Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń

W DZIALE GIEŁDA NIE KOMENTUJEMY!

W związku z regularnym łamaniem zasad, przypominam, że w dziale GIEŁDA zabronione jest komentowanie ogłoszeń i podbijanie ich nic nie wnoszącymi postami. Dotyczy to w szczególności komentarzy dotyczących ceny wystawianych przedmiotów.

Będzie to traktowane jako SPAM i karane ostrzeżeniem.

Dziękuję za uszanowanie zasad naszego forum.
Zobacz więcej
See less

OSZUST z tablica.pl - Chyba padłem ofiarą

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • OSZUST z tablica.pl - Chyba padłem ofiarą

  Aż wstyd mi się przyznać, ale może ktoś pomoże. Wstyd nawet przed samym sobą, jaką głupotę popełniłem będąc przekonany że wszystko co robię , robię w sposób kontrolowany, ale ..... trochę się rozpiszę bo to zamotana historia:

  Feralnego dnia (chyba niedziela 2.X.2011), przeglądając jak co dzień internet w poszukiwaniu okazji, w tym wypadku HTC Sensation (allegro, tablice itp) natrafiłem na ciekawe ogłoszenie na serwisie tablica.pl >>> LINK <<<< . Cena wydawała mi się niska, lecz nie na tyle niska abym podejrzewał cokolwiek złego. Napisałem SMS z pytaniem o odbiór osobisty w moich okolicach, no ale koleś powiedział że nie wybiera się. Zadałem pytanie :facepalm: czy możliwa byłaby wysyłka kurierem, do mnie i jaka cena. Koleś odpisał (po dość długim czasie) 1300 i wysyłka gratis. Odpisałem mu że będę zainteresowany, ale pod warunkiem że podpisze mi umowę, którą sam sporządze, i odeśle mi jej skan. Koleś zgodził się, ale powiedział że obecnie jest na wyjeździe i nie ma drukarki pod ręką i że będzie w domu około czwartku (6.X.2011) w domu i wtedy się odezwie.
  Wczoraj rano dostałem smsa, że wieczorem koleś będzie przejazdem w domu i że wtedy będzie mógł wydrukować podpisać i odesłać skan, ja mu odpisałem że ok, żeby się odzywał. PS chcąc poznać szczegóły dzowniłem do niego w międzyczasie lecz nie odbierał. Napisałem mu jeszcze żeby wysłał zdjęcie swojego dowodu tożsamości - powiedział że ma problemu. Wieczorem zgodnie z umową odezwał sie i napisał, że ma problemy z drukarką i czy mógłby to przepisać wszystko ręcznie tak jak ja to napisałem , podpisać się i mi odesłać. Odpowiedziałem że nie ma problemu i że jak wrócę do domu będę sprawdzał maila. Będąc już w domu dostałem SMS że wysłał mi maila. Pobiegłem go odebrać, umowa przepisana ręcznie okazała się mimo kilku literówek i błędów ortograficznych zgodna z orginałem, który napisałem na komputerze, jak również zdjęcie dokumentu wyglądało wiarygodnie - czytaj robione tym samym aparatem co umowy:


  LINK do zdjęcia umowy >> TUTAJ
  LINK do zdjęcia dowodu >> TUTAJ

  Przeczytałem obecniłem i... zrobiłem najgłupszą rzecz na jaką mogła targnąć się moja naiwność. przelałem kolesiowi 1300 zł i dopiero wtedy kapłem się :facepalm: że koleś wystawia też inne podchwytliwe tlefony :facepalm::facepalm: w tym iphona 4 za 1500 i wówczas zoriętowałem się że trafiłem na wała - tak też się stało. Od momentu zrobienia przelewu koleś nie odzywa się, mimo włączonego tel nie odbiera połączeń - nie mówiąc już o tym żeby wysłał mi potwierdenie nadania przesyłki

  cały dzisiejszy dzien staram się z nim skontaktować. Z innego nr zadałem też pytanie że jestem zainteresowany iphone, dzwoniłem lecz w tym wypadku również nie odbiera...

  Suma sumarum: najprawdopodobniej naciąłem się na 1300 zł.. nie wiem co robić. Dlatego bardzo proszę osoby, które mogłyby pomóc mi coś w tej sprawie o kontakt priv. Jutro chyba zgłoszę sprawę na Policję, chyba że można bezpośrednio do prokuratora? Dodam że typek ma cały czas włączony telefon.

  Jakby co numer OSZUSTA to 535 358 007
  mail: mateuszXmateusz@wp.pl
  Ostatnio edytowany przez karooluss; [ARG:4 UNDEFINED].

 • #2
  Nie chyba a na pewno zgłosisz sprawe na policje a iP4 za 1500 zł można już wyrwać

  Kiedy przelałeś a kiedy się zorientowałeś ?

