Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 2 < >

[PRZECZYTAJ] Zasady obowiązujące w dziale "iPod, iTunes, iTunes Store".

Dział iPod, iTunes, iTunes Store służy do poszukiwania odpowiedzi na pytania wiążące się z funkcjonowaniem: sklepu iTunes Store, iPodów oraz iTunes.

W tym dziale nie pytamy o: aplikacje z AppStore - do tego jest osobny dział: Aplikacje z App Store.

Zasady działu:
  1. Tytuł tematu obowiązkowo powinien składać się z: krótkiego opisu problemu, czyli nasz tytuł. Jeśli zdecydowałeś się zadać pytanie w tym dziale, pamiętaj żeby zrobić to mądrze. Tytuł wątku sformułuj tak, żeby przeglądający ten dział od razu wiedział, jaki masz problem, o co pytasz i jakiego sprzętu dotyczy temat. Wątki zatytułowane podobnie do "MAM PROBLEM", "POMOCY", "APLIKACJA", "PYTANIE NOWICJUSZA" oraz inne, nic nie mówiące czytającym, będą usuwane do kosza, a autor proszony o ponowne napisanie postu. Dlatego dwa razy zastanów się przed zatytułowaniem wątku, żebyś nie musiał przepisywać go od nowa.
  2. Treść: W treści postu postaraj się możliwie jak najdokładniej opisać swój sprzęt, konfigurację, objawy i problem oraz to jakiej aplikacji dotyczy problem. Pamiętaj, że wróżek na forum nie ma i nie wiemy, jakiego komputera używasz, jakie są objawy, a taka informacja bardzo ułatwia udzielenie szybkiej i poprawnej odpowiedzi.

Jednocześnie przypominamy:
  1. Sprawdź czy nikt przed Tobą nie pisał o tym samym - użyj opcji: Zaawansowane szukanie. Na forum obowiązuje zasada: najpierw szukamy, potem pytamy. Jako alternatywę polecam użycie: Google: z prefixem: site:myapple.pl przed pytaniem, aby wyszukało najwłaściwszy wątek. Czasem warto również wpisać bieżący rok, aby zawęzić krąg poszukiwań do najświeższych tematów. Przykład takiego zapytania: site:myapple.pl błąd 3194 iphone 2011 .
  2. Przeczytaj: Regulamin MyApple.pl.
  3. Przed założeniem tematu zapoznaj się z drzewem kategorii naszego forum i postaraj się wybrać miejsce najlepiej pasujące do Twojego problemu. Pozwoli Ci to szybciej uzyskać pomoc i w przyszłości ułatwi innym użytkownikom szukającym odpowiedzi na takie samo pytanie, znaleźć Twój wątek i rozwiązanie problemu. Pamiętaj również zapoznać się w wybranym przez Ciebie dziale z ogłoszeniami i tematami podklejonymi u góry. Często są to odpowiedzi na najczęstsze pytania i wskazówki dotyczące zakładania nowych tematów.
  4. Na tym forum piszemy zgodnie z zasadami języka polskiego! Swoje pytania formułuj zrozumiale, używaj przecinków, tak aby nikt nie miał problemów ze zrozumieniem Twojej wypowiedzi. Pamiętaj o ortografii i interpunkcji - wpływa to na przejrzystość forum, ALE I NA TWÓJ WIZERUNEK! Słownik języka polskiego SJP.pl (ortograficzny). Nie zapominaj, że zdanie rozpoczynamy wielką literą!
  5. Nie podbijaj tematu i nie powielaj pytania w kilku wątkach, poczekaj spokojnie na odpowiedź.

Proszę o stosowanie się do powyższych reguł - ma to ułatwić korzystanie z forum WSZYSTKIM użytkownikom.
2 z 2 < >

SZUKASZ GRY LUB APLIKACJI? PRZECZYTAJ

Pytania związane z poszukiwaniem APLIKACJI i GIER zadajemy w tych tematach:

Poszukiwania aplikacji...
http://myapple.pl/cydia-aplikacje-i-...rzenia___.html

Poszukiwania gier...

Dziękuję z góry za przestrzeganie regulaminu.
Zobacz więcej
See less

Jaki format wybrać? ACC vs. MP3

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Jaki format wybrać? ACC vs. MP3

Hej!
    Mam pytanie, czy mogłby ktoś udzielić mi rady, którą kompresję wybrać?
    ACC czy MP3? Z tego co zauważyłem ACC zmniejsza pliki znacznie, ale ich jakość jest bardzo dobra.

Jakie jest wasze zdanie? Używać ACC 128kbps czy MP3 192kbps ?
    Różnica jest bardzo słyszalna?

Bardzo prosze o pomoc.
    "If you saw God opening the sky, what would you like Him to say?"
    - Meryl Streep: "Everybody in!" ;-)

Przekonwertuj kilka utwor&#243;w, kt&#243;rych słuchasz i sprawdź "na własne uszy". Ja audiofilem nie jestem, ale jeśli mam wybrać mp3 i AAC, wybieram Apple LossLess.
    Pozdrawiam
    -j-

Komentarz

Tak, tylko apple loossless na jedna piosenke ma 23 MB?

