Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
No announcement yet.

Ubezpieczenie "Nowy Bezpieczny Telefon"

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • [Orange] Ubezpieczenie "Nowy Bezpieczny Telefon"

  Szybkie pytanie.

  Jeśli na certyfikacie przystąpienia do umowy ubezpieczenia jest wyszczególniona wartość telefonu w kwocie 942.28 zł, to właśnie tyle dostanę jeśli ukradną mi iPhone 5 (bo on jest przedmiotem ubezpieczenia) ?

  Jeśli tak, to ostro się opłaca*. Konsultant co innego mowił.  *sarkazm
  Ostatnio edytowany przez reaper; [ARG:4 UNDEFINED].

 • #2
  Z regulaminu:
  cena telefonu – cena telefonu określona zgod- nie z cennikiem obowiązującym u Ubezpieczającego w dniu zawarcia umowy sprzedaży tego telefonu, bez uwzględnienia ewentualnych rabatów lub upu- stów wynikających z promocji stosowanych przez Ubezpieczającego;
  wartość odtworzeniowa – cena zakupu telefonu będącego bezpośrednim zamiennikiem telefonu utra- conego lub zniszczonego tj. o takich samych lub podobnych parametrach technicznych, tego samego lub podobnego rodzaju i wydajności (przywróce-
  nie do stanu przed szkodą bez uwzględniania stopnia
  zużycia);
  2. Z zastrzeżeniem ust. 3, ochroną ubezpieczeniową,
  o której mowa w ust. 1, objęty jest również telefon wydany Ubezpieczonemu w miejsce telefonu określo- nego w potwierdzeniu przystąpienia do umowy ubezpieczenia jeżeli w okresie ubezpieczenia
  nastąpi:
  1) wymiana telefonu na nowy w ramach gwarancji
  producenta lub sprzedawcy albo rękojmi;
  2) wymiana telefonu na nowy zakupiony w sieci
  Orange w ramach programu utrzymania dotych- czasowych abonentów przy przedłużaniu umo- wy o świadczenie usług telekomunikacyjnych lub dokonywaniu zmiany warunków tej
  umowy;
  3) zakup nowego telefonu w związku z utratą lub
  zniszczeniem dotychczasowego telefonu objętego
  ochroną na podstawie OWU.
  Pamiętaj też o udziale własnym wynoszącym 49 złotych.
  Parafrazując regulamin: Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie.

  Komentarz


  • #3
   Mam regulamin, w którym jest m.in. jest dział:
   Ustalenie wysokości szkody i odszkodowania
   Paragraf 7 pkt. 1:
   PZU SA wypłaca należne odszkodowanie w granicach ustalonej sumy ubezpieczenia w kwocie odpowiadającej wysokości poniesionych przez ubezpieczonego szkody.
   Pkt. 3. Jako wysokość szkody przyjmuje się:
   1) W przypadku szkodzy częściowej (nie dotyczy w tym przypadku)
   2) w przypadku utraty, zniszczenia telefonu lub szkody całkowitej - wartość kosztów nabycia nowego telefonu tego samego rodzaju lub o takich samych lub podobnych parametrach technicznych (wartość odtworzeniowa)

   OK, powyższe sugeruje, że dostanę kase na nowego iPhone'a 5 (lub podobnego parametrami Samsunga), ale jednocześnie w certyfikacie mam podaną wartość telefonu 942.28 zł - co, podejrzewam, jest tą ustaloną sumą, o której mowa w pkt. 1 paragrafu 7.

   Pytanie, ile dostane kasy w przypadku kradzieży telefonu?
   a) 942.28 zł
   b) tyle, aby starczyło na zakup iPhone 5 w Orange bez żadnych promocji,
   c) tyle, aby starczyło na zakup iPhone 5 z Apple,
   d) tyle ile mówił konsultant przy oferowaniu ubezpieczenia (czyli ok. 2500 zł) ?
   Ostatnio edytowany przez reaper; [ARG:4 UNDEFINED].

   Komentarz


   • #4
    Nie wiem, skąd u Ciebie taka kwota na iP5, skoro ja mam 4s ubezpieczonego na 2275,61pln.
    Chyba, że to jest ubezpieczenie, z którego likwidowałeś już szkodę i tyle jeszcze zostało z pierwotnej wartości telefonu po tej likwidacji.
    Jak nie miałeś żadnej szkody i to jest pierwsze ubezpieczenie tego iPhone 5, to albo masz wywindowany udział własny, albo ktoś w Orange nieźle namieszał, co akurat w tej firmie zdarza się nagminnie. Wystarczy wejść na stronę ich forum do działu "Formalności w Orange", by się o tym przekonać. Polecam wątek Orange=Porażka.

    Komentarz


    • #5
     To jest całkowicie nowe ubezpieczenie, po raz pierwszy w ogóle postanowiłem z takowego skorzystać (w sensie przystąpić do ubezpieczenia).

     Komentarz


     • #6
      Może to czeski błąd i brakuje cyfry 2 z przodu...
      Poleciłbym Ci kontakt z konsultantem od ubezpieczeń, ale musisz mieć sporo cierpliwości i kasy na sponsorowanie tej firmy. Wielominutowe i wielokrotne "wiszenie" na słuchawce, zanim ktoś łaskawie odbierze to standard ich usług.
      Ostatnio edytowany przez Valkiria; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: literówka

      Komentarz


      • #7
       Ubezpieczyciel wypłaci Max. Taka kwotę na jaka przedmiot jest ubezpieczony. Poczytajcie dokładnie wyłączenia w OWU żeby potem nie było zdziwienia jak będzie szkoda. Wg. Mnie jest to trochę wyrzucanie pieniędzy w błoto są inne i lepsze ubezpieczenia. Ale to tylko moje zdanie

       Komentarz


       • #8
        Ja bym na twoim miejscu odstąpił od tego ubezpieczenia póki jeszcze możesz, bo potrafią z tego naprawdę cyrki wyniknąć ; )

        Komentarz

        Pracuję...
        X