  Komentarz


  • #3
   Czekaj, minął jeden dzień a ty nazywasz go już oszustem? I publikujesz zdjęcie jego dowodu? Nie uważasz że to trochę za szybko?
   markoff.pl

   MBP 15" 2.2 i7 8GB
   iPad Mini 2 + iPhone 5

   Komentarz


   • #4
    Na prawdę , nie wygląda to dobrze. od momentu zrobienia przelewu i powiadomienia go o tym nic nie odezwał się i nie odbiera telefonu - tak nie postępują uczciwi ludzie.

    Komentarz


    • #5
     Mógł przelew jeszcze nie dojść:P Ale nie napisał daty.

     Komentarz


     • #6
      Masz rację, jest to niepokojące. Ale jednocześnie napisałeś że wcześniej również miał problemy z szybkim odpowiadaniem Poczekaj spokojnie jeszcze, może jutro się np. odezwie. Jak nie to Policja. W przelewie mam nadzieję że napisałeś że to za telefon HTC (często ludzie piszą samo "przelew"). Nic już nie poradzisz jak zostałeś faktycznie oszukany. Nie ma się też co denerwować na siebie. Stało się (jeżeli faktycznie tak będzie), trudno.
      markoff.pl

      MBP 15" 2.2 i7 8GB
      iPad Mini 2 + iPhone 5

      Komentarz


      • #7
       jest data na górze

       ---------- Wpis dodano o 21:56 ---------- Poprzedni wpis dodano o 21:52 ----------

       Zamieszczone przez dirk.diggler Zobacz posta
       Masz rację, jest to niepokojące. Ale jednocześnie napisałeś że wcześniej również miał problemy z szybkim odpowiadaniem Poczekaj spokojnie jeszcze, może jutro się np. odezwie. Jak nie to Policja. W przelewie mam nadzieję że napisałeś że to za telefon HTC (często ludzie piszą samo "przelew"). Nic już nie poradzisz jak zostałeś faktycznie oszukany. Nie ma się też co denerwować na siebie. Stało się (jeżeli faktycznie tak będzie), trudno.
       Oczywiście, napisałem za co przelew poszedł. Prawdę mówiąc spanikowałem gdy wstukałem tuż po zrobieniu przelewu w google jego numer telefonu i ukazały mi się linki do ogłoszeń na tablicy z okazyjnie tanimi telefonami ... nie wiem czemu nie sprawdziłem tego wcześniej... albo po prostu nie zjechałem na stronie ogłoszenia na dół - tam też były odnośniki do innych ogłoszeń tego typa. Gdybym je widział na pewno bym się nie pakował.

       Komentarz


       • #8
        Jeżeli przelew robiłeś wczoraj, to Bank ma 48 na realizacje przelewu, a zatem może facet jeszcze nie mieć Twojej kasy zaksięgowanej na swoim Koncie.

        Komentarz


        • #9
         dostał na maila potwierdzenie przelewu, a na wszelkie pytania np o to żeby wysłał mi jeszcze foto faktury za tel już nie odpisał...
         napisałem mu dziś z 5 sms: czy kasa doszła itp, czemu nie odbiera, czemu kontakt się urwał - cisza

         Komentarz


         • #10
          Co masz na mysli mowiac potwierdzenie przelewu? Czy to czasem nie jest potwierdzenie wysłania przelewu a nie jego realizacji?
          Niektóre Banku od razu po wykonaniu przelewu dają możliwość wygenerowania pdf z informacja od kogo i do kogo na jaki rachunek przelew zostal wykonany, to nie jest rownoznacze z tym ze odbiorca otrzymal przelew na rachunek.
          Ostatnio edytowany przez Lokria; [ARG:4 UNDEFINED].

          Komentarz


          • #11
           Zamieszczone przez Lokria Zobacz posta
           Co masz na mysli mowiac potwierdzenie przelewu? Czy to czasem nie jest potwierdzenie wysłania przelewu a nie jego realizacji?
           niktóre Banku od razu po wykonaniu przelewu dają możliwość wygenerowania pdf z informacja od kogo i do kogo na jaki rachunek przelew zostal wykonany, to ni jest rownoznacze z tym ze odbiorca otrzymal przelew na rachunek
           właśnie o takim PDF mowa

           Komentarz


           • #12
            Autorowi chodziła chyba o potwierdzeniu nadania

            Komentarz


            • #13
             ujawnianie kogoś danych osobistych oraz nazywanie oszustwem to przestępstwo! <radze ci skasować link
             Aparat: Pentax K-7|CANON 50D

             Komentarz


             • #14
              Zatem facet mogł jeszcze nie dostać kasy, wysłałeś mu jedynie pdf z informacją że pieniadze wyszly z Twojego konta, a to jak napisałam wcześniej nie jest równoznaczne z tym że są one zaksięgowane na rachunku odbiorcy, na to jest 48h od dnia wysłania przez Ciebie przelewu.

              Komentarz


              • #15
               Usuń linki albo zamaż Nazwisko,zdjęcie,adres zamieszkania itp.

               Komentarz

               Pracuję...
               X