• Lokomotywa - recenzja na MyApple


  Kilka dni temu na półkach App Store ukazała się polska aplikacja "Lokomotywa". Jest to interaktywna wersja klasycznego wiersza Juliana Tuwima, czytana przez Piotra Fronczewskiego i jednocześnie jedna z najlepszych tego typu pozycji w wirtualnym sklepie Apple.

  Interaktywne książki są dosyć popularnym gatunkiem aplikacji w App Store, jednak ich przeważająca część nie jest dostępna w języku polskim. "Lokomotywa" została nie tylko w całości zlokalizowana, na dodatek, w roli lektora obsadzono znanego aktora, który doskonale wywiązał się z powierzonego mu zadania. W zasadzie nie jestem w stanie wyobrazić sobie innego polskiego artystę, który w tej roli spisałby się lepiej od Piotra Fronczewskiego. Twórcy pomyśleli również o rodzicach, którzy sami lubią czytać swoim pociechom - dodano możliwość wyłączenia lektora.

  Uzupełnieniem voice actingu, który stoi na najwyższym poziomie, jest przyjemna i miła dla ucha muzyka - nie znudziła mi się ona nawet po kilku z rzędu sesjach z tą aplikacją, razem z moim 4-letnim chrześniakiem. Całość uzupełnia znakomita grafika. Niezwykle barwne ilustracje doskonale współgrają ze ścieżką dźwiękową.
  Interakcja z aplikacją sprowadza się do przewijania kolejnych ekranów. Na praktycznie każdym z nich możemy coś wykonać: a to dołożyć węgla do pieca w parowej lokomotywie, nakarmić "atletów" oraz "grubasów", czy też zapakować do wagonu rozrzucone bagaże.

  "Lokomotywa" w wykonaniu studia Big Rabbit w zasadzie nie ma słabych stron. Aplikacja będzie niezwykle atrakcyjna dla najmłodszych. Jestem także przekonany, że również starsze osoby spędzą z nią miłe chwile, przypominając sobie ten ponadczasowy wiersz Juliana Tuwima.


  Ocena: 10/10

  Aplikację w wersji uniwersalnej można pobrać tutaj.

  Dla naszych czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym można wygrać pięć kodów na tę aplikację. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie na adres marcin.klimas@myapple.pl rysunku lokomotywy, wykonanego w dowolnym programie graficznym na iPada lub iPhone'a. Termin mija 17 lutego, a każdy użytkownik może przesłać tylko jeden rysunek. Nagrodzimy najbardziej oryginalne dzieła. Pod tym adresem możecie też pobrać bonusowe wycinanki i kolorowanki z "Lokomotywy", udostępnione przez Big Rabbit.
  Komentarze Komentarze: 8
  1. Awatar TheMozart335
   Do kiedy można nadsyłać prace? Czy można wysłać więcej niż jeden rysunek?
  1. Awatar luki8l
   Cytat Zamieszczone przez TheMozart335 Zobacz posta
   Do kiedy można nadsyłać prace? Czy można wysłać więcej niż jeden rysunek?
   OMG... Brak słów...
   "Termin mija 17 lutego, a każdy użytkownik może przesłać tylko jeden rysunek"
  1. Awatar TheMozart335
   Cytat Zamieszczone przez luki8l Zobacz posta
   OMG... Brak słów...
   "Termin mija 17 lutego, a każdy użytkownik może przesłać tylko jeden rysunek"
   Głowy nie dam, ale zostało to dodane po moim komentarzu. :)
  1. Awatar koh
   Cytat Zamieszczone przez TheMozart335 Zobacz posta
   Głowy nie dam, ale zostało to dodane po moim komentarzu. :)
   Od razu zrobiło się weselej na forum...ja kiedyś jako dziecko po odstaniu długiej kolejki w papierniczym spytałem "...Po ile jest ten piórnik za jedenaście pięćdziesią?..." ;)
  1. Awatar kilzz
   Wesoło robi się też podczas czytania recenzji, o polskiej aplikacji, interaktywnej wersji klasycznego wiersza Juliana Tuwima, która została w całości zlokalizowana. Serio, wow! Hmmm ilustracja kasy w tle ma szyld z napisem tickets heheeh ;)
  1. Awatar GIZIU
   To jest to polska aplikacja czy nie ?
  1. Awatar Tranquility
   Bardzo ambitna recenzja drogiego sprzętu.
  1. Awatar pka
   Nie warte swoich pieniędzy. 1.79€ Ładnie zareklamowane to kupiłem dziecku. Za 0.79€ polelam.