Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
1 z 2 < >

Dział dla Deweloperów - o czym piszemy

W tym dziale piszemy o:
1. Problemach związanych z pisaniem aplikacji pod iOS przy użyciu oficjalnego SDK
2. Innych problemach deweloperów iOS związanych z usługami i narzędziami Apple takimi jak np. XCode czy iTunesConnect.

Tematyka związana z nieoficjalnymi portami SDK, czy narzędziami omijającymi ograniczenia SDK nie jest mile widziana w tym dziale.

Uwaga! Wszelkie prośby o dopisanie do konta deweloperskiego będą usuwane a ich autor zostanie ukarany ostrzeżeniem.
2 z 2 < >

GRUPA DEWELOPER

Do grupy "Deweloper" przyjmowani są użytkownicy, którzy:
a) są twórcami aplikacji obecnych w App Store
i
b) posiadają szeroką wiedzę nt. XCode i SDK do iPhone OS

Wszystkich członków grupy Deweloper można znaleźć tutaj: MyApple.pl - Pokaż grupy

Osoby należące do grupy "Deweloper":
- mają uprawnienia Moderatora w dziale Dla Deweloperów
- mają dostęp do ukrytego, prywatnego forum stworzonego specjalnie dla osób z rangą Deweloper
- akceptują nadesłane na MyApple artykuły i poradniki dotyczące programowania
- link do strony internetowej zapisanej w profilu użytkownika jest widoczny pod każdym postem
- mają możliwość umieszczenia informacji o swojej grze/aplikacji w dziale Katalog polskich aplikacji
- mają możliwość umieszczania kodów promocyjnych do swoich gier i aplikacji w dziale Kody do App Store
- mają możliwość umieszczenia linków do swoich aplikacji w sygnaturze

Zgłoszenia do nowej grupy prosimy przesyłać do weryfikacji na adres właściciela forum: code@myapple.pl
Zobacz więcej
See less

Jezyk aplikacji: Polski. Jak to ustawic ?

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Jezyk aplikacji: Polski. Jak to ustawic ?

Witam,

Do tej pory pracowalem wylacznie nad aplikacjami w jezyku angielskim, wiec nie bylo z tym problemu. Teraz mam "na tapecie" aplikacje ktora bedzie wlacznie w jezyku polskim i jest maly klopot.
    W opisie aplikacji w AppStore mamy wyszczegolniony jezyk aplikacji (np. Language: English), pytanie gdzie i jak ustawic parametry zeby wyswietlilo sie Language: Polski ? Na pewno nie przy przesylaniu aplikacji do AppStore, tam ustawiamy jedynie jezyk interfejsu samego AppStore, wiec najprawdopodobniej ustawienie domyslnego jezyka jest w samej aplikacji. Moglby ktos podpowiedziec gdzie tego szukac ?

Grzesiek

A przypadkiem App Store nie wie tego na podstawie plików językowych zamieszczonych w aplikacji?
    Dyski SSD i RAM do wszystkich Maków, części  Apple.
    MacMall na Allegro | Serwis pogwarancyjny Apple.

"w ogóle" piszemy osobno!!

Komentarz

W jakim sensie "ustawić"? Nowe języki dodaje się w ustawieniach Projektu, na pierwszej zakładce masz sekcję Localizations i tam dodaj język polski. Angielski możesz usunąć, jeżeli bardzo go nie chcesz.
      Moje programy:
      iOS=>Project Planner | Project Planner HD
      OSX=>Project Planner OSX | Project Planner Viewer | Sub Edit | Mapper
      Nie udzielam porad poprzez PW.

Komentarz

Witam,

Jak pisalem, do tej pory pracowalem wylacznie przy projektach w jezyku angielskim i tylko angielskim, stad tez nigdy nie zagladalem do "localizations" bo nie bylo takiej potrzeby. W AppStore aplikacja byla opisywana przez "Language: English" i wszystko bylo w porzadku. W chwili obecnej pracuje nad aplikacja w jezyku polskim i tylko polskim, a nie pamietam zeby byla przy przesylaniu binarki mozliwosc "recznego" wskazania jaki jezyk jest wspierany przez aplikacje. W tym momencie skonczylo by sie to zapewne opisem w AppStore "Language: English" dla aplikacji calkowicie polskojezycznej, czyli mocno niefajnie, stad tez moje pytanie. Skoro nie ustawia sie tego recznie przy dodawaniu nowej binarki do AppStore podejrzewalem ze jezyki obslugiwane przez aplikacje "pobierane" sa z konfiguracji aplikacji, nie wiedzialem tylko jak skonfigurowac swoj projekt aby jako jezyk glowny (i jedyny) zostal wskazany polski.

