Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 3 < >

ZMIANA DOTYCZĄCA TEMATÓW O SIMLOCKU

Biorąc pod uwagę to co się dzieje na forum doszliśmy do wniosku, że garstka osób, która "zaoszczędziła" kilka zł nie może dezorganizować całego działu dziesiątkami tematów o simlocku tygodniowo.

Od tego momentu, temat simlocka na softach >4.1 poruszamy WYŁĄCZNIE w TYM TEMACIE, a na softach 3.x w TYM.

Dodatkowo utworzony został temat-poradnik Kompendium wiedzy na temat simlocków i sposobu ich ominięcia. Opisane są w nim wszystkie znane metody ominięcia simlocka dla wszystkich wersji iPhona i wszystkich wersji oprogramowania.

Wszystkie inne tematy dotyczące tej kwestii będą z forum usuwane, a ich autorzy będą otrzymywać ostrzeżenia, a w skrajnych przypadkach bany.
2 z 3 < >

ZASADY TWORZENIA TEMATÓW - REGULAMIN

Oto jak to wszystko ma wyglądać...

Tytuł tematu powinien składać się z:
  • prefiksu (który wybieramy przy tworzeniu nowego tematu np. [2G - 3.1.3])
  • krótki opis problemu, czyli nasz tytuł

Przykład:
[PREFIKS] Nazwa tematu
[2G - 3.1.3] Nie działa poczta

Pamiętaj o ortografii i interpunkcji - wpływa to na przejrzystość forum, ALE I NA TWÓJ WIZERUNEK!
SŁOWNIK JĘZYKA POLSKIEGO
Nie zapominaj, że zdanie rozpoczynamy wielką literą!

Jednocześnie przypominamy:
  1. W pierwszej kolejności przeczytaj Regulamin MyApple.pl.
  2. Użyj opcji Zaawansowane szukanie, sprawdź czy nikt przed Tobą nie pisał o tym samym.
  3. Zajrzyj do FAQ, najprawdopodobniej jest tam odpowiedź na Twoje pytanie.
  4. Swoje pytania formułuj zrozumiale, używaj przecinków, tak aby nikt nie miał problemów ze zrozumieniem Twojej wypowiedzi.

Proszę o stosowanie się do powyższych reguł - ma to ułatwić korzystanie z forum WSZYSTKIM użytkownikom.
3 z 3 < >

SZUKASZ GRY LUB APLIKACJI? PRZECZYTAJ

Pytania związane z poszukiwaniem APLIKACJI i GIER zadajemy w tych tematach:

Poszukiwania aplikacji...
http://myapple.pl/cydia-aplikacje-i-...rzenia___.html

Poszukiwania gier...

Dziękuję z góry za przestrzeganie regulaminu.
Zobacz więcej
See less

Problem z przycięciem karty do microSIM

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• [4] Problem z przycięciem karty do microSIM

Witam
    Mam taki problem : otóż wydrukowałęm sobie wzór jak wyciąć kartę microSIM ze zwykłej SIM.
    Na mojej karcie SIM z Orange w miejscu, które wg. tutoriala należy odciąć (góra karty), są już te złote styki od karty (zaznaczone na czerwono na zdjęciu). Również z lewej strony karty, gdybym odciął zaznaczoną część, złote styki od karty byłyby zupełnie na brzegu nowo powstałej karty microSIM. Czy tak można? Czy nacięcie styków na karcie nie równa się jej natychmiastowemu uszkodzeniu?

Pod zadnym pozorem nie nacinaj ukladu, karta pojdzie do kosza. Przytnij wiecej plastiku z przeciwnej strony.

Edit: Napisalem zebys nie nacinal jednak na tym tutorialu jest inaczej Jesli tak to robisz to na wlasna odpowiedzialnosc :P

http://www.johnbenson.net/How_to_Con...t_Cleaver.html
    Ostatnio edytowany przez szczep; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Czyli oznacza to ze karta microSIM musi mieć odpowiednie wymiary, ale bez znaczenia jest czy ten złoty układ jest przesunięty lekko w lewo czy w prawo? Czy może jest ściśle określone ile milimetrow musi być pomiędzy układem a krańcem karty

Komentarz

Uklad music byc idealnie przyciety zeby czytnik w urzadzeniu ja wykryl. Wydaje mi sie ze musisz ja przyciac tak jak na Twoim zdjeciu czyli po ukladzie. Najlepiej wez jakas inna karte z Orange na probe i zobacz czy bedzie dzialac.

