Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 3 < >

ZMIANA DOTYCZĄCA TEMATÓW O SIMLOCKU

Biorąc pod uwagę to co się dzieje na forum doszliśmy do wniosku, że garstka osób, która "zaoszczędziła" kilka zł nie może dezorganizować całego działu dziesiątkami tematów o simlocku tygodniowo.

Od tego momentu, temat simlocka na softach >4.1 poruszamy WYŁĄCZNIE w TYM TEMACIE, a na softach 3.x w TYM.

Dodatkowo utworzony został temat-poradnik Kompendium wiedzy na temat simlocków i sposobu ich ominięcia. Opisane są w nim wszystkie znane metody ominięcia simlocka dla wszystkich wersji iPhona i wszystkich wersji oprogramowania.

Wszystkie inne tematy dotyczące tej kwestii będą z forum usuwane, a ich autorzy będą otrzymywać ostrzeżenia, a w skrajnych przypadkach bany.
2 z 3 < >

ZASADY TWORZENIA TEMATÓW - REGULAMIN

Oto jak to wszystko ma wyglądać...

Tytuł tematu powinien składać się z:
  • prefiksu (który wybieramy przy tworzeniu nowego tematu np. [2G - 3.1.3])
  • krótki opis problemu, czyli nasz tytuł

Przykład:
[PREFIKS] Nazwa tematu
[2G - 3.1.3] Nie działa poczta

Pamiętaj o ortografii i interpunkcji - wpływa to na przejrzystość forum, ALE I NA TWÓJ WIZERUNEK!
SŁOWNIK JĘZYKA POLSKIEGO
Nie zapominaj, że zdanie rozpoczynamy wielką literą!

Jednocześnie przypominamy:
  1. W pierwszej kolejności przeczytaj Regulamin MyApple.pl.
  2. Użyj opcji Zaawansowane szukanie, sprawdź czy nikt przed Tobą nie pisał o tym samym.
  3. Zajrzyj do FAQ, najprawdopodobniej jest tam odpowiedź na Twoje pytanie.
  4. Swoje pytania formułuj zrozumiale, używaj przecinków, tak aby nikt nie miał problemów ze zrozumieniem Twojej wypowiedzi.

Proszę o stosowanie się do powyższych reguł - ma to ułatwić korzystanie z forum WSZYSTKIM użytkownikom.
3 z 3 < >

SZUKASZ GRY LUB APLIKACJI? PRZECZYTAJ

Pytania związane z poszukiwaniem APLIKACJI i GIER zadajemy w tych tematach:

Poszukiwania aplikacji...
http://myapple.pl/cydia-aplikacje-i-...rzenia___.html

Poszukiwania gier...

Dziękuję z góry za przestrzeganie regulaminu.
Zobacz więcej
See less

"Przekazywanie połączeń aktywne" wyświetla się przy każdej rozmowie i sms

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• [3GS - 4.1] "Przekazywanie połączeń aktywne" wyświetla się przy każdej rozmowie i sms

Witam,

Niedawno firma zmieniła operatora z Orange na Plusa. Numery się nie zmieniły, natomiast już po zmianie kart zaczęły mi wyskakiwać takie komunikaty: "Przekazywanie połączeń aktywne" - podczas wybierania i odbierania rozmowy i przy otrzymywaniu sms.
    W ustawieniach nie mam włączonego przekazywania.
    Jak się tego pozbyć?
    Inne: TV2

Jailbreak, modyfikacja CommCenter i carrier.plist. Nie warto.
    iMessage: dliwski@me.com
    Twitter: @dliwski
    AKA Davvido

Komentarz

Powinno pomóc:
      [2.0] Przekazywanie połączeń - jak wyłączyć komunikat

Komentarz

Powinno, ale niestety w iOS 4 wymagana jest modyfikacja CommCenter.
        AKA Davvido

Komentarz

Jailbreak, modyfikacja CommCenter i carrier.plist. Nie warto.
          Co nie warto? Można jaśniej?
          Ja nie mam jb i mieć nie zamierzam.
          Skąd się biorą te powiadomienia? Dlaczego w Orange ich nie było?

Komentarz

eeeeee a forwardmsgfix z cydii? Tak najprościej przecież.
            Telefon: iPhone 5 32GB PlusGSM - iOS 6.0.1
            Tablet: iPad 2 32GB WiFi Black - iOS 6.0.1
            Odtwarzacz: iPod Nano 5G 16GB Black
            Komputer: MacBook Pro 13.3" 2.26GHz/4GB/500GB

Komentarz

Nie warto jailbreakować i modyfikować tych plików dla samego komunikatu. Zresztą sam napisałeś, że "nie zamierzasz mieć jb"... i prawidłowo.

