Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń

Zatytułuj wątek tak, żeby jego nazwa od razu coś mówiła.

Wątki nazwane 'mam problem z...' (lub wszelkie ich modyfikacje, zwłaszcza samo 'mam problem') nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda. Tak samo te, które w tytule zawierają szczątkowe informacje ('nie działa komputer' i tak dalej).

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których a) może pomóc; b) jest coś interesującego. Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą (przy braku dyskusji) usuwane do kosza lub ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
Zobacz więcej
See less

Odzyskanie hasła routera WiFi

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Odzyskanie hasła routera WiFi

Przepraszam jeśli wybrałem zły temat do tego typu dyskusji , jednakże proszę o pomoc.

Routera mam już jakiś czas... konfigurował mi go informatyk i wszystko działa jak trza... Mam tylko taki problem , że nie znam(nie pamiętam) hasła do sieci.

W jaki sposób odzyskać hasło do sieci WiFi , jeśli mam pod ręką i komputer do którego podłączony jest router i komputer który korzysta z sieci WiFi?

Proszę o pomoc.

Jesli korzystasz z systemu mac os x na komputerze podlaczonym do routera przez wifi to powinienes miec haslo zapisane w aplikacji Keychain access (dostep do peku kluczy) znajduje sie ona w katalogu: Programy> NArzedzia. POz jej uruchomieniu wyszukaj zakladki internet i am powinna znajdowac sie nazwa sieci. Haslo podejrzysz po wklepaniu swojego hasla do konta w sysyemie mac os x.

Inny sposob byc moze pamietasz haslo do routera, mozesz wtedy zalogowac sie do niego i w nim zmienic haslo do sieci na nowe.

Pozdrawiam
    Walt:-)

Komentarz

Niestety mam Windowsa XP ... Słyszałem o jakichś programach które odczytują hasła kodowane kropkami . Spróbowałem z jednym , ale niestety nie poradził sobie.

Jakieś rady dla Windowsa XP w tej kwestii?

Komentarz

Zamieszczone przez maciek1984 Zobacz posta
        Niestety mam Windowsa XP ... Słyszałem o jakichś programach które odczytują hasła kodowane kropkami . Spróbowałem z jednym , ale niestety nie poradził sobie.
        Jakieś rady dla Windowsa XP w tej kwestii?
        Zdecydowanie pomyliłeś fora dyskusyjne...

Komentarz

Spróbuj sposobu o jakim napisał Walt - wejdź do konfiguracji routera. Nie ma znaczenia, jaki masz system, czy windows, czy OS X. Aby skonfigurować od nowa router, w tym hasło do sieci bezprzewodowej, możesz zapewne połączyć się z nim za pomocą przeglądarki internetowej, np. Internet Explorera. W instrukcji do routera powinno być napisane, jakie są ustawienia fabryczne adresu i hasła, być może informatyk ich nie zmienił. Po połączeniu się z routerem w programie konfiguracyjnym wybierasz zakładkę sieć bezprzewodowa, zabezpieczenia, i zapewne nawet zobaczysz jakie jest wpisane hasło - klucz (nie będzie wykropkowane). Jeśli hało routera zostało zmienione i w żaden sposób nie możesz go odtworzyć (kontakt z informatykiem ?), sprawdź, czy nie można routera zresetować do ustawień fabrycznych (niektóre mają taką możliwość), ale wtedy całą konfigurację musisz przeprowadzić od nowa. A co to za router ?

Komentarz

warto zapisywać hasełka zawsze jest jeszcze reset routera
            Dyski SSD i RAM do wszystkich Maków, części  Apple.
            MacMall na Allegro | Serwis pogwarancyjny Apple.

"w ogóle" piszemy osobno!!

Komentarz

kazdy router ma guzik reset. To jest twoja jedyna opcja chyba ze masz maczka i znasz sie troche na sieciach i kompilowaniu, wtedy mozesz odzyskac haslo.
              eh.. wtf ? O_o

Komentarz

Zamieszczone przez maciek1984 Zobacz posta
                W jaki sposób odzyskać hasło do sieci WiFi , jeśli mam pod ręką i komputer do którego podłączony jest router i komputer który korzysta z sieci WiFi?
                Zależy od tego jakie tam jest szyfrowanie użyte, zacznij od tej stronki:
                Wireless LAN security - Wikipedia, the free encyclopedia, generalnie zabezpieczenia WiFi w takich domowych sieciach do arcybezpiecznych nie należą. A jak Ci szkoda czasu to ściągnij sobie instrukcje do routera i zrób mu reset ustawień i wklep wszystko od nowa.
                Pozdrawiam
                huski

Komentarz

Pracuję...
                X