Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń

W DZIALE GIEŁDA NIE KOMENTUJEMY!

W związku z regularnym łamaniem zasad, przypominam, że w dziale GIEŁDA zabronione jest komentowanie ogłoszeń i podbijanie ich nic nie wnoszącymi postami. Dotyczy to w szczególności komentarzy dotyczących ceny wystawianych przedmiotów.

Będzie to traktowane jako SPAM i karane ostrzeżeniem.

Dziękuję za uszanowanie zasad naszego forum.
Zobacz więcej
See less

Uważajcie na SYGMA BANK - raty

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Uważajcie na SYGMA BANK - raty

  Ostrzegam przed korzystaniem z SYGMA BANK, oni teraz masowo współpracują ze sklepami, również tymi, co sprzedają sprzęt Apple.

  Historia nieprawdopodobna. Chciałem coś wziąć w raty zachęcony reklamą 0%. Przyszedłem do sklepu, pogadaliśmy ze sprzedawcą, wszystko cacy, mówię, że chcę wziąć umowę do domu, żeby sobie na spokojnie przed podpisaniem przeczytać. Nie ma problemu. Biorę umowę, czytam - warunki tragiczne, jakieś karty kredytowe, ubezpieczenia, dodatkowo czytam w internecie fatalne opinie o tym banku, generalnie - rezygnuję.

  Wracam do sklepu, a tu co? Kredyt został uruchomiony BEZ MOJEGO PODPISU NA UMOWIE!

  Póki co sprawa jest na policji (próba wymuszenia kredytu), u rzecznika praw konsumenta i w prasie (Wyborcza się tym zajęła).

  Uważajcie, unikajcie.
  zuzga.net

 • #2
  Skasuj ten post, bo Ciebie oskarżą o pomówienie. Pamiętaj, to pracownik otworzył a nie bank, więc ukarają, wywalą pracownika i przeproszą. A swoim postem zniesławiasz instytucję bank.

  Komentarz


  • #3
   Kolega tylko ostrzega, więc nie robi nic nie zgodnego z prawem.
   Zgodnie z regulaminem, zabronione jest umieszczanie linków do stron komercyjnych w sygnaturach. Link usunąłem, zapraszam do przeczytania http://myapple.pl/informacje/51226-zasady-stosowania-sygnatur-podpisow.html

   Komentarz


   • #4
    Zamieszczone przez Pacholik Zobacz posta
    Kolega tylko ostrzega, więc nie robi nic nie zgodnego z prawem.
    Jesteś pewien? A czy pracownik, ktory otworzył ten kredyt bez podpisu, był pracownikiem banku, czy może jednak danego sklepu!!??

    To ogromna różnica a post od razu sugeruje, ze winny jest bank i stawia go w złym świetle.

    Komentarz


    • #5
     Własnie. NIe ujawnia danych nie ujawnia tajemnic bankowych to nic mu nie zrobia..

     Komentarz


     • #6
      Ale lepiej takich żeczy nie pisać, albowiem wszystko co powie może być użyte przeciwko niemu. Sprawa się toczy na policji.

      Komentarz


      • #7
       opinie fatalne - bo wiadomo, wiecej osób się skarży, niż chwali
       kredyt został wprowadzony do banku poprzez pracownika a nie bank, przedstawiciel banku prawdopodobnie niebawem przyjdzie do sklepu i zabierze umowy do siedziby banku i prawdopodobnie zwróci od razu uwagę na fakt, że tego podpisu nie ma (chyba, że został zfałszowany)
       umowa (np. umowa kredytu) bez Twojego podpisu nie jest formalnie (czyli np. dla banku) umową, a zwykłą zadrukowaną kartką
       chyba każdy bank ma przypisy itp. w końcu kredyty są jednym z najważniejszych produktów na których zarabia więc chyba nie jest aż tak strasznie dziwne, że są tam różne przepisy, inne kwestie, na które mogliby Cie naciągnąc itp. To, że rat 0% nie znaczy, że bank robi to za free, tylko sklep dopłaca do transakcji ze swojej kieszeni.
       appogeum.com

       Komentarz


       • #8
        No to lipny sprzedawca. Ja w tym Banku mam kredyty dwa na zakup towarów. Raty zero % a sklep to RTV Euro AGD. Karty kredytowej brać nie musisz- nie wiem w czym problem.

        To nie wina Banku tylko sprzedawcy.

        Komentarz


        • #9
         Ja miałem kredyt w Sygmie, to w dniu spłaty raty dzwonili do domu, na komórkę i do pracy i zawracali d... o 250 złotych że jeszcze nie wpłynęło. Biedny bank na maksa, w normalnym banku to po prostu naliczają odsetki i co najwyżej wyślą list, a nie od razu wydzwaniają z działu windykacji po całym mieście.
         MackBookProRetina + MacBookPro + iPhone + iPad + AppleTv + AirportExpress + iPod Nano + Kindle + XBOX + LG42"

         Komentarz


         • #10
          To nie do końca jest tak, że wina sklepu - bo sklep (Sony Center) zwala winę na bank - że niby jak się wydrukuje umowę, to bank rozpoczyna transkację. Sam sprzedawca mówi, że to dziwne, ale tak ten bank współpracuje ze sklepami.