Grzesiek

Komentarz

Jeśli używasz localization.strings w swojej aplikacji i masz je ustawione tylko i wyłącznie na język polski to opis w iTunesConnect umieszczasz w sekcji "English" po Polsku. Wygląda to idiotycznie ale tak właśnie się to robi. 8 Appek przeszło w ten sposób bez żadnych większych problemów. iTunesConnect jest moim zdaniem bardzo niedopracowany pod względem lokalizacji.

Komentarz

Zamieszczone przez nightwish86 Zobacz posta
            Jeśli używasz localization.strings w swojej aplikacji i masz je ustawione tylko i wyłącznie na język polski to opis w iTunesConnect umieszczasz w sekcji "English" po Polsku. Wygląda to idiotycznie ale tak właśnie się to robi. 8 Appek przeszło w ten sposób bez żadnych większych problemów. iTunesConnect jest moim zdaniem bardzo niedopracowany pod względem lokalizacji.
            Czy coś się zmieniło pod tym względem?

Czy jest możliwość umieszczenia na oddzielnych stronach AppStore polskiego i angielskiego napisu? Czy też trzeba to wszystko umieścić pod "English"?

tak jak ma ten program: https://itunes.apple.com/pl/app/worl...&affId=2225950?

Komentarz

@intercedo, Niestety jeszcze nie ma karty dla aplikacji w języku polskim. Jest kilkanaście innych języków, ale polskiego nadal brak. Trzeba czekać i wstawiać polski opis pod angielskim póki co.
              Moje aplikacje w App Store
              iWrapper - upiększ swoje zrzuty ekranu.

Komentarz

CFBundleDisplayName - pytanie

Mam pytanie dodatkowe w temacie.

Czy jeśli przetłumaczymy nazwę aplikacji w CFBundleDisplayName (tak jak opisano np tutaj: How to Localize App Names ) to czy ta nazwa będzie wyświetlała się w polskim App Store? Tzn czy jeśli dodam polską nazwę, to w polskim sklepie zostanie ona wyświetlona? Czy tylko i wyłącznie jako podpis pod ikoną w telefonie?

Komentarz

Wydaje mi się, że tym sposobem możesz zlokalizować nazwę wyświetlaną pod ikonką już po instalacji na urządzeniu.

Tak się zastanawiam i chyba jedynym wyjściem, aby mieć różną nazwę dla polskiego App Store to chyba tylko wrzucenie drugiej wersji aplikacji i udostępnienie jej tylko w polskim App Store.

Pozdrawiam
                  Tomek

Komentarz

Jest to jakieś rozwiązanie tylko że to oznacza potem dodatkową robotę. Mogliby dodać w iTunes Connect polski język i nie byłoby problemu. Nie wiem co ich powstrzymuje
                    No i moja aplikacja jest już w sklepie. Nie jestem pewien czy Ci, którzy już ściągnęli dostaliby updated jeśli wykluczyłbym polski app store

bad bad app store

Zamieszczone przez tomekh7 Zobacz posta
                    Wydaje mi się, że tym sposobem możesz zlokalizować nazwę wyświetlaną pod ikonką już po instalacji na urządzeniu.

Tak się zastanawiam i chyba jedynym wyjściem, aby mieć różną nazwę dla polskiego App Store to chyba tylko wrzucenie drugiej wersji aplikacji i udostępnienie jej tylko w polskim App Store.

Pozdrawiam
                    Tomek

Komentarz

Zamieszczone przez enoch Zobacz posta
                      Nie jestem pewien czy Ci, którzy już ściągnęli dostaliby updated jeśli wykluczyłbym polski app store
                      Skoro musiałaby to być osobna aplikacja to użytkownicy obecnej nie dostaliby automatycznego powiadomienia o aktualizacji.

Pozdrawiam
                      Tomek

Komentarz

Pracuję...
                      X