Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń

SZUKASZ GRY LUB APLIKACJI? PRZECZYTAJ

Pytania związane z poszukiwaniem APLIKACJI i GIER zadajemy w tych tematach:

Poszukiwania aplikacji...
http://myapple.pl/cydia-aplikacje-i-...rzenia___.html

Poszukiwania gier...

Dziękuję z góry za przestrzeganie regulaminu.
Zobacz więcej
See less

[2G][3.1.3] Aktywacja MMS

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• [2G][3.1.3] Aktywacja MMS

Tourial dotyczy aktywacji fukncji MMS na telefonie iPhone 2G z OS 3.1.3. Jest to tłumaczenie instrukcji ze strony iSpazio i przeznaczone jest dla osób które miały już styczność z programami tj. MobileTerminal, WinScp bądź podobnymi, ponieważ nie tłumaczyłem jak krok po kroku połączyć się z telefonem itp.

Wymagania:
    - jeśli masz zainstalowaną paczkę "asBattery", musisz odinstalować
    - paczka
    zawartość rozpakuj i wrzuć na telefon do głównego katalogu

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek podmian zaleca się zrobić backup następujących plików:
    - /System/Library/PrivateFrameworks/CoreTelephony.framework/Support/CommCenter
    - /Usr/sbin/BTServer
    - /System/Library/CoreServices/SpringBoard.app/M68AP.plist
    - /Private/var/mobile/Library/Preferences/com.apple.MobileInternetSharing.plist

Następnie logujemy się przez MobileTerminal jako "root" i wpisujemy po kolei komendy:
    cd /
    chmod +x bpatch pltext chkapn
    ./bpatch /System/Library/PrivateFrameworks/CoreTelephony.framework/Support/CommCenter CommCenter_3.1.3_tether_mms.bpatch

Powyższe komendy powinny zwrócić takie wiadomości:
    [i] updating hash 22
    [i] updating hash 43

jeśli zamiast tego ekran zwrata "killed" wpisz komendy ponownie.

następnie wpisujemy:
    ./bpatch /System/Library/PrivateFrameworks/CoreTelephony.framework/Support/CommCenter CommCenter_3.1.3_0×30pdp_b0.bpatch
    co powinno zwrócić:
    [i] updating hash 22

ponownie, jeśli ekran zwróci "killed", ponawiamy komendę

ostatnie polecenie:
    ./bpatch /usr/sbin/BTServer BTServer_3.1.3_profiles.bpatch
    które powinno zwrócić:
    [i] updating hash 249
    jeśli nie, postępujemy jak wyżej

Teraz pozostaje nadpisanie pliku:
    /System/Library/CoreServices/SpringBoard.app/M68AP.plist
    a mianowicie dopisujemy do niego te linijki:
    <key>mms</key>
    <true/>

Restart telefonu - jeśli wszystko zrobiłeś jak należy, wszystko powinno być w porządku i fukcja MMS powinna działać.

Od siebie dodam, że lepiej się połączyć przez putty na Win czy terminal na OS X żeby Was szlag nie trafił od przepisywania tych komenda na iPhonie.

Komentarz

Zamieszczone przez KromuS Zobacz posta
      następnie wpisujemy:
      ./bpatch /System/Library/PrivateFrameworks/CoreTelephony.framework/Support/CommCenter CommCenter_3.1.3_0×30pdp_b0.bpatch
      co powinno zwrócić:
      [i] updating hash 22

Przy tym kroku pojawia się info, że nie możne znaleźć pliku...

Komentarz

prawdopodobnie coś wpisałeś źle, bo też miałem taki problem

Komentarz

Wchodzimy do root wpisujac komende "su" a potem haslo"alpine"? i potem po kazdej komendzie wciskamy enter czyli return na iphonie?
          iPhone 5S 32GB, 8.1 jailbreak
          iPad 3 WiFi+3G, 7.1.2 jailbreak

Komentarz

Zamieszczone przez najman Zobacz posta
            Wchodzimy do root wpisujac komende "su" a potem haslo"alpine"? i potem po kazdej komendzie wciskamy enter czyli return na iphonie?
            do "root" przynajmniej ja wchodzę wpisując login root i hasło alpine, no a potem po każdej komendzie enter

Komentarz

Zrobilem inaczej, zainstalowalem z cydii paczke Enable MMS, jednak jest maly problem. Nie da sie zapisac ustawien MMS w ustawieniach internetu. Ustawienia internetu sie nei zapisuja a pod spodem sa mms i nie zapisuje sie APN oraz nie da sie wykasowac ostatniej linijki ktora w ustawieniach playa ma byc pusta. Wiecie moze jak zapisac te ustawienia? Moze w jakims pliku systemowym da rade to zrobic?

Komentarz

A jak wygląda kwestia zużycia baterii ? bo czytałem że używając "Enable MMS" wzrasta zużycie baterii
                Anioł Nawigator :)

Komentarz

Nic takiego nie zauwazylem. Wie ktos jak zapisac ustawienia?

Komentarz

Jest jeszcze jeden sposób - nadać uprawnienia wykonania (+x) na 'run_me' i po prostu go odpalić. Z tym, że nie rozumiem jednego - mam opcję modemu internetowego, ale mmsów jak nie było, tak nie ma!

Komentarz

Dobra a macie jakis sposob na zapisanie tych ustawien? - Sorry ze sie powtarzam ale na zadnym forum nie wiedza jak to zrobic...

Komentarz

ok - problem rozwiązałem, mianowicie chodziło o to, że przy świeżym sofcie nie było problemu, po przywróceniu kopii zapasowej - kaplica. Problem polegał na tym, że moje sms.db zawierało wiele śmieci, które najwyraźniej blokowały użycie mms. Po przerobieniu tabel w bazie danych do takiego szablonu jak w świeżo utworzonym, czystym pliku sms.db, magicznie pojawiła się opcja mms. Użyłem SQLite Database Browser. Należy pamiętać, że przy podmiance sms.db należy ustawiać właściciela - pilnować, aby był 'mobile', a nie 'root', bo wtedy dostęp do bazy się sypie.

Komentarz

Zamieszczone przez KromuS Zobacz posta
                          następnie wpisujemy:
                          co powinno zwrócić:
                          [i] updating hash 22

Nie wiem co robię źle ale umnie wyskakuje ze nie mozna otworzyc CommCenter CommCenter_3.1.3_0×30pdp_b0.bpatch.

Ma ktos pomysł dlaczego ?

Komentarz

Wielkie dzięki za tutorial. MMSy śmigają aż miło

Komentarz

Czym z edytować /System/Library/CoreServices/SpringBoard.app/M68AP.plist <<----- .plist ?????

Komentarz

Pracuję...
                              X