Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
No announcement yet.

Sprowadzanie maka z USA i cło

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Sprowadzanie maka z USA i cło

Witam,

Mam małą sprawę - chcę sobie sprowadzić maka mini z USA i nie wiem co zrobić, żeby uniknąć płacenia cła. A wiem, że to nieuniknione, bo parę miesięcy temu ściągałem sobie iPoda photo i ku mojemu zaskoczeniu musiałem zabulić 450 zł na poczcie

Jeśli ktoś wie, co zrobić, żeby uniknąć tej cholernej opłaty, to byłbym bardzo wdzięczny za poradę
    .

niech ktos go wysle bez papierow i pudelka jako sprzet uzywany, to samo mogles zrobic z iPodem
    ale najlepiej przewiesc sprzet osobiscie (ale wtedy to sie juz calkiem nie oplaca - bilety lotnicze trzeba dokupic )
    facebook @tomaszwyka | twitter @tomasz | instagram @code

Komentarz

znajomy sprowadza na dziesiatki kilogramow powerbooki i w wiekszosci przypadkow przyjezdzaja z kims ale zdaza sie ze wysyla sam ( statkiem nie samolotem ) .
      Nie wiem na ile to prawda ale podobno trzeba statkiem wyslac zeby clo nie bylo obowiazkowe.

Komentarz

A wiec to, czy place clo, czy nie zalezy od tego, czy sprzet jest nowy, tak? Zadeklarowana wartosc przesylki nie ma zadnego znaczenia?

A gdyby tak zapakowac oryginalne pudelko z makiem w wiekszy, szary karton? Prawde mowiac, to moj znajomy i tak bedzie musial to zrobic, bo biore tez iSight i The Mouse - wiec chyba problem rozwiazany?

I jeszcze jedno male pytanko: co bys polecal? US Mail czy raczej Fedex?

[Edit]@ihow: ale statkiem to chyba bedzie trwalo lata...
        .

Komentarz

Zamieszczone przez Pe8er
          [Edit]@ihow: ale statkiem to chyba bedzie trwalo lata... Sad
          2tygodnie
          a co do metody code to dobre to bylo w RFN ale nie wiem czy teraz to aktualne

ten znajomy przesyla i w pudelkach i bez takze nie wiem jaka prawwda

Komentarz

Zamieszczone przez ihow
            2tygodnie Smile
            nie zartuj. wysylka statkiem paczki do 10kg idzie od 3 do 4 tyg. i jak paczka zostala wyslana przez firme to na 100% zaplacisz clo. firma musi sie z podatku rozliczyc. cla sie nie placi jesli wysle ci go osoba prywatna. osobiscie sprowadzam ze stanow modele zdalnie sterowane i troche sie w tym orientuje:P i od osoby prywatnej moze byc przedmiot "nowka sztuka" bo moze wysylac to jako prezent.
            jak chcesz pogadac o sprowadzaniu to odezwij sie na priv lub gg.

dodano: wysylka kurierem dochodzi w 7-14 dni.
            coś nie tak?

Komentarz

Zamieszczone przez myapple
              ...cla sie nie placi jesli wysle ci go osoba prywatna. osobiscie sprowadzam ze stanow modele zdalnie sterowane i troche sie w tym orientuje:P i od osoby prywatnej moze byc przedmiot "nowka sztuka" bo moze wysylac to jako prezent.
              Oczywiscie "myapple" ma racje.
              Dodam ze osoba wysylajaca z USA nie moze prezentow np. PM G5 w ilosci 100, to jest juz "Handel". Z tego co pamietam 1 sztuke w ciagu roku mozna sprezentowac bez cla.
              Uwaga do cen na podawanych np. na stronach www. ale i w sklepach nalezy dodac "VAT" amerykanski.
              W roznych stanach jest roznie Alabama np. 10%

Jest to bardzo bezpieczny sposob i legalny. Mozna ubezpieczyc przesylke itd.
              Podstawa to miec dobrego znajomego w USA.
              Pro Tools 11, PT-IEP, Logic Pro, NI-KOMPLETE 9, IK M-Total Studio 2 Bundle, Spectrasonics-Komplet, Toontrack-Komplet, SSL Solid State Logic Duende Native Studio Bundle, UA-6176, UA-4-710d, Mojave MA-200, Neumann KM 140 Stereo-Set, itd.

Komentarz

Wielkie dzieki za pomoc, Digiface Cenami, vatem itp. sie nie martwie, bo to nie ja place za ten komputer Martwi mnie tylko clo, a raczej martwilo Dzieki jeszcze raz wszystkim za odpowiedzi.
                .

Komentarz

Zamieszczone przez Digiface
                  Uwaga do cen na podawanych np. na stronach www. ale i w sklepach nalezy dodac "VAT" amerykanski.
                  W roznych stanach jest roznie Alabama np. 10%
                  Ale chyba i to można obejść kupując sprzęt w sklepach online.
                  Zakupy internetowe AFAIK nie są opodatkowane (jesli mówimy o podatkach stanowych).
                  Myślę, że zakup w Apple Online Store rozwiązuje sprawę. Oczywiście zakupu dokonuje osoba w USA, nie my z Polski.
                  Opera for mac :D

Komentarz

@ainaval: kiedy znajomy kupowal mi iPoda, to musial zaplacic 'sales tax' (w tym przypadku to bylo $30). Ale mozna bez problemu zaoszczedzic te 30 dolcow, kupujac ze Student Discount - tam nie trzeba drukowac jakichs pdfow i wysylac formularzy poczta do Apple, zeby dostac takie konto. Po prostu wybierasz sobie z listy uczelnie i juz, ciach ciach, masz konto. Nikt tego nie sprawdza.
                    .

