Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 3 < >

ZMIANA DOTYCZĄCA TEMATÓW O SIMLOCKU

Biorąc pod uwagę to co się dzieje na forum doszliśmy do wniosku, że garstka osób, która "zaoszczędziła" kilka zł nie może dezorganizować całego działu dziesiątkami tematów o simlocku tygodniowo.

Od tego momentu, temat simlocka na softach >4.1 poruszamy WYŁĄCZNIE w TYM TEMACIE, a na softach 3.x w TYM.


Dodatkowo utworzony został temat-poradnik Kompendium wiedzy na temat simlocków i sposobu ich ominięcia. Opisane są w nim wszystkie znane metody ominięcia simlocka dla wszystkich wersji iPhona i wszystkich wersji oprogramowania.

Wszystkie inne tematy dotyczące tej kwestii będą z forum usuwane, a ich autorzy będą otrzymywać ostrzeżenia, a w skrajnych przypadkach bany.
2 z 3 < >

ZASADY TWORZENIA TEMATÓW - REGULAMIN

Oto jak to wszystko ma wyglądać...

Tytuł tematu powinien składać się z:
 • prefiksu (który wybieramy przy tworzeniu nowego tematu np. [2G - 3.1.3])
 • krótki opis problemu, czyli nasz tytuł

Przykład:
[PREFIKS] Nazwa tematu
[2G - 3.1.3] Nie działa poczta

Pamiętaj o ortografii i interpunkcji - wpływa to na przejrzystość forum, ALE I NA TWÓJ WIZERUNEK!
SŁOWNIK JĘZYKA POLSKIEGO
Nie zapominaj, że zdanie rozpoczynamy wielką literą!

Jednocześnie przypominamy:
 1. W pierwszej kolejności przeczytaj Regulamin MyApple.pl.
 2. Użyj opcji Zaawansowane szukanie, sprawdź czy nikt przed Tobą nie pisał o tym samym.
 3. Zajrzyj do FAQ, najprawdopodobniej jest tam odpowiedź na Twoje pytanie.
 4. Swoje pytania formułuj zrozumiale, używaj przecinków, tak aby nikt nie miał problemów ze zrozumieniem Twojej wypowiedzi.

Proszę o stosowanie się do powyższych reguł - ma to ułatwić korzystanie z forum WSZYSTKIM użytkownikom.
3 z 3 < >

SZUKASZ GRY LUB APLIKACJI? PRZECZYTAJPytania związane z poszukiwaniem APLIKACJI i GIER zadajemy w tych tematach:

Poszukiwania aplikacji...
http://myapple.pl/cydia-aplikacje-i-...rzenia___.html

Poszukiwania gier...


Dziękuję z góry za przestrzeganie regulaminu.
Zobacz więcej
See less

Ustawienie internetu w sieci PLUS

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • [2G - 3.1.2] Ustawienie internetu w sieci PLUS

  Witam. Mam taką prośbę. Otóż na początku, gdy kupiłem iPhone'a, pobierał mi kasę z konta, więc za pomocą iPhone'a wszedłem na stronę Disable EDGE/3G data on iPhone - iphonenodata.com - for free i wyłączyłem EDGE/3G. Więc już mi nie pobiera, ale chodzi o to, że chciałbym w dowolnym momencie wejść na neta (nie tylko przez wifi), no ale wyłączyłem neta i nie mogę. Chcę wykupić pakiet w PLUSIE na internet, ale nie chcę, żeby mi pobierał co chwile KB z pakietu, bo mu się coś zamarzy z neta pobrać (np. zaktualizować pocztę czy coś), więc chciałbym abyście pomogli mi ustawić mojego iPhone'a tak, żeby po wykupieniu pakietu, gdy wchodzę na neta, pobierał KB, a nie kasę z konta i żeby nie łączył się z netem co 2 minuty, żeby np. sprawdzić e-maila. Jak wy macie to poustawiane? Dzięki z góry za pomoc.

  P.S- Jak jest coś niezrozumiałego w tym poście (bo chaotycznie dosyć napisałem) to przepraszam i wytłumaczę jeszcze raz.

