Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 2 < >

ZASADY DZIAŁU "JAKI SPRZĘT WYBRAĆ Z iOS"- PRZECZYTAJ ZANIM ZAŁOŻYSZ WĄTEK!

Chcesz kupić iPada, iPoda, iPhona lub inne akcesorium Apple?
Nie wiesz na jaki model się zdecydować?
Zadaj pytanie w tym dziale.

Postaraj się określić swoje wymagania i przeznaczenie sprzętu, kwotę jaką możesz przeznaczyć oraz czy preferujesz sprzęt nowy czy używany.

Pamiętaj! W tym dziale pytamy o konkretne modele, a nie poszczególne egzemplarze. Nie pytaj, czy warto kupić sprzęt z aukcji X. Tę decyzję musisz podjąć sam.

Pytania o komputery, monitory itp. zadajemy w http://myapple.pl/jaki-sprzet-wybrac-108/

Dziękujemy za uszanowanie zasad działu.
2 z 2 < >

SZUKASZ GRY LUB APLIKACJI? PRZECZYTAJ

Pytania związane z poszukiwaniem APLIKACJI i GIER zadajemy w tych tematach:

Poszukiwania aplikacji...
http://myapple.pl/cydia-aplikacje-i-...rzenia___.html

Poszukiwania gier...

Dziękuję z góry za przestrzeganie regulaminu.
Zobacz więcej
See less

iPhone 2G czy iPhone 3G ?

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• iPhone 2G czy iPhone 3G ?

Witam

Jestem posiadaczem LG GT540 z androidem. Zmodyfikowałem juz wszystko itp. Zamierzam zamienić mojego Swifta na iPhone'a - nie na długo, max. do roku, bo wtedy kupie jakiegoś 4 rdzeniowca z androidem, albo iPhone'a 5.

Na iPhonie bede duzo grał, oglądał filmy, słuchał muzyki. Nie potrzebuje 3G, bo nie mam zadnego pakietu.
    Ponoć iPhone 2G ma takie same podzespoły co 3G, oprócz GPS i 3G.
    Najnowszy iOS na 3G to 4.2.1, a na 2G 3.1.3. Bardzo zalezy mi na grach i tu kieruje pytanie. Czy na 3G bedzie chodziło wiecej gier z racji nowszego oprogramowania ? Jest jakaś lista gier na 2G i 3G ?
    Czy gry np. X Plane 9 Airliner i Silent Hunter działają na 2G i 3G ?

Na iphone moge przeznaczyć max. 420 zł.

Pozdrawiam
    PC, Packard Bell dot S
    Telefon: Siemens'y, Nokie i SE -> LG GT540 Swift -> HTC Evo 3D -> iPhone 2G 8GB -> iPhone 5 16GB Black -> iPhone 3G 16GB -> iPhone 5 16GB Black -> Google Nexus 5 32GB White
    Odtwarzacz: iPod nano 2G 4GB, iP 2G, iP 3G, Nexus 5

Wszystko ładnie pięknie ale bateria w 2G i 3G już nie jest taka '' świeża '' i długo byś sobie bez ładowania chyba nie pograł ;/

Komentarz

Jak znajdziesz sprawny 2G to zabulisz za niego wiecej niż za 3G więc o ile nie jesteś pedantem i kolekcjonerem kultowych telefonów to 2G odpada. 3G odpali X Plane na 100% bo grałem to w to kilka lat temu na swoim 3G więc tu Ci daje gwarancje. Co do drugiej gry to nie wiem, sprawdź w AppStore. Z pewnością wiecej gier pójdzie na 3G z racji nowszego softu. Jesli jednak przyjdzie Ci używać 3G na sofcie 4.2.1 nie oceniaj pochopnie Apple'a - to po prostu wypadek przy pracy
      Game Center: .:HOMER:.
      Quality never goes out of style!

Komentarz

Jaki soft na iPhone 3G polecasz ?
        Gdzie kupić, opłaca sie brać z defektem typu, pojawiająca się tylko płytka iTunes ?
        Czy gry: N.O.V.A. , Modern Combat, Brothers in Arms : Global Front działają na iPhone 2G/3G ?
        Ostatnio edytowany przez Damixs74; [ARG:4 UNDEFINED].
        PC, Packard Bell dot S
        Telefon: Siemens'y, Nokie i SE -> LG GT540 Swift -> HTC Evo 3D -> iPhone 2G 8GB -> iPhone 5 16GB Black -> iPhone 3G 16GB -> iPhone 5 16GB Black -> Google Nexus 5 32GB White

Komentarz

Gry 3d na iPhone 3G/2G to słaby pomysł. 2d jeszcze jakoś dają radę. Jeżeli chodzi o baterię to zależy od przypadku, mój ponad trzyletni 3G trzyma na baterii dość długo. (przy normalnym użytkowaniu po 3 latach bateria powinna mieć 80% żywotności, tak przynajmniej kiedyś argumentowało to apple tłumacząc brak możliwości wymiany baterii w iPhone).

