Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
No announcement yet.

Jak zrobić ukryty folder lub chroniony hasłem?

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Jak zrobić ukryty folder lub chroniony hasłem?

Jeśli ktoś zna odpowiedź na to pytanie, będe niezmiernie wdzięczny za szybką odpowiedź.

Chyba HASŁEM

Ja nigdy nie miałem takiej potrzeby, ale w TinkerToolu chyba była taka opcja.

Komentarz

robisz normalny katalog, prawoklik> info na dole są uprawnienia nadajesz uprawnienia typu brak dostępu. I już. Potem aby otworzyć znowu prawoklik zmieniasz uprawnienia (wymusi podanie hasła administratora) i już. Ktoś kto nie zna hasłą nie otworzy.

Komentarz

Nie działa. Wszędzie daje no access, daje apply to enclosed items, wyskakuje hasło, po wpisaniu go i klik ok ustawienia znów wracają na read&write. Ktoś pomoże?

---- Dodano 22-01-2008 o godzinie 20:05 ----
        Ok już działa. Dzięki.
        Ostatnio edytowany przez mac_ya; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: Wpisy zostały automatycznie połączone

Komentarz

są tam jeszcze inne ciekawe rzeczy, na przykład: "tylko do wrzucania". Jak chcesz cos dodać do katalogu bez wpisywania hasła.

Komentarz

Zamieszczone przez admkryn Zobacz posta
            Chyba HASŁEM
            Poprawione Apel: zwracajmy uwagę na pisownię :]

Komentarz

ja tam dane swoej czaję przed resztą userow kompa przez enable fast switch user, i masz cały pulpit do ktorego masz dostęp w sekunde, a bez hasla nikt ci tam nie wejdzie - jesli odpowiednio to ustawisz...

ewentyalnie w teminalu
              chmod -R a-rwx /sciezka/do/katalogu/nazwa_katalogu
              a gdy ty bedziesz chcial sobie w nim pogrzebać to
              chmod -R a+rwx /sciezka/do/katalogu/nazwa_katalogu
              zamiast a mozesz użyć o lub u ale tylko w opcji kiedy chcesz znów mieć dostęp do katalogu

pozdro

aaa... jeszcze jeden pomysł
              utwórz katalog jako inny user, choćby root, i udostępnij go tylko dla konkretnych userow. i po problemie.
              Ostatnio edytowany przez fcuker; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: nowy pomysł
              Twoja stara pokazuje pulpit na MyApple.pl

Komentarz

albo zrob obraz dysku zablokowany haslem. gdy chcesz uzywac to montujesz i podajesz haslo i robisz co chcesz a jak nie to "wysuwasz" i nikt nie ma dostepu.

Komentarz

ja robie tak jak napisal Ksiry i zaznaczam jeszcze opcje locked. Powinno zadzialac, ale dopiero po restarcie kompa.

Komentarz

http://myapple.pl/showthread.php?t=53925

Komentarz

Pracuję...
                    X