Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń

Zatytułuj wątek tak, żeby jego nazwa od razu coś mówiła.

Wątki nazwane 'mam problem z...' (lub wszelkie ich modyfikacje, zwłaszcza samo 'mam problem') nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda. Tak samo te, które w tytule zawierają szczątkowe informacje ('nie działa komputer' i tak dalej).

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których a) może pomóc; b) jest coś interesującego. Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą (przy braku dyskusji) usuwane do kosza lub ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
Zobacz więcej
See less

Jak sprawdzić? - wifi - złodziej.

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Jak sprawdzić? - wifi - złodziej.

Witam,
    Mam modem kablówki, do którego podpięty jest router wifi i sygnał bezprzewodowo dostarczany jest do MacBooka i iMaca.
    Router skonfigurowany raczej poprawnie - szyfrowanie włączone, adresy MAC tych komputerów wpisane jako jedyna allowed itd.

Mając problemy z rozłączaniem internetu, zadzwoniłem do kablówki, a koleś twierdzi że mam przeciążane łącze - kiedy wszystkie programy na iMacu są wyłączone, a StatPro pokazuje transfer in i out = 0 kb/s. (MacBook w tym czasie śpi).

Jak można sprawdzić, czy ktoś nie "podpiął się" pod moje wifi??
    >>>  One man to teach them all  <<<

W ustatiwniach routerów przeważnie jest zakładka coś jak "status" gdzie pokazuje wszystkie najinstotniejsze dane, łącznie z podpietymi maszynami.
    Hej

Komentarz

A gdzie konkretniej?

Mam w STATUS:
      Router - i podstawowe o nim dane: IP, Mac, time, DHCP ...
      Local Network - start ip, MAC, IP ... (DHCP Clients table)
      Wirelless - Mac, mode, SSID ...

Komentarz

Co to za router ? Podaj model
        Hej

Komentarz

Linksys Wireless-G Broadband Router - WRT54GL

Komentarz

To nie jest niestety oryginalny soft a dd-wrt ale w oryginalnym chyba było podobnie:

Hej

Komentarz

Wszystkie kompy powinny być w tabeli DHCP chyba... (Status/Local network)

edit: BTW oryginalne ekrany konfigracyjne są tutaj
              Ostatnio edytowany przez Andrzej; [ARG:4 UNDEFINED].
              Andrzej

POPRAWNA POLSZCZYZNA ŹRÓDŁEM SUKCESÓW W ŻYCIU PRYWATNYM I ZAWODOWYM

Komentarz

Szyfrowanie - chyba nie WEP?

Komentarz

A w og&#243;le w Administration/Log włącz sobie logowanie. Będziesz miał wszystkie połączenia przychodzące/wychodzące jak na dłoni...
                  Andrzej

POPRAWNA POLSZCZYZNA ŹRÓDŁEM SUKCESÓW W ŻYCIU PRYWATNYM I ZAWODOWYM

Komentarz

Nie sądze aby logowanie na pamięci flash było dobrym rozwiązaniem, można sobie ładnie wykończyć flash'a.
                    Ale z tego co widzę to faktycznie wszystkie połączenia w oryginalnym sofcie będą*widoczne tylko w tabeli dhcp.
                    Hej

Komentarz

O kurna. Ja zawsze sie wszystkim podpinam
                      Najbardziej mnie wkurza jak ktos sobie robi wi-fi na haslo. Mam wtedy ochote pojsc do goscia i go zje**c!

Komentarz

I pewnie wsiadasz do samochodów stojących na ulicy i najbardziej Cię wkurza jak ktoś nie zostawi otwartych drzwi i kluczyków.
                        Hej

Komentarz

Zamieszczone przez goodboy Zobacz posta
                          O kurna. Ja zawsze sie wszystkim podpinam
                          Najbardziej mnie wkurza jak ktos sobie robi wi-fi na haslo. Mam wtedy ochote pojsc do goscia i go zje**c!
                          ja do takich jak ty - jak mi kombinuja strzelam

wep - mozna sobie wepchnac w kieszen to raz
                          dwa - jak ktos sie laczy zeby korzystac i jest w stanie zlamac wep/podsluchac mac'a\
                          to nie jest taki glupi zeby z dhcp brac adres i zeby go tam bylo widac (ja docelowo nie biore jak juz znam klase i gateway )

zrob sobie update na jakis rozsadny firmware = dd-wrt hyper-wrt tomato = tam masz pozadne statystyki - jesli nie przez web manager to zawsze mozesz odpalic sshd i normalnie netstat iptraf snort i inne pakiety (wiekszosc jest pod te dystrybucje ) i ladnie bedzie wszystko widac

enkrypcja - wpa2 ... filtrowanie macow - w kieszen bo to zadna filozofia podsluchac i podmienic ....
                          jak masz pojecie i checi to open/vpn na routerze + klient na jabku i pchac wszystko przez niego = wtedy mozesz nawet nie uzywac enkrypcji zadnej (wep/wpa )
                          niech HAckierY sie bawia w lamanie klucza 128/256 bitow :P

a takim pasozytom goodboyom MOWIMY nie - co innego public hotspot (u mnie w domu sa 2 AP - jeden MOJ ..... i jeden udostepniony ogolnie - co mi tam niech se ssaja )
                          problem lezy w tym ze do wlasciciela nalezy zabezpieczenie hotspota = jak mi tak goodbot przylezie z jabkiem i zacznie z mojego lacza wywijac brzydkie numery
                          to wina lezy po mojej stronie = goodbooy .....sp......j na drzewo

dodatkowo przy alternatywnym firmwarze - masz mozliwosc dosyc znacznego regulowania mocy nadajnika - od standartowych 35 miliwatow do az 250 (dosyc duuuuuuuuuzy zasieg ) = zawsze mozesz sobie strzelic 5-10-15 miliwatow i miec zasieg ustawiony na "akurat" = do kuchni kibla i nie dalej
                          Ostatnio edytowany przez uwak; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

6,

spr&#243;buj IP Scannera.

Skanuje sieć w poszukiwaniu podłączonych nadajnik&#243;w/odbiornik&#243;w. AAA... już jest free i wystraczy do wyłapania pajęczarzy
                            Ostatnio edytowany przez kokos; [ARG:4 UNDEFINED].
                            Datta. Dayadhvam. Damyata.
                            Shantih shantih shantih

Komentarz

lol ....

a nmap to nie halo ?

co za problem nmap-em zeskanowac wlasna siec ?

nmap -sP X.X.X.0/maska

Komentarz

Pracuję...
                              X