Komentarz

Ja wybieram Atiff, jedna piosenka ma 40 MB

Komentarz

1. Sprawdź sam poprzez proste por&#243;wnanie.
          2. AAC jest lepszy od MP3 - wychodząc z tego założenia i kompresując utwory do podobnego bitrate'u zyskasz na jakości.

Komentarz

z doświadczenia moge powiedzieć, że dla domu śmiało można używać acc w 128 bitrate. ostatnio w pracy, robiliśmy sobie test:

- dobre DJskie słuchawki
            - jakis utwor w Mp3(~8MB) i ten sam w ACC 128(~4MB) odpalone jednocześnie przez QT
            - i przełaczaliśmy sie miedzy 2 okienkami QT
            - nikt nie mogl uslyszeć roznicy

więc ja i łukasz z automatu zrobiliśmy cała biblioteke w acc
            coś nie tak?

Komentarz

slon wam chyba na ucho nadepnal ze nie slyszeliscie roznicy miedzy mp3-256kbps i aac-128kbps .

ja proponuje kompromis - aac 192kbps.

ps jaki jest sens uzywania aiff jezeli jest dostepny alac? bo jakos nie potrafie znalezc zadnego powodu.
              [SIZE="1"][PC + win2k] [ep630 / px100 / dt330mkII + iPod 5.0G 30GB ] [modded by: ipodwizard & rockbox][/SIZE]

[B]wrocilem...[/B]

Komentarz

Zamieszczone przez Taizo Zobacz posta
                Hej!
                Mam pytanie, czy mogłby ktoś udzielić mi rady, którą kompresję wybrać?
                ACC czy MP3? Z tego co zauważyłem ACC zmniejsza pliki znacznie, ale ich jakość jest bardzo dobra.

Jakie jest wasze zdanie? Używać ACC 128kbps czy MP3 192kbps ?
                Różnica jest bardzo słyszalna?

Bardzo prosze o pomoc.
                MP3 to najgorszy format kompresji stratnej z tych współcześnie używanych. Ale jego poważna zaleta to fakt, że wszędzie i na każdym sprzęcie odsłuchasz. Taki MPC (mpeg+), mimo że najlepszy jest formatem niemal martwym, w dodatku MS opatentował jakieś elementy kodeka MPEG i MPC jest raczej na amen ugotowany.

Jako kompromis w środowisku Windows najlepiej wychodzi OGG, przy bitrate 128 dla przenośnych plajerków zdecydowanie wymiata. Nie mam pojęcia jak sprawa OGG pod Makiem wygląda ale nie pchałbym się w to i jeśli możesz - to spokojnie AAC.

Komentarz

Mp3 jest obecnie formatem raczej prehistorycznym. Jego jedyną zaletą jest praktycznie stuprocentowa odtwarzalność na wszystkim, nie wyłączając sterownika od pralki automatycznej Jeśli myślisz przyszłościowo o tylko jednym odtwarzaczu - iPodzie - to AAC przy tej samej bitracie co mp3 na pewno da Ci lepszy dźwięk.

Komentarz

Ja wlasnie przerabiam cala biblioteke na AAC 128. Jak dla mnie to na iPodzie i firmowych sluchawkach nie slychac roznicy.
                    Dzieki takiej kompresji napewno zyskujemy na miejscu, a ja mam problemy z wolnym miejscem

Komentarz

jest plugin pozwalajacy na odtwarzanie ogg/ogg-flac w itunes/quicktime, ale ipod tego niestety nie ruszy. w kazdym razie na orginalnym sofcie.
                      [SIZE="1"][PC + win2k] [ep630 / px100 / dt330mkII + iPod 5.0G 30GB ] [modded by: ipodwizard & rockbox][/SIZE]

[B]wrocilem...[/B]

Komentarz

Ja zrobilem test, faktycznie brak r&#243;żnicy. Kompresja ACC jest bardzo dobra. Dzięki

Komentarz

A czy przy konwertowaniu z mp3 do acc mozna zyskac na jakosci przy takim samym bitrate?
                          ckstajle

Komentarz

Robię tak samo - wszystkie utwory (co prawda jest ich zaledwie 76 na razie) mam przekonwertowane na AAC. Moje uszy kompletnie nie słyszą różnicy... A piosenki mają zaledwie w sumie 270MB.
                            An Apple a day keeps Windows away ;)

Komentarz

Zamieszczone przez deraz Zobacz posta
                              A czy przy konwertowaniu z mp3 do acc mozna zyskac na jakosci przy takim samym bitrate?
                              zyskać na jakości nie da się w żadnym wypadku, przy kompresji stratnej jaką jest mp3 pewne elementy zostały wycięte, a tego nie da się przywrócić
                              są pewne programy pozwalające zredukować szumy czy inne upierdliwe pierdzenia itp, ale nie przywraca to wyciętych elementów

Komentarz

Pracuję...
                              X