Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń

Zatytułuj wątek tak, żeby jego nazwa od razu coś mówiła.

Wątki nazwane 'mam problem z...' (lub wszelkie ich modyfikacje, zwłaszcza samo 'mam problem') nie mówią absolutnie nic, kiedy się je przegląda. Tak samo te, które w tytule zawierają szczątkowe informacje ('nie działa komputer' i tak dalej).

Pamiętajmy, że duża cześć Użytkowników nie czyta 'wszystkiego jak leci', tylko patrzy na tytuły wątków i wchodzi tylko w te, w których a) może pomóc; b) jest coś interesującego. Dlatego część Waszych problemów może długo pozostawać bez odpowiedzi. Do tego przecież forumowa wyszukiwarka oraz Google indeksują zawartość forum i potem w wynikach wyszukiwania widać właśnie tytuły wątków.

Dlatego właśnie wątki o tytule, które nic nie mówią będą (przy braku dyskusji) usuwane do kosza lub ich autorzy otrzymają stosowną nagrodę za robienie nieporządku i utrudnianie życia sobie i innym użytkownikom.
Zobacz więcej
See less

Jak połączyć dwa routery ze sobą w jednej sieci?

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Jak połączyć dwa routery ze sobą w jednej sieci?

Witam

Jak w temacie.

Jak zabrać się do sprawy? Mam w domu Neostradę z livebox em. Niestety ich urządzenie nie jest najlepszej jakości. Mam również zalegający mi w domu router Linksys wrt54g. Pomysł mam tak że podepnę linksys-a do livbox-a po kablu i ten już dalej będzie odpowiedzialny za internet w domu. Mam ogólne pojęcie jak to zrobić ale nie za bardzo mam czas żeby nad tym siedzieć i się zastanawiać co i jak podpiąć żeby wszystko mi dobrze działało. Przypuszczam że nie ja jeden mam/miałem taki plan więc na pewno znajdzie się ktoś kto skróci mi nieco drogę w tym temacie

Pozdro.
    J
    "Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej." - Albert Einstein

Nie jest to dobre rozwiązanie, lepiej kupić router z modemem ADSL.

Komentarz

Mam w domu tak zrobioną sieć, gdyż sygnał z routera bezprzewodowego nie docierał wszędzie i były problemy z zasięgiem. Pierwszy router (bez wifi) mam ustawiony z adresem 10.0.0.2 a drugi bezprzewodowy podłączony jest normalnie skrętką z pierwszym i ma adres 192.168.1.1.

Podstawowa zasada - routery muszą mieć różne adresy IP. Drugi router zdaje się że ma ustawiony tryb bridge , ogólnie to raczej nic nie konfigurowałem i nie mieszałem, samo zaczęło bez problemów działać.

Komentarz

Raczej pierwszy powinien być w trybie bridge... Tzn. ten podłączony do linii telefonicznej.

Komentarz

Nie wspomniałem o tym może i błąd bo wydawało mi się że nie będzie to miało znaczenia ale livebox nie jest podłączony do linji telefonicznej tylko do modemu tp ze względu na to że ja mam w bloku światłowody i tak też podłączony internet. światłowód -> modem -> skrętką do livebox-a i na chwile obecną dalej po wifi tylko jak adrian napisał siła sygnału jest średnia. Co do kupienia modemu adsl to wiem ale po co wydawać pieniądze na następny. wiadomo było by mniej kabli i urządzeń ale skoro już mam sprzęt to wolę go wykorzystać.
          "Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej." - Albert Einstein

Komentarz

To nawet lepiej Podłącz router przez port WAN bezpośrednio do modemu skrętką.

Komentarz

No niestety jakoś nie bardzo chce działać w ten sposób. Jutro ma wpaść kumpel który zajmuje się sieciami na co dzień i zapewne rozwiąże mój problem jak mi się nie uda tak że dam znać co i jak trzeba ustawić żeby działało a teraz idę dalej walczyć

Komentarz

Zamieszczone przez Jarko Zobacz posta
                Nie wspomniałem o tym może i błąd bo wydawało mi się że nie będzie to miało znaczenia ale livebox nie jest podłączony do linji telefonicznej tylko do modemu tp ze względu na to że ja mam w bloku światłowody i tak też podłączony internet. światłowód -> modem -> skrętką do livebox-a i na chwile obecną dalej po wifi tylko jak adrian napisał siła sygnału jest średnia. Co do kupienia modemu adsl to wiem ale po co wydawać pieniądze na następny. wiadomo było by mniej kabli i urządzeń ale skoro już mam sprzęt to wolę go wykorzystać.
                Czyzbys byl jednym z tych nielicznych szczesliwcow co maja podlaczony swiatlowod do domu w technologii FTTH i nietypowego liveboxa z 4 wyjsciami ethernet, oraz duza predkosc netu?
                Przy czyms takim modem ADSL oczywiscie nie wchodzi w rachube, natomiast juz sprawdziles liveboxa i widziales ze on nie ma wejscia telefonicznego do ADSL-a tylko zwykle RJ45 czyli normalny ethernet.
                Ten pierwszy modem co podpiety do swiatlowodu robi za bridge i dopiero za nim jest livebox jako router, czyli daloby sie go zastapic linksysem.