Komentarz

Co do podatku przez neta w USA - wszystko zalezy od stanu. Zalezy tez czy do tego samego bedzie wysylane - -trzeba zawsze indywidualnie sprawdzac. Niektore stany (zalezy gdzie fizycznie jest sklep) nie maja podaktu przez neta.
                      "There Are No Secrets, Only Information You Don't Yet Have"
                      Adam Curry
                      -tego słucha moja dziewczyna
                      - tego słucha mój kot...

Komentarz

Zapomnialem

Zapomnialem dodac .

1.Pewnie wielu osobom jest wiadomo ze w ameryczce innym pradem ludzi pieszcza.
                        110 w europie 220. Ale to nie wszystko tam maja inne wtyczki i kontakty. (z trzema bolcami) )/np.FBI to tez wtyczki i kontakty ale mam namysli te inne/.
                        Generalnie to nie problem. Nalezy w Europie poprostu kupic kabel do pradu ktory bedzie pasowal. Zasilacze przelaczaje sie automatycznie z 100 na 220 V.

2. To gwarancja .
                        Jesli wykupi osoba kupujaca w USA AppleCare to compa mozna na calym swiecie wszystko jedno gdzie jestes w autoryzowanym service naprawic itd.
                        Jesli nie no to
                        trzeba wyslac, poleciec itd.(koszty moga byc spore). Apple kosztow przesylki w takim wypadku nie zwraca. Tylko naprawi i na Twoj koszt wysle Ci z powrotem.

3.Clo. Nie wiem czy jeszcze obowiazuje w polsce ten przepis. Najlepiej zadzwonic do Urzedu Celnego i spytac.
                        Sprowadzajac jedna sztuke np. compa (jest lista rzeczy ktore mozna) i np udokumetowujac ze to na cele naukowe, edukacyjne itd. Po zaplaceniu cala. Skladasz wniosek to clo zostanie zwrocone z klauzura ze w ciagu roku nie mozna tego sprzetu sprzedac drugiej osobie. Troche skomplikowane ale przeciwiczone z 2 lata temu jeszcze przed EU.

4. Ja sobie to przeliczylem z w tej chwili stwierdzilem ze mi sie nie oplaca specjalnie w USA kupowac. Wole zaplacic 100-200 Euro wiecej i miec gwarancje na miejscu za darmo.
                        A i tak zawsze wytarguje tak ze jestem zadowolony i cena taka prawie jak w USA.

ps. z autopsji w podobnej sytuacji ,ale inne kraje po roku wpadla do domu mi ekipa 3 celnikow i sprawdzili czy nie sprzedalem urzadzenia Yamahy.
                        Chlopaki sie zawiedli bo niesprzedalem, mam do dzisial ha ha. No jak bym sprzedal to prawie 2.5 tys DM cla do zaplaty.

Z ta gwarancja to uazam ze warto sie zastanowic i rozwazyc kupno np. w niemiaszkowie gdzies blisko granicy itd. Zawsze mozna wrazie czego podjechac itd. A za ocean no co tydzien to sie zadko komu zdaza zeby tam latac.

8)
                        Pro Tools 11, PT-IEP, Logic Pro, NI-KOMPLETE 9, IK M-Total Studio 2 Bundle, Spectrasonics-Komplet, Toontrack-Komplet, SSL Solid State Logic Duende Native Studio Bundle, UA-6176, UA-4-710d, Mojave MA-200, Neumann KM 140 Stereo-Set, itd.

Komentarz

Re: Zapomnialem

Zamieszczone przez Digiface
                          Zapomnialem dodac .

1.Pewnie wielu osobom jest wiadomo ze w ameryczce innym pradem ludzi pieszcza.
                          110 w europie 220. Ale to nie wszystko tam maja inne wtyczki i kontakty. (z trzema bolcami) )/np.FBI to tez wtyczki i kontakty ale mam namysli te inne/.
                          Generalnie to nie problem. Nalezy w Europie poprostu kupic kabel do pradu ktory bedzie pasowal. Zasilacze przelaczaje sie automatycznie z 100 na 220 V.
                          Tu uwaga. W nowych iMakach (G5) zasilacze się nie przełaczają.
                          Słyszałem już o jednym co najmniej przypadku w Polsce, kiedy człowiek spalił sobie w ten sposób nowego iMaczka.
                          Oczywiscie w sprzęcie przenośnym zawsze zasilacze będę takie przełączajace się.

To znaczy, że być może sprzęt stacjonarny trzeba będzie kupować taki na rynek europejski.

Komentarz

Zamieszczone przez ainaval
                            Tu uwaga. W nowych iMakach (G5) zasilacze się nie przełaczają.
                            Słyszałem już o jednym co najmniej przypadku w Polsce, kiedy człowiek spalił sobie w ten sposób nowego iMaczka.
                            Oczywiscie w sprzęcie przenośnym zawsze zasilacze będę takie przełączajace się.
                            Bylem wlasnie na stronie Apple i w danych technicznych iMaca G5 wyczytalem:

Line voltage: 100-120V AC or 100-240V AC, depending on country of purchase
                            Natomiast w przypadku Maca mini wyglada to tak:

Line voltage: 100-240V AC
                            Wiec wnioskuje, ze w mini zasilacz przelacza sie
                            .

Komentarz

Na to wygląda. I życzę by tak było

Komentarz

Pracuję...
                              X