Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń

Zatytułuj wątek tak, żeby jego nazwa od razu coś mówiła.

Wątki nazwane 'mam problem z...' (lub wszelkie ich modyfikacje, zwłaszcza samo 'mam problem') nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda. Tak samo te, które w tytule zawierają szczątkowe informacje ('nie działa komputer' i tak dalej).

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których a) może pomóc; b) jest coś interesującego. Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą (przy braku dyskusji) usuwane do kosza lub ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
Zobacz więcej
See less

jak sprawdzic w jakiej modulacji dziala siec ?

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• jak sprawdzic w jakiej modulacji dziala siec ?

Interesuje mnie jak sprawdzic w danym momencie z jakiego standardu w danej chwili korzystam b czy g czy n ?

jak to sprawdzic w ustawieniach Airport nie znalazlem.

em... z modulacji?

Czy aby na pewno wiesz o czym mówisz?
    b/g/n korzystają wszystkie z tej samej modulacji + częstotliwości i właśnie dlatego są ze sobą kompatybilne.

Korzysta zapewne ze standardu takiego jaki jest najbardziej optymalny i najszybszy i na jaki pozwala drugie urządzenie (router czy też drugi komp w lanie po wifi)

PS: Modulacja to sposób przekazywania zmiennej sygnału, może się odbywać na zasadzie częstotliwości, zmian amplitudy czy zmian "beguna" bądź fazy. Radio jest modulowane amplitudą podczas gdy WiFi fazą.

Komentarz

b/g/n korzystają wszystkie z tej samej modulacji

Nie do końca, standard 802.11b korzysta z modulacji DSSS, a 802.11g z o niebo lepszej OFDM

A co do pytania: kiedyś znalazłem taki programik odpala się go z terminala
      /System/Library/PrivateFrameworks/Apple80211.framework/Versions/A/Resources/airport --getinfo
      być może tam pokazuje takie parametry, ale nie mogę teraz sprawdzić, bo nie mam żadnej sieci w okolicy.

Komentarz

Zamieszczone przez hubs Zobacz posta
        b/g/n korzystają wszystkie z tej samej modulacji

Nie do końca, standard 802.11b korzysta z modulacji DSSS, a 802.11g z o niebo lepszej OFDM

A co do pytania: kiedyś znalazłem taki programik odpala się go z terminala
        /System/Library/PrivateFrameworks/Apple80211.framework/Versions/A/Resources/airport --getinfo
        być może tam pokazuje takie parametry, ale nie mogę teraz sprawdzić, bo nie mam żadnej sieci w okolicy.
        oki ale nie pokazuje z jakiego standardu korzysta

Komentarz

Ale typ modulacji jest dokładnie taki sam Gdyby te sieci były modulowane inaczej to nie mogłybybyć ze sobą kompatybilne. Tak samo w b jak i w g jak i w n zmiana stanu z 0 na 1 jest reprezentowana przez zmianę fazy (funkcja sinusoidalna odbija się a nie przechodzi na przeciwny biegun) Wiem bo na studiach sami projektujemy takie układy. To, że jeden nazywa się DSSS a drugi OFDM nie oznacza, że się od siebie znacząco różnią. Nie będę tłumaczył dalej czym się różnią bo nie o tym temat

No polecenie /System/Library/PrivateFrameworks/Apple80211.framework/Versions/A/Resources/airport --getinfo nie daje zbyt dużo informacji :/

W sumie nigdy się nie zastanawiałem z jakiego standardu korzysta... akurat prędkości na tyle znacząco się różnią, że zobaczyłbym na pierwszy rzut oka. Rozumiem, że potrzebujesz tego do zdiagnozowania z jaką siecią się połączyłeś, czy stacja nadawcza działa w tym szybszym czy wolniejszym standardzie.

Komentarz

No tak w sumie masz racje, że gdzieś na końcu siedzi PSK. Jednak technika transmisji w b i g są inne. Wielotonowa OFDM ma znaczącą przewagę nad prostym DSSS. To właśnie OFDM pozwolił zwiększyć ponad czterokrotnie przepływność radia.

Ale wracając do pytania. Ja mam Mac OS X 10.4.11, nie Leoparda i po wydaniu polecenia:

odszukuje sobie wiersz maxRate: i w zależności od typu sieci mam:
            maxRate: 11 dla b
            maxRate: 54 dla g

ciekawe co jest dla (niedokończonego jeszcze) standardu n? Mój Airport go nie obsługuje, ale ktoś może z ciekawości sprawdzić

Komentarz

Pracuję...
            X