety raczej nie uda... Przed chwilą notcom na Twitterze napisał, że w oprogramowaniu 4.2.1 zaimplementowano mechanizm weryfikacji BB. Jeśli BB nie jest w wersji w której być powinien telefon pozostaje w recovery i NIE DA się go z tego wybudzić

//T

Komentarz

ja mam troszkę bardziej ogólne pytanie dotyczące simlocka.
                            Otóż kupiłem ip4, który ponoć jest fabrycznie bez simlocka. Po przycięciu karty do formatu microsim otrzymywałem napis "brak karty sim" - więc pewno podczas przycinania ją uszkodziłem.
                            Dzisiaj w orange wyrobiłem kartę micro sim, gdzie prosi mnie na starcie o pin karty i w zasadzie tyle... nie mam zasięgu, nie łączy mnie z siecią. Czy to jest kwestia aktywacji karty (standardowo ponoć godzina, ale operator zastrzega do 7 dni...), czy to jest kwestia simlocka? (Tzn: czy przy simlocku wyskakuje jakaś informacja na ten temat? da się sprawdzić,czy telefon ma simlocka? )

Komentarz

telefon masz aktywny ?

jest opcja zdjęcia sim locka z sieci o2 w salonie wystarczy załadować konto za 150E i automatycznie sim lock
                              zostanie ściągnięty mowa tu o pre-pay

w bill payu można ściągnąć za darmo
                              ssijcie a będzie Wam ssane

Komentarz

Pracuję...
                              X