Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń

Zatytułuj wątek tak, żeby jego nazwa od razu coś mówiła.

Wątki nazwane 'mam problem z...' (lub wszelkie ich modyfikacje, zwłaszcza samo 'mam problem') nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda. Tak samo te, które w tytule zawierają szczątkowe informacje ('nie działa komputer' i tak dalej).

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których a) może pomóc; b) jest coś interesującego. Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą (przy braku dyskusji) usuwane do kosza lub ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
Zobacz więcej
See less

Zasięg routera TP-Link N750 (TL-WDR4300)

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zasięg routera TP-Link N750 (TL-WDR4300)

Kupiłem router TP-Link N750 (TL-WDR4300), jest to jeden z najlepszych routerów tego producenta. Liczyłem na świetny zasięg ale niestety mam grube ściany w domu i z tym zasięgiem wcale tak różowo nie jest...
    Najgorzej spisuje się w tym wszystkim iPhone 5.
    Problem polega na tym - stoję przy routerze, mam pełny zasięg, idę z iPhonem w stronę sypialni i jest wszystko ładnie, pięknie. W sypialni pokazuje mi na belce 3 kreski zasięgu a w ustawieniach dwie kreski. Wszystko ładnie działa. Aż nagle rozłącza się. Wchodzę w ustawienia Wi-Fi i nie może znaleźć mojej sieci już. iPad 2 spisuje się znacznie lepiej w tej kwestii bo nie zrywa połączenia i znajduje sieć.

PS Router stoi obok TV i dekodera ale myślę, że to nie ma żadnego wpływu?
     MBP 15" 2,53GHz/8GB RAM/SSD 128GB/NVIDIA 9600M GT 512MB, iMac G3 DV, iBook G4 12"
     iPod - kilka, małe muzeum
     iPhone 5 16GB - Black&Slate  iPad Air 16GB Wi-Fi+Cellular - Silver

Zamieszczone przez vinci Zobacz posta
    PS Router stoi obok TV i dekodera ale myślę, że to nie ma żadnego wpływu?
    Zależy od TV i dekodera.
    Dyski SSD i RAM do wszystkich Maków, części  Apple.
    MacMall na Allegro | Serwis pogwarancyjny Apple.

"w ogóle" piszemy osobno!!

Komentarz

Zamieszczone przez virgin71 Zobacz posta
      Zależy od TV i dekodera.
      Zarówno TV jak i dekoder żadnych bezprzewodowych fal nie wysyłają, dla testu postawiłem trochę dalej router i różnicy nie widziałem.
      Zresztą najsłabiej działa iPhone 5 i tak dziwnie bo bo chwilę działa ładnie i dopiero po chwili rozłącza
       MBP 15" 2,53GHz/8GB RAM/SSD 128GB/NVIDIA 9600M GT 512MB, iMac G3 DV, iBook G4 12"

Komentarz

WDR 4300 pracuje jednocześnie w dwóch pasmach 2,4 GHz i 5 GHz. Jeżeli łączysz się po 5GHz to słaby zasięg jest rzeczą naturalną. Próbuj po 2,4
        Oprogramowanie dla Firm, diagnostyka komputerowa Renault.

Komentarz

W poniedzialek bede mial model 3600 rowniez z dual band, dam znac jak u mnie z zasiegiem na obu czestotliwosciach. Tez mam iPhone 5.
          Game Center: .:HOMER:.
          Quality never goes out of style!

Komentarz

Zamieszczone przez TheOktik Zobacz posta
            WDR 4300 pracuje jednocześnie w dwóch pasmach 2,4 GHz i 5 GHz. Jeżeli łączysz się po 5GHz to słaby zasięg jest rzeczą naturalną. Próbuj po 2,4
            Piszę o 2,4GHz, na 5GHz zasięg jest tragiczny, ledwo wychodzi z pokoju w którym stoi router

Komentarz

Potwierdzam. Mi na 2,4GHz zasięg zrywa już po 15-20 metrach od router'a a na 5GHz starcza tylko na jednym piętrze. Model 3600 czyli oczko niżej od 4300. Dziwne to tymbardziej, że wcześniej miałem jakąś padake tp-linka za 40 zł i mogłem sobie biegać wokół domu i zasięg był wzorowy...
              Game Center: .:HOMER:.
              Quality never goes out of style!

Komentarz

Na forach piszą, że to wina softu. Podobno instalacja soft Gargoyle pomaga i diametralnie poprawia zasięg. Osobiście korzystam z Gargoyle na tplinku mr-3420 i działa wyśmienicie.
                Oprogramowanie dla Firm, diagnostyka komputerowa Renault.

Komentarz

A ja mam takie pytanko, posiadam router TP-Link WDR4300. Czy jest jakaś możliwość aby wyłączyć te niebieskie diody? W nocy tak intensywnie świecą, że ciężko zasnąć Czuję się jakbym miał dyskotekę w pokoju. Od razu mówię, że wyłączenie na noc routera nie wchodzi w grę.

Może ktoś się orientuje czy jest jakaś możliwość wyłączenia tych światełek, jeśli nie ma, to po prostu przykleję naklejkę i będzie po temacie.
                  Komputer: MacBook AIR MID2013 128GB/4GB, MacBook Pro Retina 13 ME865PL/A
                  Telefon: iPhone 6 plus, iPhone 6

Komentarz

Tak jest... taśma izolacja a tak serio to nawet w gargoyle tego nie wyłączysz...

Komentarz

Dobra to kleje Bo mnie krew zaraz zaleje, co za matoł zaprojektował taki router. W nocy normalnie światła nie muszę zapalać

A wracając do tematu, zasięg to faktycznie katastrofa. W kuchni kilka metrów od routera mam szybkość pobierania w granicach 5mb/s w pokoju gdzie jest router jest 58mb/s z 60mbs możliwych
                      Ostatnio edytowany przez effe; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Zamieszczone przez effe Zobacz posta
                        Dobra to kleje Bo mnie krew zaraz zaleje, co za matoł zaprojektował taki router. W nocy normalnie światła nie muszę zapalać

A wracając do tematu, zasięg to faktycznie katastrofa. W kuchni kilka metrów od routera mam szybkość pobierania w granicach 5mb/s w pokoju gdzie jest router jest 58mb/s z 60mbs możliwych
                        Piszesz o megabajtach czy megabitach ?

Komentarz

Pewnie megabitach,

Testy robię TU

Komentarz

To raczej "na pewno" niż "pewnie". Zapytałem gdyż wartość 5 bardziej do MB mi pasowała. Cóż... mając taki zasięg zmieniłbym router. Ja, w różnych miejscach swojego domu mam od 300 do 450 Mb/s
                            Ostatnio edytowany przez Narmer; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Ale na jakim urządzeniu? Bo jak iPhone to mnie wcale to nie dziwi.

Komentarz

Pracuję...
                              X