Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 3 < >

ZMIANA DOTYCZĄCA TEMATÓW O SIMLOCKU

Biorąc pod uwagę to co się dzieje na forum doszliśmy do wniosku, że garstka osób, która "zaoszczędziła" kilka zł nie może dezorganizować całego działu dziesiątkami tematów o simlocku tygodniowo.

Od tego momentu, temat simlocka na softach >4.1 poruszamy WYŁĄCZNIE w TYM TEMACIE, a na softach 3.x w TYM.

Dodatkowo utworzony został temat-poradnik Kompendium wiedzy na temat simlocków i sposobu ich ominięcia. Opisane są w nim wszystkie znane metody ominięcia simlocka dla wszystkich wersji iPhona i wszystkich wersji oprogramowania.

Wszystkie inne tematy dotyczące tej kwestii będą z forum usuwane, a ich autorzy będą otrzymywać ostrzeżenia, a w skrajnych przypadkach bany.
2 z 3 < >

ZASADY TWORZENIA TEMATÓW - REGULAMIN

Oto jak to wszystko ma wyglądać...

Tytuł tematu powinien składać się z:
  • prefiksu (który wybieramy przy tworzeniu nowego tematu np. [2G - 3.1.3])
  • krótki opis problemu, czyli nasz tytuł

Przykład:
[PREFIKS] Nazwa tematu
[2G - 3.1.3] Nie działa poczta

Pamiętaj o ortografii i interpunkcji - wpływa to na przejrzystość forum, ALE I NA TWÓJ WIZERUNEK!
SŁOWNIK JĘZYKA POLSKIEGO
Nie zapominaj, że zdanie rozpoczynamy wielką literą!

Jednocześnie przypominamy:
  1. W pierwszej kolejności przeczytaj Regulamin MyApple.pl.
  2. Użyj opcji Zaawansowane szukanie, sprawdź czy nikt przed Tobą nie pisał o tym samym.
  3. Zajrzyj do FAQ, najprawdopodobniej jest tam odpowiedź na Twoje pytanie.
  4. Swoje pytania formułuj zrozumiale, używaj przecinków, tak aby nikt nie miał problemów ze zrozumieniem Twojej wypowiedzi.

Proszę o stosowanie się do powyższych reguł - ma to ułatwić korzystanie z forum WSZYSTKIM użytkownikom.
3 z 3 < >

SZUKASZ GRY LUB APLIKACJI? PRZECZYTAJ

Pytania związane z poszukiwaniem APLIKACJI i GIER zadajemy w tych tematach:

Poszukiwania aplikacji...
http://myapple.pl/cydia-aplikacje-i-...rzenia___.html

Poszukiwania gier...

Dziękuję z góry za przestrzeganie regulaminu.
Zobacz więcej
See less

Jak cofnąć soft do starszego?

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• [4 - 4.1] Jak cofnąć soft do starszego?

Witam Serdecznie

jestem zielony jesli chodzi o "ajfonowanie" wiec postaram sie najprosciej jak sie to tylko da sprecyzowac moj przypadek.

Kupilem na allegro telefon Iphone 4 z Anglii wziety na abonament z T Mobile .
    Wyjmujac go i wlaczajac mialem tylko ekran z mozliwoscia dzwonienia na 112 , zero menu nic , wiec poszedlem do Orange po duplikat mojej karty micro sim i super zdobylem ja , jednak wlaczajac juz go z ta karta wiadomo nic sie nie dzialo wiec wiedzialem ze bym simlock.
    Chcac go jak najszybciej aktywowac i zaczac korzystac kombinowalem nio i wprowadzilem go w tryb DFU ( czyli dwa klawisze home + sleep) , nie mialem ochoty sie z nim juz meczyc wiec zadzwonile do znajomka ktory wiem ze sie dobrze znal na temacie z 3gs itp, jednak nie mial wtedy czasu wiec wiadomo czlowiek w goracej wodzie kapany zanioslem go do pobliskiego komisu gsm , pomalu moim nie telefoniczo-iphonowskim jezykiem powiedzialem ze telefon jest z Uk a chcialbym go aktywowac i korzystac z mojej karty Orange PL - mialem nadzieje ze gosc rozumie.
    Gosc powiedzial ze nie ma sprawy aktywuja mi go i git , przyszedlem po ok 30-40 minutach , czlowiek za lada pokazuje mi go i widze juz menu mowie super oto mi chodzilo na to on ale jest maly problem bo gdy pan zamknie klapeczke z karta sim automatycznie sie telefon blokuje ...
    pomyslalem zapytam prostym jezykiem a mozecie mi zrobic zeby dzialal normalnie na orange wiadomo zeby dzwonil itp
    mowia , mozemy go zrobic ale potrzebujemy godzinki niestety nie mialem juz wiecej czasu wiec odpuscilem te hakering i pojechalem z nim .

