Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń

Zatytułuj wątek tak, żeby jego nazwa od razu coś mówiła.

Wątki nazwane 'mam problem z...' (lub wszelkie ich modyfikacje, zwłaszcza samo 'mam problem') nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda. Tak samo te, które w tytule zawierają szczątkowe informacje ('nie działa komputer' i tak dalej).

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których a) może pomóc; b) jest coś interesującego. Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą (przy braku dyskusji) usuwane do kosza lub ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
Zobacz więcej
See less

firefox nie chce się otworzyć

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• firefox nie chce się otworzyć

witam wszystkich i opisuję mój problem :zawsze używam firefoxa ale dwa dni temu ktoś przesłał mi link do gry internetowej i w trakcie otwierania tej strony przegladarka zapytała czy może zainstalować jakąś rzecz i kliknąłem, że tak no i było po wszystkim pokazało mi się okno, że wystąpił błąd krytyczny i firefox musi być zamknięty ,od tamtej pory kiedy go otwieram to się to pokazuje i się nie otwiera.próbowałem odinstalować starego i pobrać nowego ale to nie pomogło.teraz używam safari mi to nie przeszkadza ale moja żona dużo pracuje na macu i ma swoje przyzwyczajenia.

dzięki za pomoc
    Ostatnio edytowany przez krakers; [ARG:4 UNDEFINED].

Instalacja ponowna Firefoxa nic nie da, daj sobie z tym spokój. Jaka to wtyczka dokładnie była? Poszukaj ją w swoim katalogu Bibilioteki i usuń.
    Albo możesz usunąć wszystko z tamtego katalogu co ma w nazwie firefox i to pomoże, ale uwaga, ta operacja usunie i zakładki i zapamiętane hasła, pamiętaj o tym.
    Usuwaj to na całkowicie zamkniętym Firefoxie.
    Ostatnio edytowany przez macieks72; [ARG:4 UNDEFINED].
    --- Konto usunięte ---

Komentarz

tzn już wcześniej znalazłem jakieś tam pliki z firefoxa i je wyaliłem teraz znalażłem tę wtyczkę (chyba )i ją też wywaliłem ale to nie pomogło zrestartuje maca może coś sie zmieni

---------- Wpis dodano o 11:39 ---------- Poprzedni wpis dodano o 11:35 ----------

teraz nawet ten komunikat się nie pokazuje hihi.

---------- Wpis dodano o 11:45 ---------- Poprzedni wpis dodano o 11:39 ----------

wtyczka jes z tej strony chodziło o grę super mario Gra Mario flash - Mario online - Donkey Kong

Komentarz

Coś źle robisz chyba, opróżnij wszystko co ma w nazwie firefox w twoim katalogu ~/Library (Biblioteki) na zamkniętym Firefoxie.

Ja mam takie katalogi/pliki:
        ~Library/Application Support/Firefox/
        ~/Library/Preferences/org.mozilla.firefox.plist
        ~/Library/Caches/org.mozilla.firefox/
        ~/Library/Caches/Firefox/

Zrób wcześniej kopię, żeby nie było na mnie że znikną zakładki.

A i czy przypadkiem wtedy przy instalacji tej wtyczki na stronie nie wyskoczyło okienko o podanie hasła? Generalnie wtyczki tego nie robią, ale któż to wie co to za wtyczka była. Bo nie pamiętasz jej nazwy?
        --- Konto usunięte ---

Komentarz

sprawdziłem cały ten katalog (biblioteki) i nie ma nic co w nazwie nosi firefox

---------- Wpis dodano o 12:27 ---------- Poprzedni wpis dodano o 12:24 ----------

zakładkami się nie martwię bo wszystki mam w safari to mogę je odbudować a hasła ma zapisane
          Ostatnio edytowany przez krakers; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Załóż na chwilę nowe konto użytkownika w systemie, zaloguj się na nie i sprawdź tam czy Firefox działa dobrze.
            --- Konto usunięte ---

Komentarz

na nowym koncie nie działa

Komentarz

Podaj link strony na której zainstalowałeś tę wtyczkę, sprawdze co to było.
                --- Konto usunięte ---

Komentarz

Gra Mario flash - Mario online - Donkey Kong

Komentarz

To jest zwykły Flash tylko i nic mi się tutaj dodatkowo nie chciało instalować. Chodzi o tę gierkę, tak?
                    Czyli poprzednio nie miałeś Flasha w Firefoxie?
                    Coś mi tu nie pasuje.
                    --- Konto usunięte ---

Komentarz

to nie da się tego odinstalować ? a potem ponownie ściagnać?

Komentarz

Da się, nie wiem tylko w tej chwili czy Fx korzysta z tej samej wtyczki co Safari czy z innej (swojej).

Zainteresuj się tym:
                        /Library/Internet Plug-Ins/Flash Player.plugin/
                        /Library/Internet Plug-Ins/flashplayer.xpt

Na zamkniętym Fx i Safari.

Usuń robiąc najpierw kopię tego i zobacz co się stanie.

A stąd pobierzesz nowego Flash Playera.
                        Ostatnio edytowany przez macieks72; [ARG:4 UNDEFINED].
                        --- Konto usunięte ---

Komentarz

zainstalowałem nowego flasha i nic to nie dało to są szczegóły tego raportu lub błędu Add-ons: {9AA46F4F-4DC7-4c06-97AF-5035170634FE}:3.3.5,perspectives@cmu.edu:3.0.3,rad iobar@toolbar:1.0.0,firefox1@myibay.com:1.1.8,engi ne@conduit.com:3.1.0.12,{d2f11d8b-3eb5-4b42-9511-370dbec707fb}:3.1.0.12,{972ce4c6-7e08-4474-a285-3208198ce6fd}:3.5.2
                          BuildID: 20090729211433
                          CrashTime: 1285592383
                          Email: dariusz17@btinternet.com
                          InstallTime: 1249458236
                          ProductName: Firefox
                          SecondsSinceLastCrash: 18
                          StartupTime: 1285592379
                          Theme: classic/1.0
                          Throttleable: 1
                          Vendor: Mozilla
                          Version: 3.5.2

Zgłoszenie to zawiera ponadto informacje na temat stanu programu w momencie wystąpienia awarii.

Komentarz

Ale moment, mówiłeś że wywaliłeś wszystko odnośnie Firefoxa z ~/Library
                            A mi to wygląda że ciągle tam masz jakąś wtyczkę.
                            ~/Library/Application Support/Firefox/Profiles/p0b83kug.default/extensions/{9AA46F4F-4DC7-4c06-97AF-5035170634FE}/

To pogrubione będziesz miał inne u siebie.

Sprawdź jeszcze raz dokładnie, bo wychodzi na to że to nie Flash powoduje problem (co było dla mnie trochę dziwne gbyby powodował), ale skoro twierdziłeś że wszystko usunąłeś to już sam nie wiem.
                            --- Konto usunięte ---

Komentarz

dziękuję za poswiecony czas .trudno moja żona bedzie musiala obejsc sie bez firefoxa

Komentarz

Pracuję...
                              X