Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń

To jest dział OSX, posty dotyczące iOS będą kasowane

Dział Mac - Software -> Programowanie przeznaczony jest dla wątków odnoszących się do programowania na OSX, gdzie OSX jest platformą docelową.
Posty dotyczące tworzenia programów na iOS należy umieszczać w dziale Dla Deweloperów.
Zobacz więcej
See less

programowanie dla dzieci

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• programowanie dla dzieci

szukam jakiejs aplikacji do uczenia dzieci programowania
    Ostatnio edytowany przez robbolek; [ARG:4 UNDEFINED].
    [I]"Kto pyta, wstydzi sie tylko raz; Kto nie wie, wstyd na cale zycie"[/I]

Dla dziecka, to ile te "dziecko" lat ma ?
    Za niedługo będe szczęśliwym posiadaczem Macmini Intel CoreDuo 1,66 Ghz 60 Gb twardziela i 1 Gb RAM-u z WiFi i Snow Leopardem 10.6.2 :cool:

Komentarz

Tu raczej jakaś książka, link by się przydały + stworzenie środowiska by szkrab mogł wpisywać podstawowe przykłady i widzieć ich efekty.

Pozdrawiam
      MacMini2009,4GB RAM,nVidia 9400, SL
      Współczesne pokolenie staje się pokoleniem audio-video. Czy to źle? Może to jest tak: "Jeden obraz jest więcej wart niż tysiąc słów, a jedno wideo jest lepsze niż tysiąc obrazów"? Wszak ludzki mózg lepiej przyswaja dźwięki i obrazy niż te znaczki zwane literami.

Komentarz

A mały geniusz z chin w wieku przedszkolnym umie więcej niż ty teraz.

Spróbuję wydębić nazwę książki którą ma mój szwagier (do C#), bardzo dobrze zrobiona i prosta.
        Tak, to ja, a tam obok siedzi moje zdanie. Ale wcale nie musisz nas respektować.

Komentarz

Ja bym ci polecał taki programik, jak baltie.;p Ja z nim zaczynałem "programowanie". Teraz widzę, zę nawet jest podgląd w C# po złożeniu "programu" z części. ;p

SGP Systems - Baltie C# 3D - nauka programowania dla dzieci, młodzieży i dorosłych
          Ostatnio edytowany przez tbgkol; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Zamieszczone przez robbolek Zobacz posta
            szukam jakiejs aplikacji do uczenia dzieci programowania
            Nie podam żadnej aplikacji na Maczka, ale generalnie dla nauki progamowania małych dzieci polecam Softronix - MSWLogo oraz SGP Systems - Baltie oba pod windę tylko (niestety...).

Komentarz

Bardzo dobry, jeśli nie rewelacyjny, dla dzieci (i nie tylko) jest Scratch - Scratch | Home | imagine, program, share - jest także wersja polska, program dostępny dla Windows i Mac Os X.

Komentarz

A ja poleciłbym naukę języka Logo. Rodzaj języka nie jest tak istotny jak nabranie dobrych nawyków. C# nie znam więc nie będę się wypowiadał ale odradzam np. Basic.

Tu jest sporo informacji o Logo (na Maca też):
                Logo Programming Resources
                Szczególnie polecam program MicroWorlds - dziecko go pokocha!

A tu jest doskonała książka, która jednocześnie uczy programowania, matematyki i j. angielskiego:
                Amazon.com: Customer Reviews: Turtle Geometry: The Computer as a Medium for Exploring
                --
                ---------------------------------------------------
                "A z kwiatków, jakie pan lubi najbardziej? Sztukamięs z kwiatkiem"
                -------------------------------------------[paczor]--

Komentarz

O takie odpowiedzi myślę chodziło autorowi.
                  Nie wiem w jakim wieku są te dzieci, ale wydaje mi się że najlepiej zaczynać albo od Logo, albo od Lego Mindstorm (zwłaszcza dla chłopaków w połączeniu z zestawami).

A ogólnie warto dziecku (nawet jak nie myślimy o programowaniu jako takim) wpajać podstawy algorytmiki. Jestem w posiadaniu brytyjskiego podręcznika do matematyki dla klasy IV szkoły podstawowej (wiek mojej córki) i w podręczniku tym duży nacisk kładzie się na zrozumienie procesu rozwiązywania zadania - uczy się tworzenia algorytmu rozwiązania przed podejściem do właściwego rozwiązywania. To przydaje się nie tylko programistom.
                  Moje programy:
                  iOS=>Project Planner | Project Planner HD
                  OSX=>Project Planner OSX | Project Planner Viewer | Sub Edit | Mapper
                  Nie udzielam porad poprzez PW.

Komentarz

Ja do dziś pamiętam zajęcia z Logo Komeniusza w podstawówce. To były pierwsze zajęcia na których dostałam 6 .
                    I od tego się zaczęło...
                    Niech się dziecko pobawi z żółwikiem (Logo), narysuje nim coś skomplikowanego. To w końcu świetna zabawa.

Komentarz

Ja szukają czegoś znalazłem coś takiego Development for Beginners | Kid's Corner | MSDN . Jest to na 100% solidna sprawa ze względu na firmę która to oferuje, z drugiej strony język angielski.

Komentarz

Olivia dobrze mówi. Logo Komeniusz jest najprostszy ...

Komentarz

Pracuję...
                        X