Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń

Zatytułuj wątek tak, żeby jego nazwa od razu coś mówiła.

Wątki nazwane 'mam problem z...' (lub wszelkie ich modyfikacje, zwłaszcza samo 'mam problem') nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda. Tak samo te, które w tytule zawierają szczątkowe informacje ('nie działa komputer' i tak dalej).

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których a) może pomóc; b) jest coś interesującego. Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą (przy braku dyskusji) usuwane do kosza lub ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
Zobacz więcej
See less

[Safari 5] nie wyświetla stron?!

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• [Safari 5] nie wyświetla stron?!

Witam. Wszystko działało pięknie... Mac łączył się z routerem, wszystko działało, aż tu wczoraj nie mogę wyświetlić żadnej strony w safari... Sprawdzałem to na 2óch routerach - i to samo. Laptop PC spokojnie się łączy z tym routerem i wszystko śmiga. Router ma moje IP na liście [przypisane], i pokazuje, że wszystko gra... Dla pewności sprawdziłem jeszcze dwóch różnych dostawców - problem się powtarzał.

na routerze IP i DNSy są ustwione ręcznie... ewentualnie, czy coś powinienem zmienić w "sieć" na mac'u?

Proszę Was o pomoc bo już mnie krew zalewa... Nie wiem co jeszcze powinienem tutaj napisać żeby klarownie naprowadzić na temat...

No dobrze, a na innych przeglądarkach rozumiem że działa?
    --- Konto usunięte ---

Komentarz

nie sprawdzałem... Tzn np. na mozilli?
      Adium nie działa też...
      Ostatnio edytowany przez 3_Ohm_Back; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Taaa, sprawdź.
        --- Konto usunięte ---

Komentarz

nie działa... Coś będzie z ustawieniami... ale dlaczego? przecież nic tam nie dotykałem!

Teraz tak kombinuję, i wyskoczył komunikat, że nie można było znaleźć serwera PPPoE O_x

Komentarz

Spróbuj wejść w Google przez IP. Dowiemy się, czy to DNS-y.

74.125.43.99
            Monitor: iiyama Prolite E2208HDS (TFT, Full HD, mDP-DVI)
            Klawiatura: Apple Keyboard 2007 Wired :P

Komentarz

nie wchodzi... czyli co to będzie? coś z dns'ami?

Komentarz

Nie, zrestartuj router jeśli jeszcze tego nie robiłeś, maka też.

A inne rzeczy działają jak np. komunikator?
                Ostatnio edytowany przez macieks72; [ARG:4 UNDEFINED].
                --- Konto usunięte ---

Komentarz

komunikator nie działa...

router już resetowałem... nic nie dało...
                  Mac'a też ze 2 albo i 3 razy wyłączałem i włączałem... jak można się łatwo domyślić, nie podziałało.

Komentarz

A komputery inne w sieci wewnętrznej widzisz? Np. tego laptopa PC o którym pisałeś. Albo do tego routera przez przeglądarkę możesz się dostać?

Spróbuj też przez kabel, nie przez wifi.
                    Ostatnio edytowany przez macieks72; [ARG:4 UNDEFINED].
                    --- Konto usunięte ---

Komentarz

Tak, mogę wejśc w panel preferencji w routerze, mogę przesłać dane pomiędzy piecem a Mac'iem... Na Piecu net działa bez zarzutów [właśnie z niego piszę]. Jestem w kropce...

---------- Wpis dodano o 18:43 ---------- Poprzedni wpis dodano o 18:28 ----------

No to teraz tak... po podpięciu kabla ethernet, status nie wykrywa go w ogóle... czyt. "kabel odłączony"
                      Tylko mi nie mówcie, że karta sieciowa is dead bo się załamię jak znowu na serwis go będę dawać O_o

Komentarz

Router nadaje adresy przez DHCP, czy komputery mają stałe?

Ustaw DMZ na Maka, zobacz, czy to coś da. W sensie na laptopa :P
                        Monitor: iiyama Prolite E2208HDS (TFT, Full HD, mDP-DVI)
                        Klawiatura: Apple Keyboard 2007 Wired :P

Komentarz

Komputery mają przypisane stałe, automatycznie też kiedyś było i wszystko działało...

z tym DMZ to zaraz sprawdzę...

Nie żebym był specem od tego, ale ustawiłem "default DMZ server" takie samo IP jak ma przypisany MacBook... Nic to nie dało.

Komentarz

Postępu żadnego... Zrobiłem mały test [jak podawano w jednym z tutjeszych wątków]. W narzędziach sieciowych spróbowałem spingować 213.180.146.27 i wyszło takie coś [czyli nic...]
                            Kod:
                            Usługa Ping uruchomiona ...

ping: sendto: No route to host
                            ping: sendto: Host is down
                            PING 213.180.146.27 (213.180.146.27): 56 data bytes

--- 213.180.146.27 ping statistics ---
                            10 packets transmitted, 0 packets received, 100% packet loss

Komentarz

4 godzinki męczyłem ten problem i udało mi się znaleźś rozwiązanie ... Tutaj na forum, a siedziałem już nawet na forach dla geeków bawiących się terminalem]... Pomoc znalazłem tutaj. Dokładnie chodziło o pokazanie DNSów, które z niewiadomych przyczyn, zmieniły się samoistnie! [Denerwuje mnie to troche, bo zawsze takie problemy muszą się pojawiaś w ważnych momentach!]
                              Miałem troche problemów z dostaniem się do "resolv.conf" ale:

Kod:
                              Gdyby ktoś to jeszcze czytał a fizycznie nie mia≥ dostępu do uglebionego komputera to może rzecz wykonaś zdalnie. 

1. Wylistuje usługi sieciowe. 
                              "sudo networksetup -listallnetworkservices"

2. Wylistuje servery DNS dla danej usługi sieciowej. 
                              "sudo networksetup -getdnsservers Ethernet"

3. Magia - zmieni serwer DNS dla danej usługi sieciowej na publiczny DNS googla. 
                              "sudo networksetup -setdnsservers Ethernet 8.8.8.8"

Oczywiscie po zalogowaniu przez ssh user@ip

Jeszcze raz dzieki za pomoc. Zbawiłeś mnie od reinstalacji która nic by nie dała.
                              Pozdro!

Komentarz

Pracuję...
                              X