Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń

Zatytułuj wątek tak, żeby jego nazwa od razu coś mówiła.

Wątki nazwane 'mam problem z...' (lub wszelkie ich modyfikacje, zwłaszcza samo 'mam problem') nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda. Tak samo te, które w tytule zawierają szczątkowe informacje ('nie działa komputer' i tak dalej).

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których a) może pomóc; b) jest coś interesującego. Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą (przy braku dyskusji) usuwane do kosza lub ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
Zobacz więcej
See less

wzmocnienie WiFi

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• wzmocnienie WiFi

jak wzmocnic sygnal WiFi?
    jakis program czy antena na balkon?

Poklos, ale napisz w czym chcesz wzmocnić sygnał.
    Pytasz o MBP czy jakiś AP?

Napisz jaki sprzęt masz to łatwiej będzie Ci pomóc/odpowiedzieć.
    Ramires

Komentarz

wiec jestem w mieszkaniu w srodmiesciu warszawy i zlapalem sygnal wifi na moim MBP ale nie jest najmosniejszy..wlasciwie jest slaby i chcialem go wzmosnic. pytanie czy jakims programem da rade albo czy istnieja jakies anteny bo na balkonie mam mocny sygnal tyle ze nie chce stac z mbp na balkonie tylko siedziec w chacie.

Komentarz

To ty piracić chcesz

Pierwsza sprawa to, że musiałbyś mieć Access Pointa (opcja Bridge) z anteną kierunkową w granicach 7-11dBi. Poza tym to nie Ty musisz wzmocnić sygnał, tylko ten co udostępnia
        Ramires

Komentarz

Zamieszczone przez ramires
          To ty piracić chcesz
          Hehe.
          Zanim wydasz nawet 5 pln, podejdź z laptopem bliżej źródła sygnału i sprawdź czy sieć nie jest zabezpieczona. Poza tym poczytaj sobie o WarDriving`u.
          :)
          [url]http://parasit.ovh.org/mikolaj/[/url]

Komentarz

Pomijając kwestie łamania zabezpieczeń, to polecam jakąś antenę sektorową , łatwiejsza w ustwieniu, pozatym dobrze zbiera sygnały z odbicia. Jak dołożysz do tego AP o mocy 100 mW (wiem, dopuszczalna norma to 50 mW), to może złapiesz nie tylko tę sieć

Komentarz

to skoro trudno bedzie wzmosnic ten sygnal od mojej strony to moze pomozecie zlamac haslo do neostrady bo mam duzo silniejszy sygnal od "neostrada_66d" - bo tak to dokladnie sie nazywa. tylko ze psia kosc maja haslo zalozone jak na zlosc.

Włamywanie się do cudzej sieci jest niezgodne z prawem, więc na tym forum nie będą udzielane porady ułatwiające tę czynność. Jeżeli temat złamania hasła będzie dalej rozwijany, wątek zostanie zamknięty i przeniesiony do Kosza.

Heidi - MF
              Ostatnio edytowany przez Heidi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

dopuszczalne jest 100mW dla anteny izotropowej, czyli jezeli mamy antene kierunkowa/sektorowa to odpowiednio mniej.
                Mini, Core2Duo 1,66GHz, 2GB, Leopard
                Pegasos 2, G4 1GHz, 512MB, MorphOS
                Macintosh LC III, 68030/28MHz, 8MB RAM, 80MB HDD

Komentarz

Zamieszczone przez Poklos
                  to skoro trudno bedzie wzmosnic ten sygnal od mojej strony to moze pomozecie zlamac haslo do neostrady bo mam duzo silniejszy sygnal od "neostrada_66d" - bo tak to dokladnie sie nazywa. tylko ze psia kosc maja haslo zalozone jak na zlosc.
                  hasło hasłem, zabezpieczenie WAP może i da się jakoś obejść (choć jakoś wątpię), ale LiveBoxy tepsy wymagaja autoryzacji (?) na modemie każdego nowopodłączanego kompa do sieci. chodzi o wciśnięcie guzika
                  MacBook@2@2GB@10.4.8 :D:D:D:D
                  ichat [i]egodste[/i]@mac.com/ Nano Black 2GB
                  [url=http://www.last.fm/user/egodste/?chartstyle=lastfmplain] [img]http://imagegen.last.fm/lastfmplain/recenttracks/4/egodste.gif[/img] [/url]

Komentarz

ok to olewamy neostrade. niech bedzie ten slaby sygnal jaki mam tylko zeby maile mi sie wysylaly..juz nie wiem czy to ustawienia mail czy nie wysylaja sie bo slaby sygnal...ale to dziwne bo normalnie odbieram maile.

Komentarz

To może znaczyć, że serwer SMTP nie pozwala na przekierowywanie (relaying not allowed). Ja mam to samo kiedy usiłuję wysłać maila przez konto Chello nie będąc w domu. Przyjmuje tylko z własnej sieci
                      A odbiór oczywiście działa, bo serwerowi POP to wsio rawno. Można oczywiście użyć webmaila
                      Andrzej

POPRAWNA POLSZCZYZNA ŹRÓDŁEM SUKCESÓW W ŻYCIU PRYWATNYM I ZAWODOWYM

Komentarz

a da si to zmienic? aby dzialao?
                        co to jest webmail? - wysylanie ze strony?

Komentarz

Najczęściej tak jest, że dostawcy internetu typu chello ograniczają swoje serwery dla własnych łącz i klientów.

Używaj poczty przez www (webmail) jeśli chcesz wysłać pocztę z własnych ustawien jakie masz w domu.

Wówczas nie ma kłopotu
                          Ramires

Komentarz

wolalbym jednak wysylac z Mail programu. da sie to jakos zalatwic? czy jedyne wyjscie to webmail?

Komentarz

Może jak masz wujka w TPSA...
                              Andrzej

POPRAWNA POLSZCZYZNA ŹRÓDŁEM SUKCESÓW W ŻYCIU PRYWATNYM I ZAWODOWYM

Komentarz

Pracuję...
                              X