Majac w/w kolege wiedzialem ze pomoze mi wiec skontaktowalem sie z nim i podrzucilem mu go by zerknal do niego i zrobil jailbreak-a i wszystko co tam potrzeba , jednak po jakiejs chwili dostalem telefon od niego ze serwis spieprzyl sprawe bo wrzucili mi na niego soft 4.1 czyli z tego co mi wiadomo to najnowszy i jest jednym slowem dupa dodatkowo dowiedzialem sie ze nowy bootloader z softu 4.1 jest poki co niezlamywalny :/

Oczywiscie dzisiaj wybralem sie do tego samego serwisu i zapytalem dlaczego wrzucili mi najnowszy soft skoro maja swiadomosc ze tym samym zablokuja mi ten telefon , skur... twiedzil ze mowil mi o tym a nizszego softu nie idzie w takim wypadku wrzucic. Oczywiscie mowilem glosno i wyraznie ze gdybym wiedzial ze chca mi wgrac najnowszy soft to bym sie nie zgodzil bo to nawet ja wiedzialem ze 4.1 = blok telefonu ... niestety zdenerwowany odszedlem ze stoiska.

i mam do was wielka prosbe , powiedzcie mi co teraz zrobic mam jak cofnac soft do starszego i co wyczarowac aby telefon zaczal do mnie rozmawiac

PONIZEJ ZOSTAWIAM ZDJECIA

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc

zdjecie numer 1
    wersja softu!

Nazwa tematu poprawiona.
    Umieść czasem w nazwie tematu, główną i krótką notkę problemu bądź pytania.
    Znacznie ułatwi to wyszukanie tematu w Wyszukiwarce.
    Ostatnio edytowany przez majkool; [ARG:4 UNDEFINED].

Było to setki razy... a co mi tam powiem ten słynny tekst Możesz cofnąć do 4.0 chyba , lecz nic Ci to nie da , sam ostatnio byłem taki napalony lecz całe szczęście powstrzymałem się(przez brak czasu i nerwów) i w moim przypadku dobrze się to skończyło.Teraz musisz czekać aż dev-team czy kto to tam robi wyda nowego Ultrasn0w , który będzie działał pod nowym BB.Czekają oni teraz na finalnego softa 4.2 , który podobno dopiero na listopad no i jeszcze chwila musi minąć zanim to wypuszczą czyli wchodzi gdzieś , że zostałeś gdzieś przez miesiąc(może mniej albo więcej kto wie...) z iPodem.
    PS.Ja tam bym wiedział , żeby nie ufać takim "ekspertom"... jak zacząłem to czytać od razu wiedziałem , że się to tak skończy , ale nic się nie stało tylko będziesz musiał poczekać.

Komentarz

aerO^ dzieki za odpowiedz , niestety ja sie za bardzo napalilem i chyba tak jak napisales zostalem z ipodem :/
      A jesli mozesz podaj przepis jak przywrocic go do np 4.0 - bo z tego co mi wiadomo nie idzie przywracac do poprzednich wersji ale byc moze sie myle .

Pozdrowienia

Komentarz

Da się lecz wiesz nie mam siły tego szukać bo i tak na nic Ci się to nie przyda dosłownie na nic , bo soft cofniesz lecz Baseband przez którego masz simlocka się nie cofnie , więc to jest bezsensowne rozwiązanie.

Komentarz

-z tego co tu wyczytałem-to nawet softu nie cofniesz. Jedno co pozostaje na chwile obecną: to zrobić JB, a za ok 2 miesiące-złamać SIMlocka gdy wyjdzie nowa wersja Ultrasnow.
          Ostatnio edytowany przez robertk572; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Zamieszczone przez musicdjs Zobacz posta
            aerO^ dzieki za odpowiedz , niestety ja sie za bardzo napalilem i chyba tak jak napisales zostalem z ipodem :/
            A jesli mozesz podaj przepis jak przywrocic go do np 4.0 - bo z tego co mi wiadomo nie idzie przywracac do poprzednich wersji ale byc moze sie myle .
            Nie, nie masz mozliwosci wgrania nizszego FW, nawet jakbys mial (bo bys posiadal shsh) i taki to nie rozwiaze Twojego problemu z simlockiem. Mozesz zrobic teraz restore po prostu, zapodac mu limera1n i cieszyc sie z iPoda. Dzwonic bedziesz z niego mogl najwczesniej za miesiac/połtora. A na przyszłość masz nauczke, zeby nie kupowac telefonow z simlockiem.
            Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
            PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych

Komentarz

Dzien Dobry ,
              tak tez myslalem a Wy to potwierdziliscie ze musze czekac na zmalanie softu 4.1 ale nic mi innego nie pozostaje jak byc cierpliwym majac nadzieje ze cos poprostu szybciej sie pojawi .
              Dzieki wszystkim za pomoc .

Pozdrawiam

Komentarz

Zamieszczone przez musicdjs Zobacz posta
                Dzien Dobry ,
                tak tez myslalem a Wy to potwierdziliscie ze musze czekac na zmalanie softu 4.1 ale nic mi innego nie pozostaje jak byc cierpliwym majac nadzieje ze cos poprostu szybciej sie pojawi .
                Nie pojawi sie szybciej, bo to oficjalna informacja, ze unlock nie bedzie wczesniej niz po wyjsciu FW 4.2 a ten ma wyjsc pod koniec listopada.
                Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
                PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych

Komentarz

no to telefon bedzie sobie lezakowal przez najblizsze miesiace , niestety.

Komentarz

Pracuję...
                  X