 • #2
  według mnie lepszym sposobem byłoby zainstalowanie sbsettings z cydi , dzięki niemu możesz w każdej chwili włączyć/wyłączyć edge wifi lub inne bajery. Co do ustawień sprawdź jak masz ustawione APN ,ja mam ww.plusgsm.pl użytkownik i hasło to 'internet' . przy takim ustawieniu pobiera mi kb z pakietu a nie z konta.
  Ostatnio edytowany przez skatmen27; [ARG:4 UNDEFINED].

  Komentarz


  • #3
   APN mam disabled-EDGE-3G
   użytkownik i hasło mam blank.

   A ile wykupujesz pakietu i na ile Ci to starcza?

   Komentarz


   • #4
    przeważnie 20mb to mi starcza na około tydzień tyle ze sprawdzę maila raz góra dwa razy dziennie. facebook'a i ewentualnie coś na Wikipedii jak dobrze pójdzie to jeszcze jeden filmik z YT się zmieści

    Komentarz


    • #5
     A powiedz mi jeszcze co się dzieje, jak skończy się pakiet i będzie chciało coś pobrać z neta automatycznie? I czy masz włączone usługi lokalizacji? Po niektóre programy tego wymagają. Te usługi jakoś coś automatycznie pobierają czy jak? Wytłumacz mi bo ja laik jestem jeśli chodzi o internet w iPhonie. I jeszcze czy wystarczy, że wpiszę odpowiednie rzeczy do APN, wykupie pakiet i już będzie OK czy jeszcze coś trzeba?
     Tu na forum jest podana konfiguracja dla polskich operatorów, czy to o to chodzi?
     Ostatnio edytowany przez Fisher325; [ARG:4 UNDEFINED].

     Komentarz


     • #6
      1. Wejdź w Ustawienia > Ogólne i wyłącz usługi lokalizacji (jest to na pryszcz potrzebne tak naprawdę, jak będziesz potrzebował to włącz i potem wyłącz. Możesz mi powiedzieć jakie aplikacje u ciebie żądają lokalizacji bo ja się z takimi nie spotkałem jeszcze poza GPS'em).
      2. Wejdź w Ustawienia > Poczta, kontakty, inne > Pobieraj nowe dane i ustaw Ręcznie
      3. Ściągnij SBSettings z Cydi i będziesz mieć kontrolę nad tym co ma być włączone, a co nie.

      Ja nie mam w ogóle ustawionego APN i mi pakiet działa. Mam w Plusie pakiet 250MB za całe 10zł (Nowe Pakiety internetowe - strona z pakietami) i mi to na razie wystarcza przy odbieraniu maili 10 razy dziennie, łażeniu po necie na EDGE i wielu wielu innych rzeczach. Jak chcesz wykupić pakiet to wysyłasz im SMS'a na 2601 o podanej treści (w zależności od pakietu) i po 5-10 minutach przysyłają odpowiedź, że pakiet został aktywowany.

      Komentarz


      • #7
       Witam. Ja również mam podobny problem. Dzisiaj wykupiłem pakiet internetowy w plusie 100 MB za 5 zł. Niestety z tego co widzę to kase mi pobiera z konta, a nie z pakietu. Wiadomość, że pakiet aktywowano mi przyszła parę minut po zapytaniu. Sprawdzałem pakiety pod numerem 2580 o treści p to mi pokazuje tylko Pak.90min/270 SMS-MMS: pozostało 42 m. Wysyłając pod ten numer pusty sms mam pokazany abonament: 55 zł, sume juz 57 zł i GPRS:2zł. Z tego wynika, że mi żre kase z konta, wcale mi tu tych 5 zł za pakiet nie uwzględniło. Może ktoś wie o co chodzi albo jak to powinno wyglądać?

       Komentarz


       • #8
        Mi z tego wynika co napisałeś, że ten pakiet jednak nie jest włączony - ale Plusa nigdy nie miałem i nie dam sobie za to ręki uciąć
         MBP Retina 2,7 15,4" 16GB 512GB
         MBA (4,2) 1.7 13" 4GB 128GB
         iPhone 2G i najnowszy ;-)

        Komentarz

        Pracuję...
        X