---------- Wpis dodano o 14:57 ---------- Poprzedni wpis dodano o 14:55 ----------

Powiadomienia biorą się stąd, że brakuje ustawień dla operatorów takich jak Plus. Orange i Era mogą sobie to wyłączyć za sprawą paczki, którą instalujemy przez iTunes (aktualizacja ustawień operatora - o ile mnie pamięć nie myli).
              AKA Davvido

Komentarz

Czyli w Plusie nie ma takiej opcji? Czy zwracać się do operatora.
                Wkurzające to jest niesamowicie, szczególnie jak np w aucie zadzwoni i najpierw trzeba ten p.ony komunikat tapnąć.

Komentarz

Mam telefon w Plusie i bez jb. nie da się tego obejść. Mam wyłączone przekazywanie połączeń przez Operatora tj. Plusa, niestety komunikat wyświetla się ciągle i nauczyłam się z tym żyć, nie mam potrzeby wykonywania jb.

Komentarz

Da się obejść. Komunikat dotyczy przekierowania na jakiś tam nr, co pozwala na wysyłanie sms, kto próbował się do nas dodzwonić w trakcie jak mieliśmy zajęty nr (przy braku połączenia oczekującego) lub wyłączony tel. W Plusie ta usługa nazywa się "Kto dzwonił" czy jakoś tak. Można ją wyłączyć, lecz nie poprzez edycję przekierowań z poziomu telefonu, bo tam tego przekierowania nie widać.

Opis wyłączenia tu:
                    Sprawdź, kto do Ciebie dzwonił, gdy byłeś poza zasięgiem

Komentarz

Czy faktycznie to ta usługa odpowiada za pojawianie si tego komunikatu?
                      Za każdym razem jak dzwonię się to pojawia, nawet jak nikt nie próbuje się ze mną połączyć.

Komentarz

Zależy czy używasz przekierowania na pocztę głosową. Jeśli tak, to komunikatu się nie pozbędziesz. Jeśli nie masz przekierowania na pocztę, a komunikat się pojawia to jest to właśnie usługa kto dzwonił. Po jej wyłączeniu będzie ok.

Komentarz

Zamieszczone przez zirk Zobacz posta
                          Czy faktycznie to ta usługa odpowiada za pojawianie si tego komunikatu?
                          Za każdym razem jak dzwonię się to pojawia, nawet jak nikt nie próbuje się ze mną połączyć.
                          A nie masz poczty glosowej wlaczonej, bo to tez jest przekierowanie...
                          Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
                          PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych

Komentarz

Zamieszczone przez pietrzkiewicz Zobacz posta
                            Da się obejść. Komunikat dotyczy przekierowania na jakiś tam nr, co pozwala na wysyłanie sms, kto próbował się do nas dodzwonić w trakcie jak mieliśmy zajęty nr (przy braku połączenia oczekującego) lub wyłączony tel. W Plusie ta usługa nazywa się "Kto dzwonił" czy jakoś tak. Można ją wyłączyć, lecz nie poprzez edycję przekierowań z poziomu telefonu, bo tam tego przekierowania nie widać.

Opis wyłączenia tu:
                            Sprawdź, kto do Ciebie dzwonił, gdy byłeś poza zasięgiem
                            To nie ta usługa odpowiada za pojawianie się tego komunikatu, jej wyłączenie nie rozwiązuje problemu. Bowiem informuje nas ona tylko o tym kto do nas dzwonił kiedy numer był zajęty lub poza zasięgiem. Przesyłając sms ze taki to a taki numer próbował się z nami połączyć. Komunikat o przekazywaniu połączeń pokazuje się zawsze jak ktoś do nas dzwoni lub my dzwonimy mnie nigdy nie pojawia się przy wysyłaniu czy otrzymywaniu wiadomości sms.

Komentarz

Zamieszczone przez Lokria Zobacz posta
                              To nie ta usługa odpowiada za pojawianie się tego komunikatu, jej wyłączenie nie rozwiązuje problemu. Bowiem informuje nas ona tylko o tym kto do nas dzwonił kiedy numer był zajęty lub poza zasięgiem. Przesyłając sms ze taki to a taki numer próbował się z nami połączyć. Komunikat o przekazywaniu połączeń pokazuje się zawsze jak ktoś do nas dzwoni lub my dzwonimy mnie nigdy nie pojawia się przy wysyłaniu czy otrzymywaniu wiadomości sms.
                              Powtarzam. W przypadku gdy nie korzystamy z poczty głosowej, innymi słowy przekierowania na pocztę są nieaktywne, to właśnie usługa kto dzwonił odpowiada za ten komunikat. Informowanie smsem kto dzwonił polega właśnie na przekierowaniu pod konkretny nr, który nie jest widoczny w przekierowaniach z poziomu telefonu.

Jeśli nie mamy przekierowania na pocztę głosową i wyłączymy usługę kto dzwonił, problem komunikatów znika.

http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightn...0mcF9wYWdlPTE*

Używałem prepaida plusa i po napisaniku do BOK wyłączono mi to przekierowanie.
                              Ostatnio edytowany przez pietrzkiewicz; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Pracuję...
                              X