          To może być i prawda, bo w banku, gdzie udałem się osobiście, powiedzieli mi, że: "no tak, uruchamiamy kredyt bez czekania na dokumenty, bo mamy zaufanie do sklepu...".

          Jakkolwiek by to było - jest to niezgodne z prawem.
          zuzga.net

          Komentarz


          • #11
           Nie wierze w to, ze jest uruchamiamy kredyt bez potwierdzenia w systemie przez sprzedawce, że klient zaakceptował warunki umowy, czy coś w tym stylu.

           Komentarz


           • #12
            Zamieszczone przez arturcisz Zobacz posta
            Nie wierze w to, ze jest uruchamiamy kredyt bez potwierdzenia w systemie przez sprzedawce, że klient zaakceptował warunki umowy, czy coś w tym stylu.
            I ja nie wierzyłem, do dziś.
            Prawo mówi, że akceptacją jest złożenie podpisanego wniosku. Ja nie podpisałem.

            Słuchajcie - sprawa się toczy. Na wszystko co tu napisałem mam potwierdzenia (pisma ze stemplami). Bank w rozmowie przyznaje się do błędu i twierdzi, że sprawa będzie anulowana, ale nie mam na to żadnego dokumentu póki co. A póki go nie mam, to im nie wierzę. Oficjalnie jestem w ich systemie jako kredytobiorca. Umowy podpisanej przeze mnie nie mają, bo - jak się przyznali - działają z wyprzedzeniem.

            I o to właśnie chodzi - takie działanie "z wyprzedzeniem" jest niezgodne z prawem.

            Utnijmy na razie spekulacje - dam znać, jak się coś nowego w sprawie okaże.
            zuzga.net

            Komentarz


            • #13
             Wiesz, ja pracuje w banku, i coś takiego nie jest dopuszczalne.

             Komentarz


             • #14
              Nie znam Banku, który działałby tak jak opisuje kolega, nie wyobrażam sobie możliwości uruchomienia kredytu przez Banku podpisania Umowy przez Klienta, co do kart kredytowych i ubezpieczeń to działa tak niemal każdy Banku który przy okazji kredytu zero procent chce sprzedać jeszcze jakiś inny produkt, czy to karta kredytowa czy to ubezpieczenie. Bardzo często sprzedawcy w takich sklepach z ratami zero procent (RTV euro agd, media markt) mają dodatkową prowizję jeśli wraz z kredytem klient zdecyduje się na kartę kredytową czy ubezpieczenie. Ile razy słyszałem nie dostanie Pani kredytu jeśli nie zgodzi się Pani na ubezpieczenie, ja zawsze odpowiadam że o tym decyduje Bank, a nie sprzedawca w sklepie (opisana sytuacja miała miejsce w sklepie rtv euro agd) i że spokojnie dostanę kredyt bez ubezpieczenia. Oczywiście zawsze wychodzi na moje a sprzedawca/sprzedawczyni jedynie czerwienieje nic z tego.

              Sama pracuje w Banku i takie sytuacje aby uruchomic komuś kredyt bez umowy nie mają miejsca, Bank zdaje sobie doskonale sprawę jakie konsekwencje wynikają dla niego w takiej sytuacji chociażby na mocy ustawy o kredycie konsumenckim.

              Komentarz


              • #15
               Sygma (dawniej Cetelem) od zawsze tak działa. Wprowadzenie wniosku do systemu jest jednoznaczne z uruchomieniem procedury kredytowej. W tym przypadku sprzedawca wykazał niską znajomością systemu (procedur) bo skoro dał umowę do przeczytania to powinien od razu dać druk o anulowaniu wniosku (nie mylić z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy kredytowe) i poinformować jak to wszystko wygląda.
               Pod tym względem akurat inne banki zawsze żądają potwierdzenia podpisania umowy przez Klienta poprzez kliknięcie w zatwierdzenie umowy.
               Nie zmienia to jednak faktu, że Sygma działa na swoją korzyść uruchamiając bezpodstawnie procedury kredytowe, a w konsekwencji windykacyjne.

               Co do wydzwaniania o zaległości kilkudniowe to po którejś rozmowie wyjaśniające przy moim zdecydowanym stanowisku przestali wydzwaniać. Dzwonieni to jest zagrywka psychologiczna bo od razu próbują ostro rozmawiaći miec nadzieję, że Klient się przestraszy. Wystarczy ostrzej im odpowiadać.
               it's nice to be important but it's more important to be nice

               Sprawdź w słowniku co znaczy słowo 'tudzież' i używaj go w odpowiednim kontekście.

               Komentarz

               Pracuję...
               X