Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 2 < >

[PRZECZYTAJ] Zasady obowiązujące w dziale "iPod, iTunes, iTunes Store".


Dział iPod, iTunes, iTunes Store służy do poszukiwania odpowiedzi na pytania wiążące się z funkcjonowaniem: sklepu iTunes Store, iPodów oraz iTunes.

W tym dziale nie pytamy o: aplikacje z AppStore - do tego jest osobny dział: Aplikacje z App Store.


Zasady działu:
 1. Tytuł tematu obowiązkowo powinien składać się z: krótkiego opisu problemu, czyli nasz tytuł. Jeśli zdecydowałeś się zadać pytanie w tym dziale, pamiętaj żeby zrobić to mądrze. Tytuł wątku sformułuj tak, żeby przeglądający ten dział od razu wiedział, jaki masz problem, o co pytasz i jakiego sprzętu dotyczy temat. Wątki zatytułowane podobnie do "MAM PROBLEM", "POMOCY", "APLIKACJA", "PYTANIE NOWICJUSZA" oraz inne, nic nie mówiące czytającym, będą usuwane do kosza, a autor proszony o ponowne napisanie postu. Dlatego dwa razy zastanów się przed zatytułowaniem wątku, żebyś nie musiał przepisywać go od nowa.
 2. Treść: W treści postu postaraj się możliwie jak najdokładniej opisać swój sprzęt, konfigurację, objawy i problem oraz to jakiej aplikacji dotyczy problem. Pamiętaj, że wróżek na forum nie ma i nie wiemy, jakiego komputera używasz, jakie są objawy, a taka informacja bardzo ułatwia udzielenie szybkiej i poprawnej odpowiedzi.

Jednocześnie przypominamy:
 1. Sprawdź czy nikt przed Tobą nie pisał o tym samym - użyj opcji: Zaawansowane szukanie. Na forum obowiązuje zasada: najpierw szukamy, potem pytamy. Jako alternatywę polecam użycie: Google: z prefixem: site:myapple.pl przed pytaniem, aby wyszukało najwłaściwszy wątek. Czasem warto również wpisać bieżący rok, aby zawęzić krąg poszukiwań do najświeższych tematów. Przykład takiego zapytania: site:myapple.pl błąd 3194 iphone 2011 .
 2. Przeczytaj: Regulamin MyApple.pl.
 3. Przed założeniem tematu zapoznaj się z drzewem kategorii naszego forum i postaraj się wybrać miejsce najlepiej pasujące do Twojego problemu. Pozwoli Ci to szybciej uzyskać pomoc i w przyszłości ułatwi innym użytkownikom szukającym odpowiedzi na takie samo pytanie, znaleźć Twój wątek i rozwiązanie problemu. Pamiętaj również zapoznać się w wybranym przez Ciebie dziale z ogłoszeniami i tematami podklejonymi u góry. Często są to odpowiedzi na najczęstsze pytania i wskazówki dotyczące zakładania nowych tematów.
 4. Na tym forum piszemy zgodnie z zasadami języka polskiego! Swoje pytania formułuj zrozumiale, używaj przecinków, tak aby nikt nie miał problemów ze zrozumieniem Twojej wypowiedzi. Pamiętaj o ortografii i interpunkcji - wpływa to na przejrzystość forum, ALE I NA TWÓJ WIZERUNEK! Słownik języka polskiego SJP.pl (ortograficzny). Nie zapominaj, że zdanie rozpoczynamy wielką literą!
 5. Nie podbijaj tematu i nie powielaj pytania w kilku wątkach, poczekaj spokojnie na odpowiedź.

Proszę o stosowanie się do powyższych reguł - ma to ułatwić korzystanie z forum WSZYSTKIM użytkownikom.
2 z 2 < >

SZUKASZ GRY LUB APLIKACJI? PRZECZYTAJPytania związane z poszukiwaniem APLIKACJI i GIER zadajemy w tych tematach:

Poszukiwania aplikacji...
http://myapple.pl/cydia-aplikacje-i-...rzenia___.html

Poszukiwania gier...


Dziękuję z góry za przestrzeganie regulaminu.
Zobacz więcej
See less

Format muzyki

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Format muzyki

  W jakim formacie najlepiej jest mieć muzykę żeby mało zajmowała ??
  Bo na filmiku iPoda Shuffle 2 GB od Apple widziałem, że kobitka mówi, że wrzuci się tam 1000 piosenek... jakim cudem jak mi 8 GB zajmuje 1300 piosenek xd ?

 • #2
  To zależy od jakości piosenki a kobitka mówiła o "idealnych warunkach"

  Komentarz


  • #3
   idealnych tzn. ?

   Komentarz


   • #4
    ze strony apple.pl ...

