Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń

Zatytułuj wątek tak, żeby jego nazwa od razu coś mówiła.

Wątki nazwane 'mam problem z...' (lub wszelkie ich modyfikacje, zwłaszcza samo 'mam problem') nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda. Tak samo te, które w tytule zawierają szczątkowe informacje ('nie działa komputer' i tak dalej).

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których a) może pomóc; b) jest coś interesującego. Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą (przy braku dyskusji) usuwane do kosza lub ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
Zobacz więcej
See less

Internet LTE z modemem Huawei E398 LTE w MacBook Pro 13'

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Internet LTE z modemem Huawei E398 LTE w MacBook Pro 13'

Witam,
    Zakupiłem MacBook Pro 13' i naturalnie chciałbym mieć w nim bezprzewodowy net.
    Byłem dziś w salonie iSpot i sprzedawca powiedział, że najczęściej instalowany internet w chwili obecnej to właśnie Plusowski LTE z modemem Huawei E398.
    Będę wdzięczny za wszelkie opinie, wrażenia etc. czy wybór byłby dobry. Słyszałem gdzieś, że z Macami nie każdy internet dobrze współpracuje ( nie wiem na ile to mit, a na ile to złe doświadczenia poszczególnych osób).
    pozdrawiam

Dla mnie internet obojętnie jakie prędkości LTE, HSDPA+ czy coś innego gdzie trzeba "wkładać coś" w USB jest do dupy /moja opinia/
    Faktycznie cena 1 zł jest wykładnikiem tego urządzenia.
    Ja jednak wolę modem GSM w postaci router wifi czyli potocznie mówiąc MiFi.

Urządzenie po skonfigurowaniu pracuje niezależnie, na własnej baterii. Może leżeć gdzieś przy oknie i można do niego podłączyć parę urządzeń komputerowych aby pracowały równocześnie.
    Jak Ci tak zależy na LTE to kup modem Samsunga GT-B3800 MiFi 4G LTE. Szukaj google i patrz na youtube.
    Faktycznie obecnie jest to drogie urządzenie ale liczę że stanieje. Nie każdy może wydać 1 tyś na takie małe cudeńko.
    Zawsze w pierwszej kolejności podstawą wyboru jest cena.

Komentarz

Wystarczy dokupić router do któ®ego wtyka się modem usb.
      Sam posiadam Dovado 4gr i działa to bez problemu. Takich urządzeń jest kilkanaście. Wystarczy pogooglować
      MacBook Air 2012 11' 1.7 i5 128gb 4 gb

Wireless Keyboard Magic Mouse
       iPhone 4 32gb iPad 2 64gb  Apple TV 2

Komentarz

Zamieszczone przez iAndrzej Zobacz posta
        Dla mnie internet obojętnie jakie prędkości LTE, HSDPA+ czy coś innego gdzie trzeba "wkładać coś" w USB jest do dupy /moja opinia/
        Faktycznie cena 1 zł jest wykładnikiem tego urządzenia.
        Ja jednak wolę modem GSM w postaci router wifi czyli potocznie mówiąc MiFi.

Urządzenie po skonfigurowaniu pracuje niezależnie, na własnej baterii. Może leżeć gdzieś przy oknie i można do niego podłączyć parę urządzeń komputerowych aby pracowały równocześnie.
        Jak Ci tak zależy na LTE to kup modem Samsunga GT-B3800 MiFi 4G LTE. Szukaj google i patrz na youtube.
        Faktycznie obecnie jest to drogie urządzenie ale liczę że stanieje. Nie każdy może wydać 1 tyś na takie małe cudeńko.
        Zawsze w pierwszej kolejności podstawą wyboru jest cena.
        Dobra, rozumiem, ale bardzo często znajduje się w drodze, więc pomimo niezależnego zasilania, kolejny odbiornik prądu o którym trzeba myśleć Moje zapytanie bardziej dotyczyło czy ktoś ma jakieś doświadczenia mniej lub bardziej pozytywne.

Komentarz

Z makiem współpracuje bardzo dobrze. CHoć mi niestety plus menadzer nie chciał się połąc zyć z netem ale mobilepartner z play działa równie dobrz z tym modemem i lte.
          Ogólnie trzeba uważać tylko na limit bo zjada się dość szybko.
          MacBook Air 2012 11' 1.7 i5 128gb 4 gb

Wireless Keyboard Magic Mouse
           iPhone 4 32gb iPad 2 64gb  Apple TV 2

Komentarz

Ja mam internet LTE cyfrowego polsatu i nie mam z nim jakiegokolwiek problemu. Modem E298 zainstalował się praktycznie od razu (na nim były nagrane sterowniki zarówno do maka jak i do windy). Łączy się za każdym razem.
            Trójka znajomych ma LTE Plusa na makach i tylko jeden nie ma żadnych problemów. Pozostali skarżyli się na kłopoty z zainstalowaniem modemu a następnie na plusowego manadżera połączeń. Wygląda na to, że plus ma nie do końca dopracowane oprogramowanie pod maca. A plusowy LTE działa na tej samej sieci co Cyfrowy Polsat.

Oczywiście modem E398
            Ostatnio edytowany przez PPaolo; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

U mnie na MBP13" modem nie chciał działać. Lion 10.7.3.
              Na Lenovo T400 Win7 Pro działa OK.
               Mac mini i7 (late 2012) |  Mac mini (mid 2010)
               iPhone 5 |  iPad Air |  iPod 5 Video
               MacBook Pro 13" |  iPod Shuffle
              NAS: Thecus N4200Eco 12 TB

Komentarz

Pracuję...
              X