Sa mozliwe rozne opcje:
                1)Zamiast podpinac kable itp. itd. mozesz ustawic linksysa jako repeater i bedzie ci wtedy przechwytywal i wzmacnial siec wifi
                2) Jesli nie uzywasz telewizji przez lvb to mozesz z niego calkowicie zrezygnowac i na jego miejsce podpiac linksysa, ustawic linksysa jako router, skonfigurowac do polaczenia jako PPPoE, nazwa uzytkownika i haslo sa w liveboxie.
                3) Mozesz tez zrobic w druga strone, wylaczyc wogole wifi w lvb (zeby nie zaklocalo twojego linksysa, albo i nie wylaczac, mozna miec dwie sieci, byle kanaly wifi roznily sie o 4) podpiac ethernetem linksysa ustawionego jako AP, wzglednie mozna i jako router ale wtedy trzeba pogrzebac w ustawieniach linksysa bo livebox ma adresy IP z puli 192.168.1.x, linksys takie same, trzeba wiec zmienic, najlepiej w linksysie na jakas inna klase adresow.
                Ostatnio edytowany przez Redviking; [ARG:4 UNDEFINED].
                Komputer: iMac 17" Core Duo 1,83 GHz -> Core 2 Duo 2.16, 2GB RAM, 160 GB HDD, AP/BT/SD, Mac OS X 10.6.2
                + minikomputer z procesorem Atom, XP/Madriva/Ubuntu/Windows7 + laptop PC z Vista.

Komentarz

Jest dokładnie jak piszesz. U nas na osiedlu tylko nasza część bloku mam światłowody położone i mamy tego, jak to napisałeś, nietypowego livebox-a. Zupełnie nie rozumiem dlaczego nie położyli od razu na całym osiedlu ale to już rozmowa na inny wątek.
                  Nie używam ani TV ani telefonu tak że w sumie chętnie się pozbędę tego szarego pudełka. Login jest faktycznie wpisany ale muszę sprawdzić czy na umowie mam gdzieś zapisane hasło w takim razie.

Komentarz

Hasla raczej nie bedzie, natomiast jesli zrobisz pewien maly trick, tj. zapiszesz strone lvb jako zrodlo to tam da sie w zrodle wyszukac juz niezaszyfrowane haslo
                    Wzglednie mozesz zadzwonic na infolinie neozdrady i tam tez ci powinni podac (jesli nie to mozesz wymyslic jakas bajke ze lvb sie wyresetowal i stracil hasla, ze potrzebujesz i dalej sam sobie poradzisz, oczywiscie zrob to przy wylaczonym lvb zeby nie widzieli polaczenia)
                    Aha lvb jest wlasnoscia tepsy wiec jesli cos zapakuj go i niech lezy bo jesliby zaginal to ci policza 300PLN kary.
                    Komputer: iMac 17" Core Duo 1,83 GHz -> Core 2 Duo 2.16, 2GB RAM, 160 GB HDD, AP/BT/SD, Mac OS X 10.6.2
                    + minikomputer z procesorem Atom, XP/Madriva/Ubuntu/Windows7 + laptop PC z Vista.

Komentarz

Wiem poza tym to jest program pilotażowy tak że mam w obowiązku im udostępnić w celach testowych itp itd

Komentarz

Spróbuj ustawić to przez PPPOE lub PPPOA. Ja miałem podobną sytuację na osiedlu Marina w Warszawie. W domu był bezpośrdnio podciągniety światłowód. Podłączyłem Airport Extreme Base Station i wziąłem login i hasło od operatora i od razu zadziałało
                        PowerMac G5 DP 1.8GHz/3GB RAM/80 GB

Komentarz

Ten model linksysa ma chyba tylko PPPOE. Ale ręki są nie dam uciąć bo oryginalny soft miałem tylko 15 minut. Teraz na tomato śmigam.

Komentarz

Jest dokładnie jak mówisz, tylko PPPOE a softu w tym akurat się już nie da zmienić niestety. Generalnie działa ale co i jak jest skonfigurowane to już w tej chwili nie napiszę bo już mi się nie chce dzisiaj a przed chwilą poszedł kumpel który z sieciami lubi się znacznie bardziej niż ja i on mi to wszystko połączył.
                            Dołączyliśmy jeszcze do tego AP AirLive żeby w innym pokoju zrobić lan między 2 komputerami w celu uzyskania większej szybkości a zdarza mi się duże pliki przerzucać (niestety nie wiem czemu nie przyszło mi do głowy żeby sobie kabel położyć w mieszkaniu). Trochę z ty zachodu ale taniej to niż kupować router z N i do tego zmieniać kartę sieciową w PC na zgodną ze tym standardem. Jutro jak się ogarnę to wrzucę wszystkie ustawienia żeby jak by ktoś miał podobny problem wiedział co i jak podłączyć
                            Co do samego livboxa to też nie chce go odłączać za bardzo ze względu na to że jest to jakiś program testowy tp i coś tam sobie sprawdzają, między innymi i sam sprzęt, tak że obawiam się że bardzo szybko by doszli do tego że coś jest nie tak a szkoda takiego netu w takiej cenie

Komentarz

Odgrzeje kotleta.
                              Przedstawioną sieć mam już od kilku miesięcy i działała ostatnio zaczęły się problemy, że gdy w jednej sieci jest włączony komputer to w drugiej nie ma dostępu do neta itp... Skonfigurowana sieć była intuicyjnie i być może mam jakiś problem z konfliktem adresów z powodu złej konfiguracji. Dlatego proszę o pomoc jak skonfigurować te dwa routery raz tak aby sieć była już stabilna i z automatu przypisywała adresy IP wszystkim komputerom! Poniżej przedstawiam schemat mojej sieci.

Z góry dzięki za szybką pomoc.

Komentarz

Pracuję...
                              X