Jeżeli zależy Ci na grach, to iPhone 3GS jest najtańszą opcją. Na 3G raczej tylko gry 2D i jakieś bardzo niewymagające 3D. Jeżeli chodzi o te konkretne gry, to poszukaj w goglach czy chodzą płynnie na iPhone 2G/3G - na pewno trochę tego jest.

iPhone 3G vs. 3GS - OpenGL ES Comparison - YouTube
          iPhone 3G Vs 3GS - 3D benchmark - YouTube

Komentarz

Dokładać do 3Gs nie będę, w takiej cenie wole dołozyc troche ponad 100 zł i mam Samsunga Galaxy S.
            Iphone 2G i 3G słabe do gier 3D ? Nie, spójrz:
            iReview part7 [iOS: Real Racing 2: iPhone 2g vs iPod 4] - YouTube

Czekam na dalsze odpowiedzi.
            PC, Packard Bell dot S

Komentarz

radziłbym Ci z tych dwóch telefonów kupić iPhone 3g i zainstalować na nim whited00r bo na tym sofcie jednie będzie jakoś chodził.

Komentarz

a ten whited00r ''oszukuje'' gry i apki - mam na myśli odpalanie gier tylko dostepnych na np. 3Gs wzwyż na iPhone 2G/3G ?
                Skoro mowa o iPhone 3GS, to warto kupić ten: http://allegro.pl/iphone-3gs16gb-bia...956257490.html
                i wyświetlacz: http://allegro.pl/4459-oryg-lcd-wysw...937205693.html
                Bedzie wszystko trybić ?
                Ostatnio edytowany przez Damixs74; [ARG:4 UNDEFINED].
                PC, Packard Bell dot S

Komentarz

Po upadku mogło stać się wszystko. Jest szansa, że to tylko wyświetlacz, ale nie mogę niczego obiecywać - taka specyfika upadkowych usterek.
                  Komputer: składak, bez jabłka, ale działa i wygląda lepiej niż 98% komputerów Apple
                  Telefon: HTC HD2 z WP7.8 i Paranoidem 2.15 (Android 4.1.1)
                  Odtwarzacz: iPod Touch 3G 32GB 5.1.1
                  Tablet: HTC HD2 i iPod Touch 3G sklejone przeźroczystą taśmą klejącą

Komentarz

Zamieszczone przez Damixs74 Zobacz posta
                    Jaki soft na iPhone 3G polecasz ?
                    Gdzie kupić, opłaca sie brać z defektem typu, pojawiająca się tylko płytka iTunes ?
                    Czy gry: N.O.V.A. , Modern Combat, Brothers in Arms : Global Front działają na iPhone 2G/3G ?
                    Soft: najpłynniejszy będzie 3.1.3 a na 4.2.1 będziesz mial najwiecej softu - wybór należy do Ciebie. Pojawiająca sie płytka iTunes może oznaczać wszystko - albo wystarczy zrobić restore albo cos jest dupniete na płycie i softu nie da sie wgrać. Tak, te gry które wymieniles bedą działać na 3G, na 2G nie wiem, sprawdź w AppStore.
                    Game Center: .:HOMER:.
                    Quality never goes out of style!

Komentarz

nie radzę kupować tego z wylanym LCD który świeci na biało, ponieważ może być uszkodzona płyta główna.

Komentarz

a jak wyglada sprawa z gniazdem jack 3,5mm w obu iPhone'ach ? włozę tam SHP5401 i MEElectronics M9P - słyszałem, ze w iPhonie 2G były z tym jakieś problemy...
                        PC, Packard Bell dot S

Komentarz

w 2g trzeba by kupić przejściówkę za 10 zł bo nie wszystkie słuchawki wchodzą. A w 3g nie ma takiego problemu.

Komentarz

Na tym filmie widać tyle, że gra działa. Owszem, można włączać a nawet grać w gry 3D ale z przyjemnością ma to mało wspólnego Sam kupiłem RR2, ale nie gram w tą grę pomimo że jest świetna, ponieważ fps jest niski i ciężko uzyskać precyzję sterowania, a sama gra ładuje się długo. Co do słuchawek, to do 2G wejdą tylko bardzo wąskie wtyczki (wejście jack jest na 3,5 cala ale obudowa przeszkadza bo otwór jest mały). Do 3G pasują wszystkie wtyczki 3,5mm.

Ogólnie lepiej wziąć 3G ze względu na lepszą baterię, soft 4.2.1 no i to nieszczęsne wejście jack. Najpierw zainstaluj sobie software 4.2.1 bez żadnych jailbreaków, a potem zastanów się czy jest ci on w ogóle potrzebny. W Polsce większość osób pierwsze co robi jak dostanie w ręce ajfona to robi bez zastanowienia JB, "bo w internecie jest napisane że bez tego ajfon nie ma sensu" a piszą to tak naprawdę osoby które z tym telefonem miały niewiele kontaktu .

Komentarz

Teraz mam właśnie dylemacik. Jakoś nie widzę dużych spadków fps'ów na tym filmiku: iReview part7 [iOS: Real Racing 2: iPhone 2g vs iPod 4] - YouTube
                              Znajomy miał iPhone 2G i działały mu nawet NFS Hot Pursuit i Shift 2 ( płynnie ).
                              Opłaca się w ogóle sprzedawać Lg GT540 i kupować iPhone 2g/3g ?
                              Jeszcze się zastanowie, bo moze uda mi się dołozyc do innego smartfona ( SGS ).

---------- Wpis dodano o 19:25 ---------- Poprzedni wpis dodano o 18:19 ----------

A czy ten whited00r na iPhone 2G oszuka appstore i bede mógł instalować gry i apki dostepne tylko dla iOS 4.x.x wzwyż ?
                              PC, Packard Bell dot S

Komentarz

Pracuję...
                              X