Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń

Zatytułuj wątek tak, żeby jego nazwa od razu coś mówiła.

Wątki nazwane 'mam problem z...' (lub wszelkie ich modyfikacje, zwłaszcza samo 'mam problem') nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda. Tak samo te, które w tytule zawierają szczątkowe informacje ('nie działa komputer' i tak dalej).

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których a) może pomóc; b) jest coś interesującego. Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą (przy braku dyskusji) usuwane do kosza lub ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
Zobacz więcej
See less

jak zablokować dostęp do sieci Wifi osobom nieporządanym

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • jak zablokować dostęp do sieci Wifi osobom nieporządanym

  Witam,
  Posiadam w domu modem-router Zyxel Prestige 660, jak dokonać operacji podanej w tytule ?? Jestem w tym temacie zielony więc prosiłbym o dość szczegółowe wyjaśnienie co i jak.

 • #2
  Trzy rzeczy podstawowe:
  1. Zabokuj upublicznianie sieci - szukaj czegoś w stylu "closed network" lub "broadcast network" - odpowiednio trzeba ustawić tak albo nie
  2. Włącz hasło sieci - szukaj WEP Password, WPA Password, Security Password itd.
  3. Ustaw dostęp tylko dla wybranych adresów Mac - szukaj np. Access Control lub podobnie

  Firewall też uruchom.

  Na każdym routerze trochę inaczej mogą się te rzeczy nazywać, ale zgrubsza o to chodzi.
  zuzga.net

  Komentarz


  • #3
   Jesli możesz ustaw Szyfrowanie WPA.
   Ostatecznie WEP.
   Samo zezwalanie na dostęp przez wybrane MAC-i to raczej słabe zabezpieczenie jednak najszybciej mozesz ustawic.

   Przed kim/czym chcesz się bronić?
   Skype: cyprian.mac
   cyprian.s at gmail.com

   Komentarz


   • #4
    Przed sąsiadem korzystającym z netu za moje Euro

    Wiem jak ustawić to szyfrowanie ale co ono daje?? Prosze rozwinąć pierwszą opcję tzn. jak to poustawwiać w kompach, bo jak włączyłem ograniczenia tylko do autoryzowanych to ja też się nie mogłem podłączyć i nie znalazłem w Network preferences miejsca na login i hasło. Btw. sieć jest windowo-makowa 2+1

    Komentarz


    • #5
     Wszystkie ustawienia o których pisał Jeremy robisz na poziomie access pointa. Zanim włączysz w nim ograniczenie do autoryzowanych musisz sobie ustawić w nim kogo wpuszczasz jak będziesz miał włączone ograniczenie. U mnie na linksysie wyglądało to tak że najpierw wprowadziłem ograniczenie po adresach mac kart sieciowych, potem dowaliłem do tego szyfrowanie (klucz generujemy w access poincie). Teraz mam spokój )

     Na poziomie komputerów jeśli mają Wifi to przy konfiguracji połączenia i próbie dopukania się do zaszyfrowanego ap wyskoczy okno na login i hasło.

     Komentarz


     • #6
      Zamieszczone przez elrobsono
      Przed sąsiadem korzystającym z netu za moje Euro
      Jesli tak to najłatwiej będzie wpisać na Access Point-cie Mac adressy jakie maja miec internet.

      Bez szyfrowania autoryzacji i innych problemow, wpisz maci jakie maja korzystac i tyle.
      W takim układzie na komputerach które się łączą do AP nie musisz juz nic wpisywać.
      Skype: cyprian.mac
      cyprian.s at gmail.com

      Komentarz


      • #7
       Dzięki wielkie, dam sobie radę już z tym. Ale mam jeszcze inny problem. Czy to możliwe żeby w routerze były poblokowane jakies porty, bo na Maku aMule i inne programy do p2p się całkowicie wywalają, a na PC muł jest ślepy, czyli ma low ID. Dodatkowo na obydwu platformach sklepy Apple Europe praktycznie się nie odpalają. Jeśli te porty sa poblokowane to jak je odblokować, bo jakoś nie mogłem się dokopać takiej opcji.

       Przeglądałem opcje providera ale nie doszukałem się żadnych ograniczeń, poza dostępem do stron XXX, zdjęcie którego z resztą nie pomaga

       Komentarz


       • #8
        Może być tak - ja podejrzewałem to u mojego dostarczyciela netu - że blokuje. Zadzwoniłem z awanturą - zaprzeczyli i ... od tamtego momentu działa

        Z drugiej strony może być też tak że blokade masz na poziomie Twojego routera. Nie znam niestety ZyXel'a na tyle żeby poprowadzić za rękę.

        Komentarz

        Pracuję...
        X