    1 GB = 1 miliard bajtów; faktyczna pojemność sformatowanego dysku jest mniejsza. Liczbę plików muzycznych, jakie można zapisać w pamięci, określono przy uwzględnieniu 4-minutowych utworów w formacie 128 kb/s AAC;
    ____________________________/"'\,,, WezUwiUsz_
    Moja strona na FB sigpic
    Moje aplikacje: Easy Cash, Dock Clock, Flat Cube, Crazy Emoji

    Komentarz


    • #5
     Im gorsza jakość, tym mniej piosenka waży. Przykładowo piosenka w formacie 128kbps mp3 będzie ważyła jakieś*15 razy mniej niż ten sam utwór w formacie aiff (1411kbps).
     Ja osobiście doradzałbym wgrywanie piosenek o jakości co najmniej 192kbps i wyższej, ale jeśli korzystasz z domyślnych słuchawek Apple i nie masz zbytnio czułego słuchu, to myślę, że nie robiłoby to zbytniej różnicy. Nawet najlepszej jakości nagranie przy użyciu owych słuchawek będzie źle brzmiało.

     Komentarz


     • #6
      W jakim formacie masz muzykę?
      Reklamując iPody apple podaje że 2GB = 500 czterominutowych utworów w AAC 128kb/s, analogicznie 4GB = 1000, 8GB = 2000 itd. Także pani albo się pomyliła albo musilałeś żle usłyszeć Mimo wszystko utwory w lepszej jakości (choćby mp3 >192kb/s) będą zajmować więcej miejsca.

      Ja zgrywam płytki do mp3 320 kb/s (używając iTunes) i jakość jest nie do odróżnienia od oryginału. Jednak używając słabych słuchawek/głośników i tak nie wychwyci się różnic więc można pójść na kompromis i zgrywać muzykę np. w mp3 192kb/s.
      Dla sprawdzenia czy na posiadanym sprzęcie będziemy słyszeć róźnicę polecam test: MP3 – usłyszysz różnicę między 128kbps a 320kbps? KHRoN’z blog

      Na słuchawkach powinno być łatwiej wychwycić różnicę, ja słuchałem na głośnikach jbl i wyraźnie było słychać zniekształcenia.

      Komentarz


      • #7
       Co do mp3 320kb/s, rzeczywiście ten format daje dobrą jakość i jest najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o wgrywanie muzyki na odtwarzacz, ale różnicę*między oryginalnym nagraniem w aiff'ie a mp3 320kb/s można bez większego trudu wyczuć. Oczywiście, o ile nie odtwarzamy jej wtedy ze standardowego odtwarzacza, który ucina dolne pasmo do 20Hz, a górne do 20kHz (to samo czyni również większosć kart dźwiękowych).

       Co do testu - na przeciętnych Kossach jakie posiadam i MBP na 3 stopniu głośności różnicę wychwyciłem bez trudu.

       Do iPoda Shuffle z słuchawkami Apple myślę, że optymalnym wyborem byłoby 192kb/s mp3.

       Pozdrawiam

       Komentarz


       • #8
        Zamieszczone przez B.M Zobacz posta
        Co do mp3 320kb/s, rzeczywiście ten format daje dobrą jakość i jest najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o wgrywanie muzyki na odtwarzacz, ale różnicę*między oryginalnym nagraniem w aiff'ie a mp3 320kb/s można bez większego trudu wyczuć. Oczywiście, o ile nie odtwarzamy jej wtedy ze standardowego odtwarzacza, który ucina dolne pasmo do 20Hz, a górne do 20kHz (to samo czyni również większosć kart dźwiękowych).

        Co do testu - na przeciętnych Kossach jakie posiadam i MBP na 3 stopniu głośności różnicę wychwyciłem bez trudu.

        Do iPoda Shuffle z słuchawkami Apple myślę, że optymalnym wyborem byłoby 192kb/s mp3.

        Pozdrawiam
        Hmmm... ale tak realnie podchodząc do rzeczywistości - to czy masz kolumny schodzące do 20hz? a może słyszysz powyżej 20kHZ?
        Specyfikacja redbooka, czyli płyty CD jest niewiele odbiegająca od tego, czego się tak bardzo obawiasz

        a w temacie: 320kbps będzie ok - zajmuje stosunkowo mało miejsca, daje stosunkowo dobrą jakość. jest dobrym formatem przenośnym. poza wzystkim daje komfort psychiczny, że wszytko "funguje". Porównywałem na swoim iphonie 3g/8gb i ipodzie classic/160gb z apple looseless i wydaje mi się optymalny.

        pozdr

        pozdr
        adamkozakfoto.wordpress.com

        Komentarz

        Pracuję...
        X