Komentarz

Zamieszczone przez szczep Zobacz posta
          Uklad music byc idealnie przyciety zeby czytnik w urzadzeniu ja wykryl. Wydaje mi sie ze musisz ja przyciac tak jak na Twoim zdjeciu czyli po ukladzie. Najlepiej wez jakas inna karte z Orange na probe i zobacz czy bedzie dzialac.
          E tam, ja moja karte tak przycialem, ze z checia obale twoja teze jak tylko dostane microSIMa (teraz jej nie wyciagam, bo moze nie zadzialac ), bo takiej sztuki juz dawno nie zrobilem. Dosyc, ze z kazdej strony zrobilem "zabek" bo nie bylem pewien jak karta ma lezec, a rece sie trzasly po zakupie iPhona, to jeszcze jest mniejsza niz powinna i na dodatek scialem kawalek metalowej plytki, bo inaczej sie nie dalo.

Autorowi tematu proponuje zaczac operacje jak najszybciej, z przycinania kart SIM nie robi sie doktoratu, najwazniejsze sa te 3 wytarte miejsca, musza byc na srodku docietej katry, te dwie blaszki co sa pod i trzy blaszki nad nimi moga byc sciete.

---------- Wpis dodano o 13:25 ---------- Poprzedni wpis dodano o 13:17 ----------

Podsumowujac:

Ostatnio edytowany przez kucyk; [ARG:4 UNDEFINED].
          iMac | iPhone | iPad | Apple TV | Airport Extreme

Komentarz

Piszac 'uklad musi byc idealnie przyciety' mialem na mysli wlasnie te 3 wytarte miejsca o ktyrych wspominasz

Komentarz

Tylko się nie zdziw jak w połowie połączenia Ci będzie rozłączać, jak jej utniesz niewłaściwą część :P

Komentarz

Tnij te złote styki, moja po takiej operacji działa bez problemów.

Komentarz

Zrobiłem operację na starej karcie IDEA. Co prawda jeszcze iPhone 4 do mnie nie przyszedł, ale oceńcie czy tak byłoby dobrze. Czyli, jeśli dobrze zrozumiałem : najlepiej tak dociąć kartę, żeby ten złoty układ (najlepiej cały) był dokładnie pośrodku karty MicroSIM, tak?

Komentarz

Patrz na fotke i na te 3 linie/styki. Wg mnie zle przyciales karte.
                    Ostatnio edytowany przez szczep; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Nie zamierzam miec iphone 4, ale ktora karta bylaby najlepsza do przyciecia ?

Uploaded with ImageShack.us
                      iPhone 3Gs 16 GB Black -> iPhone 4s 16 GB White -> iPhone 5 16 GB White & Silver

Komentarz

Czyli najlepiej po prostu położyć ją na tym szablonie i ciąć według podanych tam linii, tak?

Komentarz

Zamieszczone przez womanizer Zobacz posta
                          Nie zamierzam miec iphone 4, ale ktora karta bylaby najlepsza do przyciecia ?

Uploaded with ImageShack.us
                          2010 czerwiec, nie musisz ciac blachy
                          2009 musialbys sciac po lewej stronie ta jedna linijke, a w 2010 styczen z dwoch strone metal
                          Ostatnio edytowany przez kucyk; [ARG:4 UNDEFINED].
                          iMac | iPhone | iPad | Apple TV | Airport Extreme

Komentarz

Czyli podsumowując - najlepiej przyłożyć kartę do tego szablonu i po prostu uciąć to co wystaje (można obciąć trochę tego złotego, byleby te 3 paski ze środka pozostały nieruszone,tak?)

Komentarz

Zamieszczone przez artur7 Zobacz posta
                              Czyli podsumowując - najlepiej przyłożyć kartę do tego szablonu i po prostu uciąć to co wystaje (można obciąć trochę tego złotego, byleby te 3 paski ze środka pozostały nieruszone,tak?)
                              Byle te 3 styki byly w tym samym miejscu co na oryginalnej karcie microsim.

Komentarz

Pracuję...
                              X